R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elektrikli Araç Sahiplerinin En Büyük Sıkıntısı Ortaya Çıktı!

  Son dönemlerde elektrikli otomobil sürücülerinin en büyük sorunlarından birisi şarj noktaları oldu. Şarj noktalarının sürekli olarak bozulması sürücüleri bezdirmiş durumda.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  20.08.2022 00:56 1276 2 dk okuma süresi
  Elektrikli Araç Sahiplerinin En Büyük Sıkıntısı Ortaya Çıktı!
  Son Düzenleme:

  Elektrikli araç kullanımı tüm dünyada giderek yaygın hale gelmeye devam ediyor. Geleneksel otomobillerin ilerleyen yıllarda daha az kullanılması bekleniyor. Ancak şimdilerde elektrikli otomobil kullanımının yeteri kadar yaygınlaşmamasının en büyük nedeninin şarj noktalarının azlığı ve bu noktalarda yaşanan sorunlar olarak ifade ediliyor. 

  Türkiye son dönemlerde elektrikli araçların şarj noktalarında yaşanılan sorunlar sebebiyle kullanıcılara çeşitli zorluklar yaşatmaya devam ediyor. Sadece Türkiye’de değil, ABD’de de elektrikli araç sahipleri şarj noktalarının sürekli olarak bozuk olmasından şikayetçi olduklarını dile getirmeye başladılar. 

  Şarj noktalarındaki sorunlar otomobil kullanıcılarını zorluyor

  Son günlerde ABD’de elektrikli araç sahipleri, elektrikli araçları ile ilgili ciddi sorunlar yaşamaya başladılar. Pek çok noktada elektrikli araç şarj noktalarının bozuk olması, kullanıcıları sinirlendirmeye devam ediyor. Ünlü bir araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmalar sonrasında binlerce araç sahibine fikirleri soruldu. Yapılan değerlendirmelere göre elektrikli araç sahiplerinin yaşadıkları zorluklar gün yüzüne çıktı. 

  Değerlendirmeler sonucunda elektrikli araç sahiplerinin, şarj noktalarında büyük sorunlar yaşadıkları ortaya çıktı. Halka açık olarak sunulan şarj noktalarının büyük bir kısmının bozuk olması ve araç sahiplerinin yararlanamaması, problemlerin başında geliyor. Ankete katılan 5 elektrikli otomobil sahibinden en az birinin şarj istasyonlarından memnun kalmadıkları öğrenildi. 

  Tesla sürücüleri daha şanslı

  Elektrikli araç sahipleri arasında Tesla sürücüleri daha şanslı olarak görülüyor. Elektrikli şarj noktalarında Tesla şarj ağının sorunsuz bir şekilde çalıştığı ortaya çıktı. Tesla şarj platformları, sadece kendi araçlarını çalıştırmaya yönelik tasarlandı. Diğer şarj istasyonları ile karşılaştırıldığında daha olumlu yorumlar aldığı görüldü. Elektrikli şarj istasyonlarının geliştirilmesi için eş zamanlı olarak çalışmalar devam ediyor. Biden yönetimi şarj noktalarının altyapısının geliştirilmesi için toplam 5 milyar dolarlık bir fon sağlamıştı. Çalışmaların yapılması sonucunda gelecek yıl otomobil sürücülerinin sorunlarının ortadan kaldırılması bekleniyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Daha Kutusundan Çıkmamış iPhone 1 Açık Arttırmaya Çıktı!

  Teknoloji devi Apple, tüm dünyaya iPhone serisini ilk kez 2007 yılında kazandırmıştı. O dönem teknolojik devrim yaratan 1.Nesil iPhone(iPhone 1) piyasaya sürülmüştü. O dönem alınmış ancak kutusu dahi hiç açılmamış iPhone 1 açık arttırmaya çıktı!

  2023 Şubat Hyundai Türkiye Sıfır Araç Güncel Fiyat Listesi Belli Oldu!

  2023 Şubat ayı Hyundai Türkiye güncel fiyat listesi açıklandı. En ucuz Hyundai modeli 359.000 TL olurken, en pahalı Hyundai modeli ise 1.989.000 TL oldu!

  Instagram’da En Çok Vakit Geçiren Ülke Türkiye Oldu!

  Sosyal medya kullanımına ilişkin yeni veriler paylaşıldı. Yayınlanan son raporda Türkiye, Instagram'da zaman geçirme bakımından liderliği kimseye bırakmadı.

  Steam Büyük Zamlar ile Kullanıcıları Üzdü: %1.000’e Varan Zamlar!

  Popüler dijital oyun mağazası Steam, 2023 Şubat ayı itibariyle yeni bir zam açıkladı. Steam, bazı oyunlarda %1000'i bulan zamlar yaptı. İşte yeni oyun fiyatları!

  Elektrikli Araç Sahiplerinin En Büyük Sıkıntısı Ortaya Çıktı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et