R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Koç Grubundan Büyük Adım: Elektrikli Araç Şarj Ağı Üretimi Başlayacak

  Koç Grubu giderek artan elektrikli araç kullanımı üzerine bir adım attı. Şimdilerde ilk elektrikli araç şarj istasyonunu açtı.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  05.07.2022 17:41 1757 2 dk okuma süresi
  Koç Grubundan Büyük Adım: Elektrikli Araç Şarj Ağı Üretimi Başlayacak
  Son Düzenleme:

   Elektrikli araç kullanımı gelecek için önemli bir adım olarak ifade edildiği için ülkemizde de bu konuda çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Elektrikli araç kullanımının giderek artması, ülkenin ilk elektrikli araç üretiminin gerçekleştiriliyor olması aynı zamanda şarj ağına olan ihtiyacın artmasına neden olacak. 

  Koç Grubu bu alanda önemli bir adım atarak elektrikli araçlar için şarj istasyonları geliştirmek adına harekete geçti. Bunun ardından WAT Mobilite adı altında şirketin ilk şarj istasyonu noktası da kurulmuş oldu. Elektrikli araç kullanımı açısından son derece önemli bir adım olduğu düşünülüyor. 

  Koç Grubu Elektrifikasyon Çalışmaları Yapacak

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından bu yılın Şubat ayında yeni bir yönetmelik açıklanmıştı. Bu yönetmelik kapsamında Şarj Ağı İşletmeciliği gündeme gelmişti. Şarj istasyonlarının genişletilmesi sürücülerin de ilerleyen dönemlerde hayatını kolaylaştıracak. 

  Koç Holding tarafından Nakkaştepe’de bulunan kampüsünde bir süredir çalışmalar devam ediyordu. Şirket bu noktada yaptığı ilk çalışma ile birlikte ilk elektrikli araç şarj istasyonunu devreye sokmuş oldu. 

  Koç Holding cephesinden gelen açıklamalar sonrasında ‘Şirket olarak iklim krizi ile mücadele ediyoruz. Bununla birlikte 2050 yılında karbon nötr olma hedefimiz bulunuyor. İş modellerimizi yeni dönemde hayata geçirmek için uğraşıyoruz.’ İfadeleri kullanıldı. 

  Şirket yeni dönemde elektrikli araç şarj istasyonlarının üretilmesi ve tasarlanması için çalışmalarına devam edeceğini açıkladı. Bu istasyonlar sadece binek araçlara değil, ticari araçlara, otobüslere ve yük araçlarına da aktif olarak hizmet vermeye devam edecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi’nin İlk Elektrikli SUV Aracı MX11 Görüntülendi: İşte Tasarımı!

  Xiaomi, yeni elektrikli SUV modeli MX11'in kamuflajlı görüntülerini yayınladı. 2025'te tanıtılacak olan araç, 2026'da 21 bin dolar fiyatla piyasaya sürülecek.

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  Samsung Galaxy Ring'in Şarj Kutusu Ortaya Çıktı: İşte Tasarımı!

  Samsung Galaxy Ring'in şarj kutusu ortaya çıktı. Şubat ayında tanıtılan cihaz, yakında piyasaya sürülecek ve 300-350 dolar arasında fiyatla satışa sunulacak.

  Honda'nın Yeni Elektrikli Ticari Aracı N-VAN e, Ekim'de Yollara Çıkıyor!

  Honda, Japonya pazarı için özel olarak geliştirdiği yeni elektrikli ticari aracı N-VAN e'yi 10 Ekim 2024'te satışa sunacak. Geniş iç hacmi, uzun menzili ve uygun fiyatı ile dikkat çeken N-VAN e, hem ticari hem de bireysel kullanıcıların ihtiyaçlarını karş

  Koç Grubundan Büyük Adım: Elektrikli Araç Şarj Ağı Üretimi Başlayacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et