R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk'tan Bu Sefer Tesla Fabrikalarına Büyük Eleştiri

  Tesla CEO'su Elon Musk son yaptığı açıklamalarda Tesla fabrikalarını acımasızca eleştirdi. Bu süreçte şirketin ciddi oranda para harcadığını ve harcanan paranın boşa gittiğini iddia etti.

  Ecem Ecem 26.06.2022 21:23 1194 2 dk okuma süresi
  Elon Musk'tan Bu Sefer Tesla Fabrikalarına Büyük Eleştiri
  Son Düzenleme:

   Ünlü milyarder Elon Musk uzun süredir yaptığı açıklamalarla gündemde yer etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu Twitter’ı satın almasının ardından uzun süre gündemde yer etmişti. Bununla birlikte şimdilerde de sosyal medya hesabında teknoloji araç devi Tesla hakkında önemli açıklamalarda ve eleştirilerde bulunduğu için gündemde yer etmeye devam ediyor. 

  Tesla CEO’su olarak da bilinen Elon Musk’ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu bu açıklamalar oldukça dikkat çekti. ABD ve Almanya’da bulunan fabrikalarda son zamanlarda hem maddi hem de üretimsel açıdan pek çok sorunun yaşandığı ifade edildi. 

  Elon Musk Fazla Para Harcayan Fabrikaları Eleştirdi

  Elon Musk son zamanlarda Silikon Vadisi’nde düzenlenen bir buluşmaya katılmıştı. Bu buluşma Tesla sahipleri tarafından düzenlenmişti. Düzenlenen buluşmada ortaya çıkan bazı sorunlardan da söz edildi. Özellikle batarya alımı konusunda bazı sorunların yaşandığı öğrenildi. Tesla bataryaları Çin’den satın alınıyor. Daha önce sorun yaşanmamasına rağmen son zamanlarda elektrikli araba bataryaları alamamış olmak üretim konusunda bazı sıkıntıların yaşanmasına neden oluyor. 

  Çin’de pandemi nedeniyle karantina süreci hala devam ediyor. Bununla birlikte batarya alım süreci de sekteye uğramış oluyor. Teknoloji dünyasını derinden sarsan yarı iletken çip sıkıntısının da bazı alanlarda hala devam ediyor olması süreci zorlayan diğer etkenler arasında yer alıyor. Bu süreçte bazı fabrikalarda ciddi sorunlar meydana gelmeye başladı. 

  Boşa Para Harcandığını İddia Etti

  Tesla CEO’su Elon Musk bu süreç içerisinde bazı fabrikaların açılışını yapmış ve büyük bir memnuniyet yaşandığı ifade edilmişti. Ancak fabrikaların detaylı incelemesine bakıldığı zaman aslında planlandığı gibi araba üretemedikleri belirlendi. Bu sebepten dolayı ise çılgınca para kaybetmeye devam ettiğini ve bu durumun en kısa sürede önlenmesi gerektiği ifade edildi. 

  Elon Musk tarafından sosyal medya hesabında yapılan açıklamalara göre hem tedarik sorunlarının hem de yarı iletken çip sorununun şirkete milyarlarca dolar kaybettirdiğini ve bunun çok ciddi bir sorun olduğunu belirtti. Bu belirsizliğin devam etmesi ve sorunların henüz çözüme kavuşturulamamasının ise şirket tarafından yeni atılımlar yapmasını engellediği belirlendi. Daha fazla arabanın üretilmesi için en kısa sürede yeni çalışmaların yapılması gerektiği konusunda da vurgu yaptı. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Elon Musk'tan Bu Sefer Tesla Fabrikalarına Büyük Eleştiri

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et