R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Apple'a Mesaj Göndermek için Çağrı Yaptı: RCS'i Artık Kabul Edin!

  Google Android ekibi Apple'a yaptığı yeni bir çağrı sonrasında heyecana neden oldu. Mesajlaşma sürecini daha etkin hale getirebilmek için RCS çağrısında bulundu. Eğlenceli çağrıya Apple cephesinden ne yanıt gelecek?

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  20.06.2022 13:59 1410 2 dk okuma süresi
  Google Apple'a Mesaj Göndermek için Çağrı Yaptı: RCS'i Artık Kabul Edin!
  Son Düzenleme:

  Google ve Apple kullanıcılarına en etkili hizmeti verebilmek için çalışmaya devam ediyorlar. Bu süreçte Apple SMS sistemini kullanıcılar için biraz daha geniş tutarak iMessage uygulamasını kullanıyordu. Bu uygulama internet bağlantısını da beraberinde getirerek SMS hizmetinin bir tık daha üzerine çıkmayı hedefliyordu. Böylece kullanıcılar kendi aralarında birbirlerine medya göndererek daha keyifli ve etkili bir kullanım imkanı sunuyor. 

  Google’da Apple benzeri olan RCS uygulaması ile kendi kullanıcılarına etkili bir mesajlaşma hizmeti sunmaya devam ediyor. RCS tam adıyla Rich Communication Services (Zengin İletişim Hizmetleri) olarak biliniyor. Her iki tarafta kullanıcıları için etkili mesajlaşma hizmetleri sunarken birbirleri arasında aynı özellikleri henüz kullanamıyorlar. 

  Android Google’a RCS için Çağrı Yaptı

  İki platform arasında SMS uygulamasının etkin biçimde kullanılamamasının asıl sorumlusunun Apple olduğu ortaya çıktı. Android ekibi resmi Twitter adresleri üzerinden konu hakkında bir çağrıda bulundular. Drake’in ‘Texts Go Green’ şarkısı üzerinden yapılan çağrı sosyal medyada da çok ses getirdi. Hem samimi hem de eğlenceli bulunan çağrıya Apple cephesinden nasıl bir yanıt geleceği de merak konusu oldu. Yapılan paylaşıma kısa süre içerisinde sosyal medya kullanıcılarından pek çok yorum geldi. 

  Yeni çağrıda Apple ve Google kullanıcılarının daha doğru bir iletişim kurmalarına vurgu yapılırken tek yapılması gerekenin ise Apple’ın RCS’i kabul etmeleri gerektiği ifade edildi. Eğlenceli çağrıya Apple cephesinden olumlu bir cevap verilmesi çok olası görünmüyor. Apple bu uygulamayı yıllardır para için kullanmaya devam ederken bundan sonra da aynı şekilde devam edeceği öngörülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, iPhone ve Apple Watch Garanti Şartlarını Değiştiriyor: Artık Kılcal Çatlaklar Garanti Dışı Kalacak!

  Apple, iPhone ve Apple Watch garanti şartlarını değiştirdi. Artık kılcal ekran çatlakları garanti kapsamında olmayacak, kullanıcılar onarım için ödeme yapacak.

  Türk Telekom İnternet Fiyatlarına Zam Yaptı: İşte Yeni Zamlı Fiyatlar!

  Türk Telekom 1 Temmuz 2024'ten itibaren internet ve diğer hizmet fiyatlarına zam yapacak. Yeni fiyatlar %15 artış gösterirken, taahhütlü tarifeler etkilenmeyecek.

  YouTube Reklam Engelleyicileri Kullananlar Artık Videoları İzleyemeyecek!

  YouTube, reklam engelleyici kullanan kullanıcıları engellemeye başladı. Artık reklam engelleyici ile videolar izlenemeyecek, kullanıcılar içeriğe erişemeyecek.

  WhatsApp Yenileniyor: Tema Rengi Artık Değiştirilebilecek!

  WhatsApp, tema özelleştirme özelliğiyle sohbet balonlarını ve duvar kağıtlarını kişiselleştirmeye olanak tanıyor. Yenilik, iOS beta sürümünde test ediliyor.

  Google Apple'a Mesaj Göndermek için Çağrı Yaptı: RCS'i Artık Kabul Edin!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et