R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elektrikli Araç Sahiplerinin En Büyük Sıkıntısı Ortaya Çıktı!

  Son dönemlerde elektrikli otomobil sürücülerinin en büyük sorunlarından birisi şarj noktaları oldu. Şarj noktalarının sürekli olarak bozulması sürücüleri bezdirmiş durumda.

  Elif Elif 20.08.2022 00:56 1202 2 dk okuma süresi
  Elektrikli Araç Sahiplerinin En Büyük Sıkıntısı Ortaya Çıktı!
  Son Düzenleme:

  Elektrikli araç kullanımı tüm dünyada giderek yaygın hale gelmeye devam ediyor. Geleneksel otomobillerin ilerleyen yıllarda daha az kullanılması bekleniyor. Ancak şimdilerde elektrikli otomobil kullanımının yeteri kadar yaygınlaşmamasının en büyük nedeninin şarj noktalarının azlığı ve bu noktalarda yaşanan sorunlar olarak ifade ediliyor. 

  Türkiye son dönemlerde elektrikli araçların şarj noktalarında yaşanılan sorunlar sebebiyle kullanıcılara çeşitli zorluklar yaşatmaya devam ediyor. Sadece Türkiye’de değil, ABD’de de elektrikli araç sahipleri şarj noktalarının sürekli olarak bozuk olmasından şikayetçi olduklarını dile getirmeye başladılar. 

  Şarj noktalarındaki sorunlar otomobil kullanıcılarını zorluyor

  Son günlerde ABD’de elektrikli araç sahipleri, elektrikli araçları ile ilgili ciddi sorunlar yaşamaya başladılar. Pek çok noktada elektrikli araç şarj noktalarının bozuk olması, kullanıcıları sinirlendirmeye devam ediyor. Ünlü bir araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmalar sonrasında binlerce araç sahibine fikirleri soruldu. Yapılan değerlendirmelere göre elektrikli araç sahiplerinin yaşadıkları zorluklar gün yüzüne çıktı. 

  Değerlendirmeler sonucunda elektrikli araç sahiplerinin, şarj noktalarında büyük sorunlar yaşadıkları ortaya çıktı. Halka açık olarak sunulan şarj noktalarının büyük bir kısmının bozuk olması ve araç sahiplerinin yararlanamaması, problemlerin başında geliyor. Ankete katılan 5 elektrikli otomobil sahibinden en az birinin şarj istasyonlarından memnun kalmadıkları öğrenildi. 

  Tesla sürücüleri daha şanslı

  Elektrikli araç sahipleri arasında Tesla sürücüleri daha şanslı olarak görülüyor. Elektrikli şarj noktalarında Tesla şarj ağının sorunsuz bir şekilde çalıştığı ortaya çıktı. Tesla şarj platformları, sadece kendi araçlarını çalıştırmaya yönelik tasarlandı. Diğer şarj istasyonları ile karşılaştırıldığında daha olumlu yorumlar aldığı görüldü. Elektrikli şarj istasyonlarının geliştirilmesi için eş zamanlı olarak çalışmalar devam ediyor. Biden yönetimi şarj noktalarının altyapısının geliştirilmesi için toplam 5 milyar dolarlık bir fon sağlamıştı. Çalışmaların yapılması sonucunda gelecek yıl otomobil sürücülerinin sorunlarının ortadan kaldırılması bekleniyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Redmi Note 12 Serisi Hakkında Beklenen Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

  Xiaomi'nin yeni serisi olan Redmi Note 12 ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Buna göre firma, Redmi Note 12 çıkış tarihini öne aldı!

  Elif 1013

  Netflix Bombayı Patlattı: Squid Game’in Silinen Sahnesi Ortaya Çıktı!

  Netflix, rekorlar kıran dizisi Squid Game ile ilgili önemli bir sahne paylaştı. Buna göre yayınlanan bu video, Squid Game'in silinen bir sahnesine ait.

  Geçtiğimiz Hafta Steam’de En Çok Satanlar Belli Oldu!

  Valve'nin paylaştığı listede Steam'de haftanın en çok satanları belli oldu. Steam'de haftanın en çok satanları listesinde ilk sırada Steam Deck yer aldı.

  Nvidia RTX 4090 ve RTX 4080 Tanıtıldı! DLSS 3 Ortaya Çıktı!

  Nvidia, bugün gerçekleştirdiği etkinlikle Nvidia RTX 4090 ve Nvidia RTX 4080 modellerini tanıttı. 3 farklı GPU olarak duyurulan Nvidia RTX 40 serisi teknik özellikleri ve fiyatı da resmi olarak açıklandı. İşte Nvidia RTX 4090 özellikleri ve fiyatı!

  Elektrikli Araç Sahiplerinin En Büyük Sıkıntısı Ortaya Çıktı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et