R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elektrikli Araç Sahiplerinin En Büyük Sıkıntısı Ortaya Çıktı!

  Son dönemlerde elektrikli otomobil sürücülerinin en büyük sorunlarından birisi şarj noktaları oldu. Şarj noktalarının sürekli olarak bozulması sürücüleri bezdirmiş durumda.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  20.08.2022 00:56 1468 2 dk okuma süresi
  Elektrikli Araç Sahiplerinin En Büyük Sıkıntısı Ortaya Çıktı!
  Son Düzenleme:

  Elektrikli araç kullanımı tüm dünyada giderek yaygın hale gelmeye devam ediyor. Geleneksel otomobillerin ilerleyen yıllarda daha az kullanılması bekleniyor. Ancak şimdilerde elektrikli otomobil kullanımının yeteri kadar yaygınlaşmamasının en büyük nedeninin şarj noktalarının azlığı ve bu noktalarda yaşanan sorunlar olarak ifade ediliyor. 

  Türkiye son dönemlerde elektrikli araçların şarj noktalarında yaşanılan sorunlar sebebiyle kullanıcılara çeşitli zorluklar yaşatmaya devam ediyor. Sadece Türkiye’de değil, ABD’de de elektrikli araç sahipleri şarj noktalarının sürekli olarak bozuk olmasından şikayetçi olduklarını dile getirmeye başladılar. 

  Şarj noktalarındaki sorunlar otomobil kullanıcılarını zorluyor

  Son günlerde ABD’de elektrikli araç sahipleri, elektrikli araçları ile ilgili ciddi sorunlar yaşamaya başladılar. Pek çok noktada elektrikli araç şarj noktalarının bozuk olması, kullanıcıları sinirlendirmeye devam ediyor. Ünlü bir araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmalar sonrasında binlerce araç sahibine fikirleri soruldu. Yapılan değerlendirmelere göre elektrikli araç sahiplerinin yaşadıkları zorluklar gün yüzüne çıktı. 

  Değerlendirmeler sonucunda elektrikli araç sahiplerinin, şarj noktalarında büyük sorunlar yaşadıkları ortaya çıktı. Halka açık olarak sunulan şarj noktalarının büyük bir kısmının bozuk olması ve araç sahiplerinin yararlanamaması, problemlerin başında geliyor. Ankete katılan 5 elektrikli otomobil sahibinden en az birinin şarj istasyonlarından memnun kalmadıkları öğrenildi. 

  Tesla sürücüleri daha şanslı

  Elektrikli araç sahipleri arasında Tesla sürücüleri daha şanslı olarak görülüyor. Elektrikli şarj noktalarında Tesla şarj ağının sorunsuz bir şekilde çalıştığı ortaya çıktı. Tesla şarj platformları, sadece kendi araçlarını çalıştırmaya yönelik tasarlandı. Diğer şarj istasyonları ile karşılaştırıldığında daha olumlu yorumlar aldığı görüldü. Elektrikli şarj istasyonlarının geliştirilmesi için eş zamanlı olarak çalışmalar devam ediyor. Biden yönetimi şarj noktalarının altyapısının geliştirilmesi için toplam 5 milyar dolarlık bir fon sağlamıştı. Çalışmaların yapılması sonucunda gelecek yıl otomobil sürücülerinin sorunlarının ortadan kaldırılması bekleniyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Exxen ve ExxenSpor Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Exxen ve ExxenSpor, içerik kalitesini artırmak için üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte güncel abonelik fiyatları!

  iPhone 16, Yeni Neural Engine ile Geliyor: Etkileyici Yapay Zeka Performansı Sunacak!

  iPhone 16, A18 ve M4 işlemciler ve gelişmiş Neural Engine ile yapay zeka performansında devrim yaratacak!

  Microsoft, Windows 11 Yüklü Olsa Bile Eski Bilgisayarların Açılmasını Engelleyecek: İşte Detaylar!

  Microsoft, Windows 11 24H2 ile eski bilgisayarların açılmasını engelleyerek teknoloji ve güvenlik standartlarını yükseltiyor.

  Apple’ın En Hızlı Cihazları Belli Oldu: İşte Şaşırtıcı Liste!

  Apple'ın en hızlı cihazları açıklandı. iPad Pro serisi zirvede, iPhone 15 Pro ve Max modelleri ise performansıyla dikkat çekiyor.

  Elektrikli Araç Sahiplerinin En Büyük Sıkıntısı Ortaya Çıktı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et