R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Yapay Zeka Kullanarak Bazı İşletme Bilgilerini Güncelleyecek

  Google yapay zekaları ve görüntüler yardımıyla Google Haritalar kısmındaki bilgileri kullanıp işletmelerle ilgili önemli bilgileri otomatik olarak güncellemeye başlayacak.

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  13.04.2022 17:51 956 2 dk okuma süresi
  Google Yapay Zeka Kullanarak Bazı İşletme Bilgilerini Güncelleyecek
  Son Düzenleme:

  Google arama sonuçlarında gözüken işletme bilgilerini güncel tutabilmek için yapay zeka ve makine öğrenimi karmasından oluşan bir algoritma kullanacağını açıkladı. Bu algoritma sayesinde işletmelerin çalışma saatleri ve yol bilgileri otomatik olarak güncellenecek.

  Yerel aramalarda oldukça önemli bir paya sahip olan bu bilgiler olabildiğince güncel tutularak arama yapan kullanıcıların deneyimleri iyileştirilecek. Google'ın işletme bilgilerini hatalı bir şekilde değiştirdiğini fark etmeleri durumunda işletme profili üzerinden hızlıca değişiklik yapılabilecek.

  Daha doğru bilgi için yapay zekadan yararlanılacak

  Yapay zeka araştırmaları her ne kadar çok eski dönemlerde kadar uzanıyor olsa bile asıl gelişmelerin 2010 yılından itibaren yaşandığı ortadadır. Derin öğrenme ve makine öğrenimi gibi durumların gelişmesi ile araştırmalarını bu yöne kaydıran şirketler önemli kazanımlar elde etmeye başladılar.

  Makine öğrenimi modelleri hala mükemmel olmaktan uzak olsalar bile gün geçtikçe geliştikleri birer gerçektir. Büyük verilerin çok daha önem kazanması yapay zeka alanındaki gelişmeleri hızlandırmıştır. Bu anlamda Google yapay zekadan yararlanan en önemli şirketlerden biridir.

  Yapay zeka ile işletmelerin çalışma saatlerini güncellenecek

  Son dönemde dünya genelinde yaşanan birçok gelişme sebebiyle işletmelerin açık olduğu saatlerde sürekli değişiklikler yaşanmıştır. Bu değişiklikleri takip edebilmek ve kullanıcılarına daha iyi arama motoru deneyimi sunmak için Google bir makine öğrenimi modeli geliştirme yoluna gitti.

  Geliştirilen yapay zeka modeli işletme çalışma saatlerinin yanlış olup olmadığını kontrol edecek ve çeşitli verilerden yola çıkarak bunların doğruluğunu saptamaya çalışacak. Eğer elde edilen veriler yeterliyse işletmelerin çalışma saati bilgisi otomatik olarak güncellenecek.

  Örneğin bir işletme artık Cumartesi günleri açıksa ama işletme profilini uzun bir süredir güncellemişse kullanıcılara kapalı olduğuna dair bilgi sunulur. Google işletmenin en yoğun olduğu saatlerin Cumartesi akşamı olduğunu tespit ettiğinde çalışma saatleri otomatik olarak güncellenecek.

  Değişikliklerin isabetli bir şekilde yapılabilmesi için Google yerel rehberlerden ve işletme sahiplerinden destek almaya çalışacak. Buna ek olarak Street View görselleri incelenecek ve buradaki veriler makine öğrenimi modeline aktarılacak.

  Gizliliğe yönelik yaklaşım en hassas seviyede sürdürülecek

  Google'ın tasarladığı yapay zeka modeli gizlilik ilkelerine bağlı hareket edecek şekilde tasarlandı. Yapay zekanın işleyeceği veriler sadece halka açık verilerden oluşacak. İnsan yüzleri ve araç plakaları dahil olmak üzere pek çok görüntü bulanıklaştırılmış olarak sunulacak.

  Google ayrıca görüntüleri yapay zeka ve makine öğrenimi için kullanmanın farklı yollarını denediğini açıkladı. Şimdilik ABD'de olmak üzere hız limitine yönelik görüntü işlemeleri gerçekleştirilecek. Teknolojinin hedefi ise sürücü güvenliğini sağlamak ve daha verimli hale getirmek olacak.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Bip
   Bip 2 yıl önce
   İşletme onayı almadan değişiklik yapması ilginç, hatalara sebep olabilir

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk, Grok 2 ve Grok 3 Yapay Zeka Modellerinin Çıkış Tarihini Açıkladı!

  Elon Musk, Grok 2 ve Grok 3 yapay zeka modellerinin çıkış tarihlerini duyurdu. Grok 2 Ağustos'ta, Grok 3 yıl sonuna kadar piyasada olacak.

  AI (Yapay Zeka)

  Yapay zeka, insan zekasını taklit ederek belirli görevleri yerine getirebilen ve topladığı bilgilerle kendini geliştirebilen sistemlerdir.

  Gemini AI, Artık Google Mesajlar'da: İşte Yeni Özellikler!

  Google, üretken yapay zekâ Gemini AI'yı Google Mesajlar'a entegre etti. Sohbet başlatma, veri saklama ve gizlilik özellikleriyle kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Google, Sonsuz Kaydırma Özelliğini Kaldırıyor: İşte Detaylar!

  Google, arama sonuçlarındaki sonsuz kaydırma özelliğini kaldırarak klasik sayfa numaralandırma çubuğuna geri dönüyor. Bu değişiklik daha hızlı deneyim sunacak.

  Google Yapay Zeka Kullanarak Bazı İşletme Bilgilerini Güncelleyecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et