R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google’dan Çevre Dostu Hamle: Haritalar Uygulaması Güncellendi!

  Google Haritalara yeni bir özellik geldi. Artık bir yerden bir yere gitmek çok daha kolay olacak. Güncelleme ile Google doğayı korurken araç sahiplerinin de hayatını büyük oranda kolaylaştıracak. İşte Google Haritalar'a gelen o özellik…

  Berfu Berfu 15.07.2022 19:40 1331 2 dk okuma süresi
  Google’dan Çevre Dostu Hamle: Haritalar Uygulaması Güncellendi!
  Son Düzenleme:

  Gideceği yolu tam olarak bilmeyenlerin en büyük yardımcısı Google Haritalar'a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Kullanıcı deneyimine son derece önem veren Google, uygulamaya yeni bir özellik daha getirdi. Gelen bu yeni özellikle birlikte artık uygulamada oluşturulacak rota, aracın türüne göre düzenlenebilecek. Yani kullanıcı kullandığı araca göre Haritalar uygulamasında bir rota kullanabilecek.

  Google, Haritalar'a getirdiği bu yeni özellikle birlikte hem çevreyi hem de kullanıcı bütçesini korumayı hedefliyor. Çünkü uygulamadaki yeni özellik, kullanıcıların gidecekleri güzergaha istinaden oluşturmak istedikleri rotayı, aracın yakıt özelliğine göre seçiyor.

  Google Haritalar aracın türüne göre rota oluşturacak

  Google, geçtiğimiz yıl Google Maps uygulaması için doğa dostu çözümler arayışında olduğunu duyurmuştu. Dünya devinin hedefi ise daha az yakıt tüketimi ve karbondioksit salınımı konusunda uygulama üzerinden katkı sağlamak. Bu konuda sözünde duran Google oldukça dikkat çeken çevre dostu bir hamle yaparak kullanıcılarını sevindirdi.

  Gelen güncelleme ile birlikte artık rota oluştururken kullanıcılar, araçlarının yakıt türünü girebilecek. Google Haritalar ayarlar üzerinden standart araç yakıt tipi seçilebilecek. Böylelikle oluşturulacak her rota bu bilgi dikkate alınarak oluşturulacak. Kullanıcılar dilerlerse her yeni rota araması öncesinde veya farklı bir zamanda farklı yakıt tipine uygun rota alternatifi için değişiklikte yapabilecek. 

  Google Haritalar'a geldiği belirtilen söz konusu güncelleme şu an için sadece “Beta” kullanıcılarını kapsıyor. Beta kullanıcıları tarafından test edilen yeni özelliğin yakın gelecekte tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

  Sizce Google Haritalar'ın yakıta göre rota oluşturma desteğinin çevreye ve bütçeye katkısı ne olacak? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google’dan 2023’e Hızlı Giriş: Yeni Fiber İnternet Paketleri Duyuruldu!

  Google, yeni fiber internet paketlerini duyurdu. Buna göre 5Gbps ve 8 Gbps olarak satışa sunulacak paketlerin fiyatları da belli oldu.

  Oyuncuları Sevindirecek Gelişme: Steam, Mobil Uygulamasını Tamamıyla Yeniledi!

  Steam, uzun süredir aynı olan mobil uygulamasını yeniledi. Yepyeni özelliklerin yanı sıra önemli geliştirmeler yapıldı. İşte yeni Steam mobil uygulamasının özellikleri!

  Google Haritalar İçin Geliştirilen Google Asistan Sürüş Modu Özelliği Artık Kullanılmayacak!

  Google, son yaptığı duyuruyla Google Asistan Sürüş Modu özelliğinin artık kullanılamayacağını duyurdu. Ancak, Sürüş Modu özelliği kullanılmaya devam edecek.

  Redmi’den Tablet Pazarını Kızdıracak Hamle: Yeni Modelin Özellikleri Sızdırıldı!

  Redmi'nin piyasaya süreceği yeni tabletin özellikleri gün yüzüne çıktı. Harika özellikleriyle göz dolduran yeni cihazın tüm detayları haberimizde.

  Google’dan Çevre Dostu Hamle: Haritalar Uygulaması Güncellendi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et