R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Diyabet Uygulamasını Kaldıran Google Büyük Tepki Gösterdi!

  Diyabet hastalarına özel olarak tasarlanan bir sağlık uygulaması, gerekli politikalara uymadığı gerekçesi ile Google Play Store üzerinden kaldırılınca tepkilere neden oldu.

  Ecem Ecem 27.07.2022 13:24 1114 2 dk okuma süresi
  Diyabet Uygulamasını Kaldıran Google Büyük Tepki Gösterdi!
  Son Düzenleme:

  Google tarafından alınan kararlar zaman zaman kullanıcılar tarafından eleştirilmeye devam ediyor. Son tartışma yaratan konuda ise Google’ın “Play Store” uygulaması üzerinden ilgi gören bir sağlık uygulamasını kaldırması oldu. Sağlık uygulaması İngiltere’de bulunan bir sağlık kurumu tarafından diyabet hastalarının kullanımı için de önerilmişti. Yapılan değerlendirmeler sonrasında bu kadar ilgi gören bir uygulamanın Google politikalarına uyum sağlamadığı ve kısa mesaj gönderdiği için kaldırıldığı öğrenildi. 

  Diyabet Uygulaması Politikalara Uygun Davranmadı!

  Uygulamanın ismi “CamAps FX” olarak açıklanmıştı. Uygulama ile Google arasında son zamanlarda adeta bir savaş meydana gelmişti. Diyabet hastası olan çocuklar için oldukça bilgilendirici olduğu ifade ediliyordu. Diyabet hastası çocukların ebeveynlerine herhangi bir tehlike durumunda uyarı mesajı gönderiyordu. Google tarafından verilen politikalara uymadığı ortaya çıktı. 

  Diyabet Uygulamasının Kaldırılması Tartışmalara Neden Oldu!

  Diyabet oranı hakkında gerekli tüm bilgiler SMS üzerinden gönderilebiliyor. Google bu mesajların kısa mesaj olarak gönderilebileceğini savunuyor. Geliştirici şirket ise yüksek miktarda ödeme yaparak bulut hizmeti üzerinden mesaj gönderimi sağlayabilir. 

  Uygulama çocukların glikoz seviyelerini ölçüyor. Normalin dışında bir olayın yaşanması halinde ailelere bu durum hakkında mesaj gönderiliyor. Uzman isimler tarafından da yapılan değerlendirmeler sonrasında aslında uygulamanın önerildiği ve faydalı bir uygulama olduğu biliniyor. 

  İngiltere merkezli düşünüldüğü zaman Tip-1 diyabet hastası olan 400 bin kişiden fazla kişi olduğu belirlendi. Uygulama faydalı olduğu için ilgi görürken birden Play Store üzerinden kaldırıldı. Geliştirici uygulama ise yeni adresi olarak Amazon Appstore’u seçti. Kendi web sitesi üzerinden de uygulamaya ulaşmak mümkün. Google tarafından uygulamanın kaldırılması kullanıcılar arasında çeşitli tartışmalara ve tepkilere neden oldu. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Açıkladı: İnternetin Yüzde 60’ı Kopya İçerikten Oluşuyor

  Google mühendisi, bir etkinlikte kopya içerik konusuna yer verdi. İnternetin neredeyse %60'ının kopya veya yinelenen içeriklerden oluştuğunu dile getirdi.

  Google Pixel Fold'dan Yeni Bilgiler Geldi!

  Google'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı ilk katlanabilir telefonu ortaya çıkmaya başladı. Google'dan gelen son bilgilere göre Google Pixel Fold teknik özellikler belli oldu. İşte Google Pixel Fold özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Google Search Console İle Ürünlerinizi Alışveriş Sekmesinde Göstermeye Başlayın!

  Google Search Console, online mağaza sahiplerinin, ürünlerini 'Alışveriş' sekmesinde gösterebilmelerine olanak sağlayacak. Bu önemli özellik, kademeli olarak kullanıma sunulacak.

  Google My Business Listenizi Nasıl Optimize Edebilirsiniz?

  Google My Business ile işletmenizi Google'da rahatlıkla listeleyin. Google Benim İşletmem, web siteniz olmasa bile potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlar.

  Diyabet Uygulamasını Kaldıran Google Büyük Tepki Gösterdi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et