R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elektrikli Araç Sahiplerinin En Büyük Sıkıntısı Ortaya Çıktı!

  Son dönemlerde elektrikli otomobil sürücülerinin en büyük sorunlarından birisi şarj noktaları oldu. Şarj noktalarının sürekli olarak bozulması sürücüleri bezdirmiş durumda.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  20.08.2022 00:56 1497 2 dk okuma süresi
  Elektrikli Araç Sahiplerinin En Büyük Sıkıntısı Ortaya Çıktı!
  Son Düzenleme:

  Elektrikli araç kullanımı tüm dünyada giderek yaygın hale gelmeye devam ediyor. Geleneksel otomobillerin ilerleyen yıllarda daha az kullanılması bekleniyor. Ancak şimdilerde elektrikli otomobil kullanımının yeteri kadar yaygınlaşmamasının en büyük nedeninin şarj noktalarının azlığı ve bu noktalarda yaşanan sorunlar olarak ifade ediliyor. 

  Türkiye son dönemlerde elektrikli araçların şarj noktalarında yaşanılan sorunlar sebebiyle kullanıcılara çeşitli zorluklar yaşatmaya devam ediyor. Sadece Türkiye’de değil, ABD’de de elektrikli araç sahipleri şarj noktalarının sürekli olarak bozuk olmasından şikayetçi olduklarını dile getirmeye başladılar. 

  Şarj noktalarındaki sorunlar otomobil kullanıcılarını zorluyor

  Son günlerde ABD’de elektrikli araç sahipleri, elektrikli araçları ile ilgili ciddi sorunlar yaşamaya başladılar. Pek çok noktada elektrikli araç şarj noktalarının bozuk olması, kullanıcıları sinirlendirmeye devam ediyor. Ünlü bir araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmalar sonrasında binlerce araç sahibine fikirleri soruldu. Yapılan değerlendirmelere göre elektrikli araç sahiplerinin yaşadıkları zorluklar gün yüzüne çıktı. 

  Değerlendirmeler sonucunda elektrikli araç sahiplerinin, şarj noktalarında büyük sorunlar yaşadıkları ortaya çıktı. Halka açık olarak sunulan şarj noktalarının büyük bir kısmının bozuk olması ve araç sahiplerinin yararlanamaması, problemlerin başında geliyor. Ankete katılan 5 elektrikli otomobil sahibinden en az birinin şarj istasyonlarından memnun kalmadıkları öğrenildi. 

  Tesla sürücüleri daha şanslı

  Elektrikli araç sahipleri arasında Tesla sürücüleri daha şanslı olarak görülüyor. Elektrikli şarj noktalarında Tesla şarj ağının sorunsuz bir şekilde çalıştığı ortaya çıktı. Tesla şarj platformları, sadece kendi araçlarını çalıştırmaya yönelik tasarlandı. Diğer şarj istasyonları ile karşılaştırıldığında daha olumlu yorumlar aldığı görüldü. Elektrikli şarj istasyonlarının geliştirilmesi için eş zamanlı olarak çalışmalar devam ediyor. Biden yönetimi şarj noktalarının altyapısının geliştirilmesi için toplam 5 milyar dolarlık bir fon sağlamıştı. Çalışmaların yapılması sonucunda gelecek yıl otomobil sürücülerinin sorunlarının ortadan kaldırılması bekleniyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Elektrikli Ford Capri Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Ford Capri, elektrikli SUV olarak geri döndü. 627 km menzil, modern tasarım ve gelişmiş teknoloji ile dikkat çekiyor. Fiyatı 47 bin euro'dan başlıyor.

  Microsoft, Xbox Game Pass Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!

  Microsoft, Xbox Game Pass abonelik ücretlerine zam yapıyor. Game Pass Ultimate, PC Game Pass ve Core için yeni fiyatlar 10 Temmuz 2024'te yürürlüğe girecek.

  Galaxy Buds 3'ün Kutu Açılış Videosu Ortaya Çıktı: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy Buds 3'ün kutu açılış videosu sızdırıldı. Yeni kulaklıklar beyaz ve gri renk seçenekleriyle şeffaf kapaklı şarj kutusuyla geliyor.

  Apple’dan Büyük Sürpriz: ‘Plus’ Serisinin Yerini ‘Slim’ Alabilir!

  Apple, iPhone 17 serisinde "Plus" modelini iptal edebilir ve yerine daha ince ve hafif olan iPhone 17 Slim modelini getirebilir.

  Elektrikli Araç Sahiplerinin En Büyük Sıkıntısı Ortaya Çıktı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et