R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Dünyanın İlk Elektriksiz ve Kablosuz Çalışan Kliması Üretildi!

  Kensho isimli yeni bir marka, dünyada ilk kez elektrik enerjisi olmadan çalşan klima üretti. Klima, sıvı nitrojen ile çalışıyor.

  Elif Toy
  Elif Toy R10 Editörü
  21.08.2022 15:27 2055 2 dk okuma süresi
  Dünyanın İlk Elektriksiz ve Kablosuz Çalışan Kliması Üretildi!
  Son Düzenleme:

  Dünyada iklim krizi artık ciddi boyutlarda seyretmeye başladı. Ülkeler, daha 2022 yılı bitmeden yıl içerisinde harcayacakları enerjiyi çoktan aştı. Dolayısıyla enerji tasarrufu oldukça büyük önem taşıyor. Çevreci bilim insanları bu noktada elektrik enerjisine ihtiyaç duymayan bir klima tasarladı. 

  Dünyada ilk kez elektriksiz ve kablosuz çalışan klima, İsrail’deki Kensho markasına ait. Üretilen bu model, klimaların sera gazı salınımının önüne geçiyor. Bilindiği üzere klimaların tamamı atmosfere zararlı sera gazı salınımında bulunuyor. Bunun önüne geçmek için marka, elektrik olmadan da çalışan klima tasarladı. Doğaya herhangi bir zararı bulunmayan bu klima modeli iklim krizi ile ilgili önemli bir gelişme. Bunun yanı sıra atmosferdeki sera gazının azaltılması hedeflerinde oldukça işlevsel bir icat.

  Elektrik yerine sıvı nitrojenle çalışıyor!

  Kensho

  Günümüzde kullanılan klimalar elektrik enerjisini oldukça fazla tüketiyor. Bunun önüne geçmek için sıvı nitrojen ile çalışan bir tasarım ortaya çıktı. Kensho isimli yeni bir firma tarafından tasarlanan klimada herhangi bir elektrik bağlantısı yok. Üretilen bu klima modeli için patenti de alan marka, doğa dostu bir ürün ortaya koyuyor.

  Bu yeni model klimada sıvı nitrojen kullanılmasının nedeni ise hızlı dondurma özelliği. Yani, -10 santigrat derecede hava yayabilen bir model. Bundan dolayı da yeni teknolojiler içerisinde elektrik enerjisine ihtiyacı azaltmayı hedefliyor.

  Dış tasarımı sayesinde sessiz çalışma prensibine de sahip. Bu bakımdan kendi sınıfındaki klimalardan farklı olarak gürültü çıkarmıyor. Elektriksiz modeller içerisinde bir ilk olan Kensho’nun bu modeli, 2023’te kullanılmaya başlanacak.

  Kensho

  Markanın CEO’su Green Kinoko dış mekanlarda kullanımı uygun bir klima olduğunu söyledi. Kendi enerjisini yaratan klimanın öncelikli olarak Tel Aviv’deki altı restoranda kullanılacağı ifade edildi.

  Ürün ile ilgili ilk ortaya çıkan özellikler ise şu şekilde:

  Enerji türüSıvı nitrojen 
  Çalışma özelliğiSessiz çalışma
  Bağlantı türüKablosuz bağlantı
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Android 15 Geliyor: İlk Geliştirici Ön İzlemesi Yayınlandı!

  Android 15, reklam kontrolü, kısmi ekran kaydı ve geliştirilmiş kamera optimizasyonuyla kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Xiaomi 14 Ultra'nın Tüm Özellikleri Sızdırıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  MWC 2024'te 25 Şubat'ta tanıtımı öngörülen Xiaomi 14 Ultra'ya ait yeni görseller ve detaylı özellikler ortaya çıktı. İşte bu cihazın dikkat çeken özellikleri!

  Dünyanın İlk Elektriksiz ve Kablosuz Çalışan Kliması Üretildi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et