R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Cumhurbaşkanı, tüm Türkiye’ye ne zaman fiber internet geleceğini açıkladı!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 2053 planlarını duyurdu. Açıklamada fiber internet ve 5G altyapılarına da yer verdi.

  unnamed unnamed 13.04.2022 17:22 584 1 dk okuma süresi
  Cumhurbaşkanı, tüm Türkiye’ye ne zaman fiber internet geleceğini açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam sularında yaptığı basın açıklamasında Türkiye’nin 2053 planlarını anlattı. Açıklamada fiber internet altyapısı, 5G altyapısı, demir yolu ve hızlı tren, havalimanları, liman tesisleri ve bölünmüş yol konularına da yer verdi.

  Fiber İnternet İçin Hedef 2023 Diye Bahsediliyordu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından resmi kurumların sosyal medya hesapları üzerinden 5G ve fiber internet konularına dikkat çekecek paylaşımlar yapıldı.

  Geçen yıllarda paylaşılan 2023 yılının sonuna kadar tüm Türkiye’nin fiber altyapı ile tanışacağına yönelik açıklama tartışmalara sebebiyet verdi.

  Dün yapılan açıklamada fiber internet ve 5G konusunda Erdoğan’ın hedefi pek 2053 gibi durmuyordu. Muhtemelen önümüzdeki 30 yıl içerisinde herkes bu imkânlardan faydalanacak.

  Koyulan hedeflere göre 5’er yıllık aralıklarla bu tür altyapılar hizmete sunulacak. İnternet altyapısı konusunda belirlenen 2023 hedeflerinin gerçekleşmediğini söyleyelim. 

  BTK’ya Göre Durum Vahim

  BTK’nın açıkladığı verilere göre mobil abone sayısı 69.7 milyon, fiber abone 4.5 milyon iken sabit aboneler ise 17.7 milyon civarında, belirlenen hedefler doğrultusunda tahminimize göre mevcut altyapı en az 20 kat artacak.

  Aramızda hâlâ ADSL kullananların olduğunu görmekle birlikte fikirlerinizi yorum bölümünden iletmeyi unutmayın. Sizce bu hedefler gerçekleştirilebilir mi?

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Saitama
   Saitama 7 ay önce
   Nedense herşey 2023
  • Mrslan
   Mrslan 7 ay önce
   21. yüzyıldayız, uzay çağındayız, devlet yönetimimiz 30 yıl sonrasına fiber altyapı sözü veriyor. Trajikomik.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  Muhasebe programları avantajları nelerdir?

  Muhasebe programı; bir işletmenin tüm gelir-gider, kar-zarar takiplerinin yapılmasına, fatura, irsaliye gibi belgelerin düzenlenmesine yarayan yazılımlardır.

  Cumhurbaşkanı, tüm Türkiye’ye ne zaman fiber internet geleceğini açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et