R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Milyarder Olmak İstemiyor: Yardımsever Biriyim

  Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, milyarder olmaktan hoşnut değil gibi görünüyor. Musk'a göre, Tesla ve SpaceX gibi şirketler hayırseverlik yapıyor.

  Omer Dursun Omer Dursun 18.04.2022 20:56 229 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Milyarder Olmak İstemiyor: Yardımsever Biriyim
  Son Düzenleme:

  Milyarder Elon Musk, kurduğu veya yönettiği şirketlerin "hayırseverlik" olduğunu çünkü insanlığın geleceğini daha iyi hale getirmeye çalıştıklarını söyledi.

  Dünyanın en zengin insanı, dikkat çeken açıklamaları TED Başkanı Chris Anderson ile yayınlanan bir video röportajında ​​yaptı.

  Elon Musk hayırsever olduğunu söyledi

  TED Başkanı Chris Anderson tarafından milyarder hayırseverlik hakkında ne düşündüğü sorulduğunda Musk, "İyiliğin algılanması yerine gerçekliğini önemsiyorsanız, hayırseverlik son derece zordur" dedi.

  "SpaceX, Tesla, Neuralink, The Boring Company hayırseverliktir. Hayırseverlik insan sevgisidir diyorsanız, bu şirketler hayırseverlik yapıyor."

  Elon Musk, elektrikli araç üreticisi Tesla'nın "sürdürülebilir enerjiyi hızlandırdığını" ve uzay şirketi SpaceX'in "çok gezegenli bir türle insanlığın uzun vadeli hayatta kalmasını sağlamaya" çalıştığını söyledi.

  Ayrıca Musk'ın beyin mikroçip firması Neuralink "yapay zeka ile beyin yaralanmalarını ve varoluşsal riski çözmeye yardımcı olmaya" ve tünel firması Boring Company ise "çoğu insan için cehennem gibi bir sorun olan trafiği çözmeye çalışıyor".

  Hayırseverlik özellikle hayır kurumlarına ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara yöneliktir. Fakat Musk'ın şirketleri, insanlığa faydalı ürün ve hizmetler sunuyor olsa da, kar amacına sahip olan kuruluşlar. 

  Bu şirketler, Elon Musk'ın, Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre 251 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin insanı olmasına kapı araladı.

  Geçen ay Axel Springer CEO'su Mathias Döpfner ile yaptığı röportajda şunları söyledi: 

  “İyilik yapma algısını değil de iyilik yapmanın gerçekliğini önemsiyorsanız, o zaman parayı etkili bir şekilde vermek çok zordur. Ben gerçeği önemsiyorum, algıya lanet olsun."

  Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da R10 Forum‘da belirtebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!

  Satın alma süreciyle başlayan ve en sonunda mahkemelik olan Elon Musk ile Twitter arasındaki gerginlik devam ediyor. Mahkemelik olan taraflar davanın başlama tarihi konusunda anlaşamıyor. İşte Musk'ın davaya ilişkin ilk adımı!

  Elif 558
  Elon Musk Milyarder Olmak İstemiyor: Yardımsever Biriyim

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et