R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Apple'a Mesaj Göndermek için Çağrı Yaptı: RCS'i Artık Kabul Edin!

  Google Android ekibi Apple'a yaptığı yeni bir çağrı sonrasında heyecana neden oldu. Mesajlaşma sürecini daha etkin hale getirebilmek için RCS çağrısında bulundu. Eğlenceli çağrıya Apple cephesinden ne yanıt gelecek?

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  20.06.2022 13:59 1377 2 dk okuma süresi
  Google Apple'a Mesaj Göndermek için Çağrı Yaptı: RCS'i Artık Kabul Edin!
  Son Düzenleme:

  Google ve Apple kullanıcılarına en etkili hizmeti verebilmek için çalışmaya devam ediyorlar. Bu süreçte Apple SMS sistemini kullanıcılar için biraz daha geniş tutarak iMessage uygulamasını kullanıyordu. Bu uygulama internet bağlantısını da beraberinde getirerek SMS hizmetinin bir tık daha üzerine çıkmayı hedefliyordu. Böylece kullanıcılar kendi aralarında birbirlerine medya göndererek daha keyifli ve etkili bir kullanım imkanı sunuyor. 

  Google’da Apple benzeri olan RCS uygulaması ile kendi kullanıcılarına etkili bir mesajlaşma hizmeti sunmaya devam ediyor. RCS tam adıyla Rich Communication Services (Zengin İletişim Hizmetleri) olarak biliniyor. Her iki tarafta kullanıcıları için etkili mesajlaşma hizmetleri sunarken birbirleri arasında aynı özellikleri henüz kullanamıyorlar. 

  Android Google’a RCS için Çağrı Yaptı

  İki platform arasında SMS uygulamasının etkin biçimde kullanılamamasının asıl sorumlusunun Apple olduğu ortaya çıktı. Android ekibi resmi Twitter adresleri üzerinden konu hakkında bir çağrıda bulundular. Drake’in ‘Texts Go Green’ şarkısı üzerinden yapılan çağrı sosyal medyada da çok ses getirdi. Hem samimi hem de eğlenceli bulunan çağrıya Apple cephesinden nasıl bir yanıt geleceği de merak konusu oldu. Yapılan paylaşıma kısa süre içerisinde sosyal medya kullanıcılarından pek çok yorum geldi. 

  Yeni çağrıda Apple ve Google kullanıcılarının daha doğru bir iletişim kurmalarına vurgu yapılırken tek yapılması gerekenin ise Apple’ın RCS’i kabul etmeleri gerektiği ifade edildi. Eğlenceli çağrıya Apple cephesinden olumlu bir cevap verilmesi çok olası görünmüyor. Apple bu uygulamayı yıllardır para için kullanmaya devam ederken bundan sonra da aynı şekilde devam edeceği öngörülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Google Pay Mobil Uygulamasının Yolculuğu Sona Eriyor!

  Google Pay yerini Google Wallet'a bırakıyor. ABD'de 4 Haziran 2024'te bu önemli değişim gerçekleşecek.

  Google Apple'a Mesaj Göndermek için Çağrı Yaptı: RCS'i Artık Kabul Edin!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et