R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Koç Grubundan Büyük Adım: Elektrikli Araç Şarj Ağı Üretimi Başlayacak

  Koç Grubu giderek artan elektrikli araç kullanımı üzerine bir adım attı. Şimdilerde ilk elektrikli araç şarj istasyonunu açtı.

  Elif Elif 05.07.2022 17:41 1502 2 dk okuma süresi
  Koç Grubundan Büyük Adım: Elektrikli Araç Şarj Ağı Üretimi Başlayacak
  Son Düzenleme:

   Elektrikli araç kullanımı gelecek için önemli bir adım olarak ifade edildiği için ülkemizde de bu konuda çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Elektrikli araç kullanımının giderek artması, ülkenin ilk elektrikli araç üretiminin gerçekleştiriliyor olması aynı zamanda şarj ağına olan ihtiyacın artmasına neden olacak. 

  Koç Grubu bu alanda önemli bir adım atarak elektrikli araçlar için şarj istasyonları geliştirmek adına harekete geçti. Bunun ardından WAT Mobilite adı altında şirketin ilk şarj istasyonu noktası da kurulmuş oldu. Elektrikli araç kullanımı açısından son derece önemli bir adım olduğu düşünülüyor. 

  Koç Grubu Elektrifikasyon Çalışmaları Yapacak

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından bu yılın Şubat ayında yeni bir yönetmelik açıklanmıştı. Bu yönetmelik kapsamında Şarj Ağı İşletmeciliği gündeme gelmişti. Şarj istasyonlarının genişletilmesi sürücülerin de ilerleyen dönemlerde hayatını kolaylaştıracak. 

  Koç Holding tarafından Nakkaştepe’de bulunan kampüsünde bir süredir çalışmalar devam ediyordu. Şirket bu noktada yaptığı ilk çalışma ile birlikte ilk elektrikli araç şarj istasyonunu devreye sokmuş oldu. 

  Koç Holding cephesinden gelen açıklamalar sonrasında ‘Şirket olarak iklim krizi ile mücadele ediyoruz. Bununla birlikte 2050 yılında karbon nötr olma hedefimiz bulunuyor. İş modellerimizi yeni dönemde hayata geçirmek için uğraşıyoruz.’ İfadeleri kullanıldı. 

  Şirket yeni dönemde elektrikli araç şarj istasyonlarının üretilmesi ve tasarlanması için çalışmalarına devam edeceğini açıkladı. Bu istasyonlar sadece binek araçlara değil, ticari araçlara, otobüslere ve yük araçlarına da aktif olarak hizmet vermeye devam edecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’tan Galaxy J7 Kullananlara Büyük Sürpriz!

  Samsung, 7 yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy J7 modeli için beklenmeyen bir güncellemeyi duyurdu. Güncelleme çoğu kullanıcıya şimdiden geldi. İşte Galaxy J7 güncellemesi ve detayları!

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 1291

  Nvidia Oyun Gelirlerinde Büyük Düşüş Yaşadı!

  Nvidia, teknoloji piyasalarındaki çoğu şirket gibi 2022 yılının 2.çeyrek dönemini negatif tablolarla kapattı. Şirket açıklanan mali raporlarına göre tam %44'ü bulan bir gelir kaybı yaşadı. İşte detaylar!

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Karsan tarafından geliştirilen Karsan E-Atak, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 2 adet olarak teslim edildi. Böylelikle Türkiye'de bir ilk gerçekleşmiş oldu.

  Koç Grubundan Büyük Adım: Elektrikli Araç Şarj Ağı Üretimi Başlayacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et