R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çin'in '618' Festivalinde iPhone 13 Satışları Büyük Ses Getirdi

  Çin'de düzenlenen '618' alışveriş festivali sırasında Apple ön plana çıktı. iPhone 13 satışlarında son derece ciddi bir satış rekorunun yaşandığı öğrenildi.

  Ecem Ecem 29.06.2022 21:31 1116 2 dk okuma süresi
  Çin'in '618' Festivalinde iPhone 13 Satışları Büyük Ses Getirdi
  Son Düzenleme:

  Akıllı telefon pazarında çılgınlık devam ediyor. Akıllı telefon üreticileri her defasında bir adım ön plana çıkabilmek için büyük bir rekabet içerisinde çalışmaya devam ediyorlar. Özellikle akıllı telefon pazarı denildiği zaman akla ilk gelen isimler arasında Samsung, Apple, Xiaomi, gibi şirketler ön plana çıkıyor. 

  Teknoloji denildiği zaman son dönemlerde pandemi ve çip krizi gibi olumsuz durumlar gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sorunlar kısa sürede küresel bir problem haline geldi. Ancak tüm bu olumsuz durumlara rağmen akıllı telefon pazarında ciddi bir satış yaşandığı biliniyor. Bunlara ek olarak pek çok firma ve ülke tarafından zaman zaman alışveriş festivalleri ve büyük indirimler yapılıyor. Böyle zamanlarda özellikle akıllı telefon pazarında yaşanan artış dudak uçuklatmaya devam ediyor. 

  Çin’in Düzenlediği 618 Alışveriş Festivalinde Akıllı Telefon Çılgınlığı Yaşandı

  Çin’de geçtiğimiz hafta düzenlenen çevrim içi alışveriş festivali heyecana neden oldu. ‘618’ isimli alışveriş festivali sırasında yaşanan akıllı telefon satış çılgınlığının yanı sıra özellikle iPhone 13 satışlarının sayısı dikkat çekti. Yapılan alışveriş festivali sırasında pek çok akıllı telefon meraklısı yeni telefon alabilmek için adeta festivale akın etti. Ortaya çıkan indirimler pek çok kişinin yüzünü güldürdü. 

  iPhone 13 Satışlarında Rekor Yaşandı

  Çin’de 18 Haziran tarihinde düzenlenen alışveriş festivali süresinde pek çok marka tarafından farklı kampanyalar düzenlenmeye devam etti. Festival detaylı bir şekilde incelendiği zaman en çok satış yapan markanın Apple olduğu belirlendi. Sadece festival boyunca iPhone 13 satışlarının miktarının 2.83 milyon adet olduğu belirlendi. Diğer akıllı telefon markaları ile bir karşılaştırma yapıldığı zaman diğer markaların üzerinde çıkmayı başardığı öğrenildi. 

  Yapılan değerlendirmeler sonrasında en çok satışı yapılan ikinci markanın ise Xiaomi olduğu belirlendi. Apple ile satış karşılaştırması yapıldığı takdirde Apple’a göre 8 kat daha az satış yapıldığı öğrenildi. Yeni Apple serisi gelmeden önce teknoloji severlerin öncelikli olarak iPhone 13 serisini tercih ettikleri düşünülüyor. Akıllı telefon pazarında Apple ile Samsung arasında büyük bir rekabet yaşanıyordu. Normalde yaşanan bu rekabetin Çin indirim festivali sırasında özellikle Apple cephesinden ön plana çıkıyor olması heyecana neden oldu. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  YouTube Shorts’da Artık Ürün Satışlarına İzin Verilecek!

  YouTube Shorts, 2023'ten itibaren kullanıcıların alışveriş linki paylaşmalarına imkan tanıyacak. Böylece ürün satışlarının gerçekleştirilmesinde izin verilecek.

  Twitter iPhone Kullanıcılarını Üzen Güncelleme Yayınlıyor

  Twitter, iPhone kullanıcılarını üzecek bir güncellemeye yer veriyor. Yayınlanacak güncellemeyle beraber artık 'iPhone tarafından gönderildi' etiketi olmayacak.

  Çin'in '618' Festivalinde iPhone 13 Satışları Büyük Ses Getirdi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et