R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Gamescom Etkinliğini Bekleyenlere Sony'den Kötü Haber Geldi!

  Oyun severlerin büyük ilgiyle beklediği Gamescom etkinliği bu yıl fiziksel olarak düzenlenecek. Ancak bazı şirketlerden oyun severlere oldukça üzücü haberler geldi. İşte detaylar...

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  23.06.2022 14:10 1458 2 dk okuma süresi
  Gamescom Etkinliğini Bekleyenlere Sony'den Kötü Haber Geldi!
  Son Düzenleme:

  Pandeminin hayatımıza girmesi ile birlikte pek çok alışkanlık değişti. Bu süreç içerisinde özellikle yaşam biçiminde meydana gelen değişiklikler hala devam ediyor. Pek çok şirket pandemi döneminde çalışma stilini değiştirdi ve pandeminin son bulmasının ardından da bu alışkanlıklara devam ediyorlar. 

  Oyun sektöründe şirketler her yıl yeni çıkardıkları oyunlarını ya da donanımlarını tanıtmak için etkinlikler düzenliyorlar. Bu etkinlikler yıl boyunca oyun severler tarafından büyük bir merak ve heyecan ile takip ediliyor. Pandemi döneminde düzenlenen etkinliklere uzun bir ara verilmişti. Fiziksel temasın azaltılması gereken bu dönemde etkinlikler şirketler tarafından daha farklı organizasyonlarla online olarak yapıldı. Ancak son dönemlerde artık pandeminin etkilerinin azalmış olması ve yaşamın yeniden normale dönüyor olması fiziksel etkinlikleri gündeme getirdi. 

  Gamescom Etkinliğinden Üzücü Haber Geldi

  Gamescom tarafından oyun severlerin uzun zamandır beklediği etkinlik için geri sayım başladı. Etkinlik yöneticileri tarafından yapılan değerlendirme sonrasında şirketlerin katılım yapmaları için tüm imkanların kullanıldığı ve 250’den fazla şirketin katılım göstereceği belirtildi. Ancak bazı büyük markalardan ardı ardına kötü haberler gelmeye başlaması oyun severleri üzdü. Bazı büyük oyun firmaları fiziksel olarak düzenlenen etkinliklerde olmayacaklarını ilettiler.

  Sony, Gamescom’a Katılmayacak!

  Sony yetkilileri tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. Bu açıklama sonrasında Gamescom etkinliğine katılım göstermeyeceklerini açıkladılar. Sony PlayStation ile birlikte Avtivision Blizzard, Take-Two Interactive ile Nintendo gibi şirketlerden de kötü haber geldi. Etkinlikle birlikte beklenen büyük şirketlerin oyun ve donanımlarını görmek isteyen oyun severlerin bu süreçte beklemeye devam etmeleri gerekecek. Gamescom etkinliği tarihleri de etkinlik yöneticileri tarafından 24 ile 28 Ağustos tarihleri arasında açıklandı. Etkinlik yüz yüze ve online olarak iki farklı şekilde eş zamanlı olarak yapılacak. Ancak bu süreçte etkinliğe katılmayan şirketlerin nasıl bir yol izleyecekleri merak edilmişti. Bu durumda online olarak kendi etkinliklerini ve tanıtımlarını gerçekleştirecekleri düşünülüyor. 

  Oyun severleri yıkan bir diğer haber ise E3 etkinliği oldu. Bu etkinliğin de 2022 yılı içerisinde ne fiziksel ne de online olarak düzenlenmeyeceği öğrenildi. Ancak 2023 yılı için etkinlik adına daha büyük sürprizler bekleniyor ve böylece açığın kapatılacağı düşünülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'a Yeni Favoriler Özelliği Geldi!

  WhatsApp, yeni Favoriler özelliğiyle kullanıcıların en çok iletişim kurdukları kişilere ve gruplara hızlı erişim sağlamalarını kolaylaştırıyor.

  Samsung Müjdeyi Verdi: Galaxy Watch 7'nin Sağlık Özelliği Eski Modellere de Geldi!

  Samsung, Galaxy Watch 7'nin yeni sağlık özelliklerini tanıtırken, uyku apnesi algılama özelliğini eski Galaxy Watch modellerine de sunmaya başladı.

  TurkNet Yeni İnternet Abonelik Fiyatlarını Açıkladı: %25 Zam Geldi!

  TurkNet, yeni internet abonelik fiyatlarını açıkladı. Firma, fiyatları 399 TL'den 499,90 TL'ye yükseltti, yeni fiyatlar 15 Temmuz 2024'ten itibaren geçerli olacak.

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  Gamescom Etkinliğini Bekleyenlere Sony'den Kötü Haber Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et