R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Cumhurbaşkanı, tüm Türkiye’ye ne zaman fiber internet geleceğini açıkladı!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 2053 planlarını duyurdu. Açıklamada fiber internet ve 5G altyapılarına da yer verdi.

  Ahmet Yücedağ Ahmet Yücedağ 13.04.2022 17:22 495 1 dk okuma süresi
  Cumhurbaşkanı, tüm Türkiye’ye ne zaman fiber internet geleceğini açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam sularında yaptığı basın açıklamasında Türkiye’nin 2053 planlarını anlattı. Açıklamada fiber internet altyapısı, 5G altyapısı, demir yolu ve hızlı tren, havalimanları, liman tesisleri ve bölünmüş yol konularına da yer verdi.

  Fiber İnternet İçin Hedef 2023 Diye Bahsediliyordu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından resmi kurumların sosyal medya hesapları üzerinden 5G ve fiber internet konularına dikkat çekecek paylaşımlar yapıldı.

  Geçen yıllarda paylaşılan 2023 yılının sonuna kadar tüm Türkiye’nin fiber altyapı ile tanışacağına yönelik açıklama tartışmalara sebebiyet verdi.

  Dün yapılan açıklamada fiber internet ve 5G konusunda Erdoğan’ın hedefi pek 2053 gibi durmuyordu. Muhtemelen önümüzdeki 30 yıl içerisinde herkes bu imkânlardan faydalanacak.

  Koyulan hedeflere göre 5’er yıllık aralıklarla bu tür altyapılar hizmete sunulacak. İnternet altyapısı konusunda belirlenen 2023 hedeflerinin gerçekleşmediğini söyleyelim. 

  BTK’ya Göre Durum Vahim

  BTK’nın açıkladığı verilere göre mobil abone sayısı 69.7 milyon, fiber abone 4.5 milyon iken sabit aboneler ise 17.7 milyon civarında, belirlenen hedefler doğrultusunda tahminimize göre mevcut altyapı en az 20 kat artacak.

  Aramızda hâlâ ADSL kullananların olduğunu görmekle birlikte fikirlerinizi yorum bölümünden iletmeyi unutmayın. Sizce bu hedefler gerçekleştirilebilir mi?

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Saitama
   Saitama 3 ay önce
   Nedense herşey 2023
  • Mrslan
   Mrslan 3 ay önce
   21. yüzyıldayız, uzay çağındayız, devlet yönetimimiz 30 yıl sonrasına fiber altyapı sözü veriyor. Trajikomik.

  İlgili İçerikler:

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 936

  Samsung Android 13 Tabanlı One IU 5 Beta Sürümünü Galaxy S22’de Deniyor!

  Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta sürümü sonunda Galaxy S22 modeline de geldi. İşte Galaxy S22'deki Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta sürümünün ortaya çıkan ilk özellikleri!

  iPhone 14’ün Çıkışını Dört Gözle Bekleyenleri Üzecek Haber

  Apple, Çin ile ABD arasındaki Tayvan krizi nedeniyle iPhone 14 çıkış tarihini ertelemek zorunda kalabilir. İşte son gelişmeler!

  Cumhurbaşkanı, tüm Türkiye’ye ne zaman fiber internet geleceğini açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et