R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Apple'a Mesaj Göndermek için Çağrı Yaptı: RCS'i Artık Kabul Edin!

  Google Android ekibi Apple'a yaptığı yeni bir çağrı sonrasında heyecana neden oldu. Mesajlaşma sürecini daha etkin hale getirebilmek için RCS çağrısında bulundu. Eğlenceli çağrıya Apple cephesinden ne yanıt gelecek?

  Elif Elif 20.06.2022 13:59 1075 2 dk okuma süresi
  Google Apple'a Mesaj Göndermek için Çağrı Yaptı: RCS'i Artık Kabul Edin!
  Son Düzenleme:

  Google ve Apple kullanıcılarına en etkili hizmeti verebilmek için çalışmaya devam ediyorlar. Bu süreçte Apple SMS sistemini kullanıcılar için biraz daha geniş tutarak iMessage uygulamasını kullanıyordu. Bu uygulama internet bağlantısını da beraberinde getirerek SMS hizmetinin bir tık daha üzerine çıkmayı hedefliyordu. Böylece kullanıcılar kendi aralarında birbirlerine medya göndererek daha keyifli ve etkili bir kullanım imkanı sunuyor. 

  Google’da Apple benzeri olan RCS uygulaması ile kendi kullanıcılarına etkili bir mesajlaşma hizmeti sunmaya devam ediyor. RCS tam adıyla Rich Communication Services (Zengin İletişim Hizmetleri) olarak biliniyor. Her iki tarafta kullanıcıları için etkili mesajlaşma hizmetleri sunarken birbirleri arasında aynı özellikleri henüz kullanamıyorlar. 

  Android Google’a RCS için Çağrı Yaptı

  İki platform arasında SMS uygulamasının etkin biçimde kullanılamamasının asıl sorumlusunun Apple olduğu ortaya çıktı. Android ekibi resmi Twitter adresleri üzerinden konu hakkında bir çağrıda bulundular. Drake’in ‘Texts Go Green’ şarkısı üzerinden yapılan çağrı sosyal medyada da çok ses getirdi. Hem samimi hem de eğlenceli bulunan çağrıya Apple cephesinden nasıl bir yanıt geleceği de merak konusu oldu. Yapılan paylaşıma kısa süre içerisinde sosyal medya kullanıcılarından pek çok yorum geldi. 

  Yeni çağrıda Apple ve Google kullanıcılarının daha doğru bir iletişim kurmalarına vurgu yapılırken tek yapılması gerekenin ise Apple’ın RCS’i kabul etmeleri gerektiği ifade edildi. Eğlenceli çağrıya Apple cephesinden olumlu bir cevap verilmesi çok olası görünmüyor. Apple bu uygulamayı yıllardır para için kullanmaya devam ederken bundan sonra da aynı şekilde devam edeceği öngörülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için ön sipariş kampanyası!

  Samsung, Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için ön sipariş kampanyası başlattı. Samsung kullanıcılara bu müjdeli haberi Unpacked 2022 adlı tanıtım etkinliğinde verdi.

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 1291

  Dacia Duster’ın 2022 Fiyatları Belli Oldu! Bu Fiyatlarla Artık Bütçe Dostu Olamayacak

  Marka kimliğinde önemli yeniliklere giden Dacia, yeni "Dacia Duster" için versiyon ve paket özellikleri ile güncel fiyatları açıkladı.

  Google Apple'a Mesaj Göndermek için Çağrı Yaptı: RCS'i Artık Kabul Edin!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et