R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk'tan Bu Sefer Tesla Fabrikalarına Büyük Eleştiri

  Tesla CEO'su Elon Musk son yaptığı açıklamalarda Tesla fabrikalarını acımasızca eleştirdi. Bu süreçte şirketin ciddi oranda para harcadığını ve harcanan paranın boşa gittiğini iddia etti.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  26.06.2022 21:23 1387 2 dk okuma süresi
  Elon Musk'tan Bu Sefer Tesla Fabrikalarına Büyük Eleştiri
  Son Düzenleme:

   Ünlü milyarder Elon Musk uzun süredir yaptığı açıklamalarla gündemde yer etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu Twitter’ı satın almasının ardından uzun süre gündemde yer etmişti. Bununla birlikte şimdilerde de sosyal medya hesabında teknoloji araç devi Tesla hakkında önemli açıklamalarda ve eleştirilerde bulunduğu için gündemde yer etmeye devam ediyor. 

  Tesla CEO’su olarak da bilinen Elon Musk’ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu bu açıklamalar oldukça dikkat çekti. ABD ve Almanya’da bulunan fabrikalarda son zamanlarda hem maddi hem de üretimsel açıdan pek çok sorunun yaşandığı ifade edildi. 

  Elon Musk Fazla Para Harcayan Fabrikaları Eleştirdi

  Elon Musk son zamanlarda Silikon Vadisi’nde düzenlenen bir buluşmaya katılmıştı. Bu buluşma Tesla sahipleri tarafından düzenlenmişti. Düzenlenen buluşmada ortaya çıkan bazı sorunlardan da söz edildi. Özellikle batarya alımı konusunda bazı sorunların yaşandığı öğrenildi. Tesla bataryaları Çin’den satın alınıyor. Daha önce sorun yaşanmamasına rağmen son zamanlarda elektrikli araba bataryaları alamamış olmak üretim konusunda bazı sıkıntıların yaşanmasına neden oluyor. 

  Çin’de pandemi nedeniyle karantina süreci hala devam ediyor. Bununla birlikte batarya alım süreci de sekteye uğramış oluyor. Teknoloji dünyasını derinden sarsan yarı iletken çip sıkıntısının da bazı alanlarda hala devam ediyor olması süreci zorlayan diğer etkenler arasında yer alıyor. Bu süreçte bazı fabrikalarda ciddi sorunlar meydana gelmeye başladı. 

  Boşa Para Harcandığını İddia Etti

  Tesla CEO’su Elon Musk bu süreç içerisinde bazı fabrikaların açılışını yapmış ve büyük bir memnuniyet yaşandığı ifade edilmişti. Ancak fabrikaların detaylı incelemesine bakıldığı zaman aslında planlandığı gibi araba üretemedikleri belirlendi. Bu sebepten dolayı ise çılgınca para kaybetmeye devam ettiğini ve bu durumun en kısa sürede önlenmesi gerektiği ifade edildi. 

  Elon Musk tarafından sosyal medya hesabında yapılan açıklamalara göre hem tedarik sorunlarının hem de yarı iletken çip sorununun şirkete milyarlarca dolar kaybettirdiğini ve bunun çok ciddi bir sorun olduğunu belirtti. Bu belirsizliğin devam etmesi ve sorunların henüz çözüme kavuşturulamamasının ise şirket tarafından yeni atılımlar yapmasını engellediği belirlendi. Daha fazla arabanın üretilmesi için en kısa sürede yeni çalışmaların yapılması gerektiği konusunda da vurgu yaptı. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Exxen ve ExxenSpor Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Exxen ve ExxenSpor, içerik kalitesini artırmak için üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte güncel abonelik fiyatları!

  Dünyanın İlk Masaüstü Yapay Zeka İş İstasyonu Çıktı: İşte Teknoloji ve Lüksün Buluşması!

  GPTShop, Nvidia destekli dünyanın ilk masaüstü yapay zeka iş istasyonunu çıkardı. İşte üst düzey performans ve lüks tasarıma sahip iş istasyonunun özellikleri!

  Windows 12, Bu Yıl Gelmeyebilir: Microsoft'tan Büyük Güncelleme Hamlesi!

  Microsoft, Windows 12 yerine, yapay zeka özellikleriyle güçlendirilmiş Windows 11 24H2 güncellemesine odaklanıyor.

  Apple'ın Windows İçin iCloud Uygulamasına Büyük Güncelleme Geldi: İşte Yeni Tasarım!

  Apple, Windows için iCloud'u yeniledi. Yeni tasarım, gelişmiş özellikler ve üstün kullanıcı deneyimi sunuyor.

  Elon Musk'tan Bu Sefer Tesla Fabrikalarına Büyük Eleştiri

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et