R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Milyarder Olmak İstemiyor: Yardımsever Biriyim

  Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, milyarder olmaktan hoşnut değil gibi görünüyor. Musk'a göre, Tesla ve SpaceX gibi şirketler hayırseverlik yapıyor.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  18.04.2022 20:56 959 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Milyarder Olmak İstemiyor: Yardımsever Biriyim
  Son Düzenleme:

  Milyarder Elon Musk, kurduğu veya yönettiği şirketlerin "hayırseverlik" olduğunu çünkü insanlığın geleceğini daha iyi hale getirmeye çalıştıklarını söyledi.

  Dünyanın en zengin insanı, dikkat çeken açıklamaları TED Başkanı Chris Anderson ile yayınlanan bir video röportajında ​​yaptı.

  Elon Musk hayırsever olduğunu söyledi

  TED Başkanı Chris Anderson tarafından milyarder hayırseverlik hakkında ne düşündüğü sorulduğunda Musk, "İyiliğin algılanması yerine gerçekliğini önemsiyorsanız, hayırseverlik son derece zordur" dedi.

  "SpaceX, Tesla, Neuralink, The Boring Company hayırseverliktir. Hayırseverlik insan sevgisidir diyorsanız, bu şirketler hayırseverlik yapıyor."

  Elon Musk, elektrikli araç üreticisi Tesla'nın "sürdürülebilir enerjiyi hızlandırdığını" ve uzay şirketi SpaceX'in "çok gezegenli bir türle insanlığın uzun vadeli hayatta kalmasını sağlamaya" çalıştığını söyledi.

  Ayrıca Musk'ın beyin mikroçip firması Neuralink "yapay zeka ile beyin yaralanmalarını ve varoluşsal riski çözmeye yardımcı olmaya" ve tünel firması Boring Company ise "çoğu insan için cehennem gibi bir sorun olan trafiği çözmeye çalışıyor".

  Hayırseverlik özellikle hayır kurumlarına ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara yöneliktir. Fakat Musk'ın şirketleri, insanlığa faydalı ürün ve hizmetler sunuyor olsa da, kar amacına sahip olan kuruluşlar. 

  Bu şirketler, Elon Musk'ın, Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre 251 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin insanı olmasına kapı araladı.

  Geçen ay Axel Springer CEO'su Mathias Döpfner ile yaptığı röportajda şunları söyledi: 

  “İyilik yapma algısını değil de iyilik yapmanın gerçekliğini önemsiyorsanız, o zaman parayı etkili bir şekilde vermek çok zordur. Ben gerçeği önemsiyorum, algıya lanet olsun."

  Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da R10 Forum‘da belirtebilirsiniz.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk, X’te Başlıkların Tekrar Gösterileceğini Duyurdu!

  Elon Musk, X'te geçtiğimiz ay yaptığı başlık kaldırma güncellemesini geri alacağını duyurdu. URL içeren önizleme kartlarında başlıklar tekrar görünür olacak!

  Google, Samsung Telefonlarda Varsayılan Olmak İçin Gözünü Karartıyor: Server Ödüyor!

  Google'ın, Samsung cihazlarda varsayılan arama motoru ve uygulama olarak yer alabilmek adına önemli miktarda ödemeler gerçekleştirdiği bilgisi ortaya çıktı.

  Elon Musk'ın Hayatı Film Oluyor: İşte Detaylar!

  A24, Elon Musk'ı anlatan biyografik bir filme imza atıyor. Darren Aronofsky yönetmenliğindeki proje, Musk'ın kariyer yolculuğunu sinemaseverlere sunacak.

  Binlerce Kişi Beyin Çipi Taktırmak İçin Sırada: Elon Musk'ın Devrim Niteliğindeki Neuralink Projesi Geliyor!

  Elon Musk'ın Neuralink projesiyle geliştirdiği beyin çipi, felçli bireyler için yeni umutlar sunuyor.

  Elon Musk Milyarder Olmak İstemiyor: Yardımsever Biriyim

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et