R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Cumhurbaşkanı, tüm Türkiye’ye ne zaman fiber internet geleceğini açıkladı!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 2053 planlarını duyurdu. Açıklamada fiber internet ve 5G altyapılarına da yer verdi.

  unnamed
  unnamed R10 Editörü
  13.04.2022 17:22 972 1 dk okuma süresi
  Cumhurbaşkanı, tüm Türkiye’ye ne zaman fiber internet geleceğini açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam sularında yaptığı basın açıklamasında Türkiye’nin 2053 planlarını anlattı. Açıklamada fiber internet altyapısı, 5G altyapısı, demir yolu ve hızlı tren, havalimanları, liman tesisleri ve bölünmüş yol konularına da yer verdi.

  Fiber İnternet İçin Hedef 2023 Diye Bahsediliyordu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından resmi kurumların sosyal medya hesapları üzerinden 5G ve fiber internet konularına dikkat çekecek paylaşımlar yapıldı.

  Geçen yıllarda paylaşılan 2023 yılının sonuna kadar tüm Türkiye’nin fiber altyapı ile tanışacağına yönelik açıklama tartışmalara sebebiyet verdi.

  Dün yapılan açıklamada fiber internet ve 5G konusunda Erdoğan’ın hedefi pek 2053 gibi durmuyordu. Muhtemelen önümüzdeki 30 yıl içerisinde herkes bu imkânlardan faydalanacak.

  Koyulan hedeflere göre 5’er yıllık aralıklarla bu tür altyapılar hizmete sunulacak. İnternet altyapısı konusunda belirlenen 2023 hedeflerinin gerçekleşmediğini söyleyelim. 

  BTK’ya Göre Durum Vahim

  BTK’nın açıkladığı verilere göre mobil abone sayısı 69.7 milyon, fiber abone 4.5 milyon iken sabit aboneler ise 17.7 milyon civarında, belirlenen hedefler doğrultusunda tahminimize göre mevcut altyapı en az 20 kat artacak.

  Aramızda hâlâ ADSL kullananların olduğunu görmekle birlikte fikirlerinizi yorum bölümünden iletmeyi unutmayın. Sizce bu hedefler gerçekleştirilebilir mi?

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Saitama
   Saitama 2 yıl önce
   Nedense herşey 2023
  • Mrslan
   Mrslan 2 yıl önce
   21. yüzyıldayız, uzay çağındayız, devlet yönetimimiz 30 yıl sonrasına fiber altyapı sözü veriyor. Trajikomik.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  X Platformunda Canlı Yayın Açmak İçin Premium Abonelik Gerekecek

  X platformunda canlı yayın açmak artık Premium abonelik gerektirecek. Elon Musk yönetimindeki bu değişiklik, kullanıcılar arasında tartışmalara yol açıyor.

  Yeni Game of Thrones Dizisinin İlk Görselleri Paylaşıldı!

  Game of Thrones evreninde geçen yeni dizi A Knight of the Seven Kingdoms, çekimlerine başladı. İlk görseli yayınlanan dizi, 2025 sonunda HBO'da yayınlanacak.

  VPN ile Ucuz YouTube Premium Alma Dönemi Bitiyor: İşte Detaylar!

  YouTube, VPN kullanarak ucuz abonelik alan kullanıcıların hesaplarını iptal etmeye başladı. İşte yeni dönemin detayları ve kullanıcı tavsiyeleri!

  Cumhurbaşkanı, tüm Türkiye’ye ne zaman fiber internet geleceğini açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et