R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google’dan Çevre Dostu Hamle: Haritalar Uygulaması Güncellendi!

  Google Haritalara yeni bir özellik geldi. Artık bir yerden bir yere gitmek çok daha kolay olacak. Güncelleme ile Google doğayı korurken araç sahiplerinin de hayatını büyük oranda kolaylaştıracak. İşte Google Haritalar'a gelen o özellik…

  Berfu
  Berfu R10 Editörü
  15.07.2022 19:40 1577 2 dk okuma süresi
  Google’dan Çevre Dostu Hamle: Haritalar Uygulaması Güncellendi!
  Son Düzenleme:

  Gideceği yolu tam olarak bilmeyenlerin en büyük yardımcısı Google Haritalar'a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Kullanıcı deneyimine son derece önem veren Google, uygulamaya yeni bir özellik daha getirdi. Gelen bu yeni özellikle birlikte artık uygulamada oluşturulacak rota, aracın türüne göre düzenlenebilecek. Yani kullanıcı kullandığı araca göre Haritalar uygulamasında bir rota kullanabilecek.

  Google, Haritalar'a getirdiği bu yeni özellikle birlikte hem çevreyi hem de kullanıcı bütçesini korumayı hedefliyor. Çünkü uygulamadaki yeni özellik, kullanıcıların gidecekleri güzergaha istinaden oluşturmak istedikleri rotayı, aracın yakıt özelliğine göre seçiyor.

  Google Haritalar aracın türüne göre rota oluşturacak

  Google, geçtiğimiz yıl Google Maps uygulaması için doğa dostu çözümler arayışında olduğunu duyurmuştu. Dünya devinin hedefi ise daha az yakıt tüketimi ve karbondioksit salınımı konusunda uygulama üzerinden katkı sağlamak. Bu konuda sözünde duran Google oldukça dikkat çeken çevre dostu bir hamle yaparak kullanıcılarını sevindirdi.

  Gelen güncelleme ile birlikte artık rota oluştururken kullanıcılar, araçlarının yakıt türünü girebilecek. Google Haritalar ayarlar üzerinden standart araç yakıt tipi seçilebilecek. Böylelikle oluşturulacak her rota bu bilgi dikkate alınarak oluşturulacak. Kullanıcılar dilerlerse her yeni rota araması öncesinde veya farklı bir zamanda farklı yakıt tipine uygun rota alternatifi için değişiklikte yapabilecek. 

  Google Haritalar'a geldiği belirtilen söz konusu güncelleme şu an için sadece “Beta” kullanıcılarını kapsıyor. Beta kullanıcıları tarafından test edilen yeni özelliğin yakın gelecekte tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

  Sizce Google Haritalar'ın yakıta göre rota oluşturma desteğinin çevreye ve bütçeye katkısı ne olacak? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  UTM Uygulaması iOS’a Geldi: Artık iPad ve iPhone’da Windows Çalıştırılabilecek!

  UTM, iPad ve iPhone'larda Windows ve Linux çalıştırmayı mümkün kılıyor. Apple'ın oyun emülatörlerine izin vermesiyle iOS cihazları için yeni bir dönem başlıyor.

  Google Gemini Uygulaması, Türkçe Olarak Kullanıma Sunuldu!

  Google'ın yapay zeka asistanı Gemini, artık Türkçe dil seçeneğiyle Türkiye'de kullanıma sunuldu. Yazma, planlama ve öğrenme gibi birçok konuda yardımcı oluyor.

  TikTok, Whee Uygulamasını Tanıttı: Instagram’a Rakip Olacak!

  TikTok, Instagram'a rakip yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Whee'yi tanıttı. Yalnızca arkadaşlarla paylaşım imkanı sunan Whee, Türkiye'de erişime açıldı.

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Google’dan Çevre Dostu Hamle: Haritalar Uygulaması Güncellendi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et