R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Koç Grubundan Büyük Adım: Elektrikli Araç Şarj Ağı Üretimi Başlayacak

  Koç Grubu giderek artan elektrikli araç kullanımı üzerine bir adım attı. Şimdilerde ilk elektrikli araç şarj istasyonunu açtı.

  Ecem Ecem 05.07.2022 17:41 1548 2 dk okuma süresi
  Koç Grubundan Büyük Adım: Elektrikli Araç Şarj Ağı Üretimi Başlayacak
  Son Düzenleme:

   Elektrikli araç kullanımı gelecek için önemli bir adım olarak ifade edildiği için ülkemizde de bu konuda çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Elektrikli araç kullanımının giderek artması, ülkenin ilk elektrikli araç üretiminin gerçekleştiriliyor olması aynı zamanda şarj ağına olan ihtiyacın artmasına neden olacak. 

  Koç Grubu bu alanda önemli bir adım atarak elektrikli araçlar için şarj istasyonları geliştirmek adına harekete geçti. Bunun ardından WAT Mobilite adı altında şirketin ilk şarj istasyonu noktası da kurulmuş oldu. Elektrikli araç kullanımı açısından son derece önemli bir adım olduğu düşünülüyor. 

  Koç Grubu Elektrifikasyon Çalışmaları Yapacak

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından bu yılın Şubat ayında yeni bir yönetmelik açıklanmıştı. Bu yönetmelik kapsamında Şarj Ağı İşletmeciliği gündeme gelmişti. Şarj istasyonlarının genişletilmesi sürücülerin de ilerleyen dönemlerde hayatını kolaylaştıracak. 

  Koç Holding tarafından Nakkaştepe’de bulunan kampüsünde bir süredir çalışmalar devam ediyordu. Şirket bu noktada yaptığı ilk çalışma ile birlikte ilk elektrikli araç şarj istasyonunu devreye sokmuş oldu. 

  Koç Holding cephesinden gelen açıklamalar sonrasında ‘Şirket olarak iklim krizi ile mücadele ediyoruz. Bununla birlikte 2050 yılında karbon nötr olma hedefimiz bulunuyor. İş modellerimizi yeni dönemde hayata geçirmek için uğraşıyoruz.’ İfadeleri kullanıldı. 

  Şirket yeni dönemde elektrikli araç şarj istasyonlarının üretilmesi ve tasarlanması için çalışmalarına devam edeceğini açıkladı. Bu istasyonlar sadece binek araçlara değil, ticari araçlara, otobüslere ve yük araçlarına da aktif olarak hizmet vermeye devam edecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  1 Aralık'ta Tesla Semi Teslimatları Başlayacak! Üretim Versiyonlarının Tanıtımlarının Yapılması Bekleniyor!

  Elektrikli tır Tesla Semi'nin tanıtımı, 1 Aralık 2022 tarihinde özel bir etkinlikle yapılacak. Tesla Semi'nin fiyatı ise tahminlere göre 150.000 ile 180.000 dolar arasında olacak!

  Çin’den 822 Km Menzile Sahip Elektrikli MPV Model Zeekr 009 Tanıtımı Geldi!

  Çin’e ait bir elektrikli MPV model daha podyuma çıktı. Zeekr, yeni minivan modeli olan Zeekr 009’u tanıttı. Araç, 6 kişilik kapasiteye sahip.

  Satışa Sunulduğu Gibi Stoklar Tükendi: Peugeot e-2008 Elektrikli Araç Türkiye’de!

  Peugeot 2008'in tam elektrikli versiyonu satışa çıktı. Yoğun talep alan Peugeot e-2008 elektrikli aracın fiyatı, 905.000 TL!

  Web Sitenizi Optimize Etmenize Yardımcı Olacak En İyi Ücretsiz SEO Araçları

  En iyi ücretsiz SEO araçları, web siteleri optimize etmeye yardımcı olur. SEO araçları, web sitelerin optimizasyonunda uzun kodlarla uğraşmak yerine kullanılır.

  Koç Grubundan Büyük Adım: Elektrikli Araç Şarj Ağı Üretimi Başlayacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et