R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Diyabet Uygulamasını Kaldıran Google Büyük Tepki Gösterdi!

  Diyabet hastalarına özel olarak tasarlanan bir sağlık uygulaması, gerekli politikalara uymadığı gerekçesi ile Google Play Store üzerinden kaldırılınca tepkilere neden oldu.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  27.07.2022 13:24 1414 2 dk okuma süresi
  Diyabet Uygulamasını Kaldıran Google Büyük Tepki Gösterdi!
  Son Düzenleme:

  Google tarafından alınan kararlar zaman zaman kullanıcılar tarafından eleştirilmeye devam ediyor. Son tartışma yaratan konuda ise Google’ın “Play Store” uygulaması üzerinden ilgi gören bir sağlık uygulamasını kaldırması oldu. Sağlık uygulaması İngiltere’de bulunan bir sağlık kurumu tarafından diyabet hastalarının kullanımı için de önerilmişti. Yapılan değerlendirmeler sonrasında bu kadar ilgi gören bir uygulamanın Google politikalarına uyum sağlamadığı ve kısa mesaj gönderdiği için kaldırıldığı öğrenildi. 

  Diyabet Uygulaması Politikalara Uygun Davranmadı!

  Uygulamanın ismi “CamAps FX” olarak açıklanmıştı. Uygulama ile Google arasında son zamanlarda adeta bir savaş meydana gelmişti. Diyabet hastası olan çocuklar için oldukça bilgilendirici olduğu ifade ediliyordu. Diyabet hastası çocukların ebeveynlerine herhangi bir tehlike durumunda uyarı mesajı gönderiyordu. Google tarafından verilen politikalara uymadığı ortaya çıktı. 

  Diyabet Uygulamasının Kaldırılması Tartışmalara Neden Oldu!

  Diyabet oranı hakkında gerekli tüm bilgiler SMS üzerinden gönderilebiliyor. Google bu mesajların kısa mesaj olarak gönderilebileceğini savunuyor. Geliştirici şirket ise yüksek miktarda ödeme yaparak bulut hizmeti üzerinden mesaj gönderimi sağlayabilir. 

  Uygulama çocukların glikoz seviyelerini ölçüyor. Normalin dışında bir olayın yaşanması halinde ailelere bu durum hakkında mesaj gönderiliyor. Uzman isimler tarafından da yapılan değerlendirmeler sonrasında aslında uygulamanın önerildiği ve faydalı bir uygulama olduğu biliniyor. 

  İngiltere merkezli düşünüldüğü zaman Tip-1 diyabet hastası olan 400 bin kişiden fazla kişi olduğu belirlendi. Uygulama faydalı olduğu için ilgi görürken birden Play Store üzerinden kaldırıldı. Geliştirici uygulama ise yeni adresi olarak Amazon Appstore’u seçti. Kendi web sitesi üzerinden de uygulamaya ulaşmak mümkün. Google tarafından uygulamanın kaldırılması kullanıcılar arasında çeşitli tartışmalara ve tepkilere neden oldu. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  TikTok, Whee Uygulamasını Tanıttı: Instagram’a Rakip Olacak!

  TikTok, Instagram'a rakip yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Whee'yi tanıttı. Yalnızca arkadaşlarla paylaşım imkanı sunan Whee, Türkiye'de erişime açıldı.

  Google Açıkladı: Arda Güler, Google Aramalarında Zirveye Ulaştı!

  EURO 2024'te Gürcistan'a karşı muhteşem performans sergileyen Arda Güler, Google aramalarında zirveye çıktı. Genç yetenek dünya gündeminde büyük ilgi gördü.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Android 15 ile Kablosuz Ses Kalitesi Büyük Ölçüde Artacak!

  Android 15 ile gelen Bluetooth LE Audio ve Dinamik Uzamsal Ses desteği, kablosuz ses kalitesini artırarak sinema salonu gibi bir deneyim yaşamasını sağlayacak.

  Diyabet Uygulamasını Kaldıran Google Büyük Tepki Gösterdi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et