R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Diyabet Uygulamasını Kaldıran Google Büyük Tepki Gösterdi!

  Diyabet hastalarına özel olarak tasarlanan bir sağlık uygulaması, gerekli politikalara uymadığı gerekçesi ile Google Play Store üzerinden kaldırılınca tepkilere neden oldu.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  27.07.2022 13:24 1344 2 dk okuma süresi
  Diyabet Uygulamasını Kaldıran Google Büyük Tepki Gösterdi!
  Son Düzenleme:

  Google tarafından alınan kararlar zaman zaman kullanıcılar tarafından eleştirilmeye devam ediyor. Son tartışma yaratan konuda ise Google’ın “Play Store” uygulaması üzerinden ilgi gören bir sağlık uygulamasını kaldırması oldu. Sağlık uygulaması İngiltere’de bulunan bir sağlık kurumu tarafından diyabet hastalarının kullanımı için de önerilmişti. Yapılan değerlendirmeler sonrasında bu kadar ilgi gören bir uygulamanın Google politikalarına uyum sağlamadığı ve kısa mesaj gönderdiği için kaldırıldığı öğrenildi. 

  Diyabet Uygulaması Politikalara Uygun Davranmadı!

  Uygulamanın ismi “CamAps FX” olarak açıklanmıştı. Uygulama ile Google arasında son zamanlarda adeta bir savaş meydana gelmişti. Diyabet hastası olan çocuklar için oldukça bilgilendirici olduğu ifade ediliyordu. Diyabet hastası çocukların ebeveynlerine herhangi bir tehlike durumunda uyarı mesajı gönderiyordu. Google tarafından verilen politikalara uymadığı ortaya çıktı. 

  Diyabet Uygulamasının Kaldırılması Tartışmalara Neden Oldu!

  Diyabet oranı hakkında gerekli tüm bilgiler SMS üzerinden gönderilebiliyor. Google bu mesajların kısa mesaj olarak gönderilebileceğini savunuyor. Geliştirici şirket ise yüksek miktarda ödeme yaparak bulut hizmeti üzerinden mesaj gönderimi sağlayabilir. 

  Uygulama çocukların glikoz seviyelerini ölçüyor. Normalin dışında bir olayın yaşanması halinde ailelere bu durum hakkında mesaj gönderiliyor. Uzman isimler tarafından da yapılan değerlendirmeler sonrasında aslında uygulamanın önerildiği ve faydalı bir uygulama olduğu biliniyor. 

  İngiltere merkezli düşünüldüğü zaman Tip-1 diyabet hastası olan 400 bin kişiden fazla kişi olduğu belirlendi. Uygulama faydalı olduğu için ilgi görürken birden Play Store üzerinden kaldırıldı. Geliştirici uygulama ise yeni adresi olarak Amazon Appstore’u seçti. Kendi web sitesi üzerinden de uygulamaya ulaşmak mümkün. Google tarafından uygulamanın kaldırılması kullanıcılar arasında çeşitli tartışmalara ve tepkilere neden oldu. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Google Pay Mobil Uygulamasının Yolculuğu Sona Eriyor!

  Google Pay yerini Google Wallet'a bırakıyor. ABD'de 4 Haziran 2024'te bu önemli değişim gerçekleşecek.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Diyabet Uygulamasını Kaldıran Google Büyük Tepki Gösterdi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et