R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çıkış Tarihi Belli Oldu: Intel Raptor Lake Refresh İşlemciler O Tarihte Geliyor!

  Intel'in Raptor Lake Refresh işlemcileri, Ryzen 7000X3D serisine karşı rekabet edecek şekilde tasarlandı ve çıkış tarihi ortaya çıktı. Yeni işlemcilerin tanıtımı 2023 yılının sonuna kadar gerçekleştirilecek.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.06.2023 13:04 1810 2 dk okuma süresi
  Çıkış Tarihi Belli Oldu: Intel Raptor Lake Refresh İşlemciler O Tarihte Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Intel'in 13. Nesil Raptor Lake işlemcilerine gelen küçük optimizasyonlarla birlikte yeni bir güncelleme olan Intel Raptor Lake Refresh işlemciler, yakında kullanıcılara sunulacak. 

  AMD Ryzen 7000X3D serisine bir yanıt olarak geliştirilen bu işlemciler, merakla bekleniyor. Yeni sızıntılarla birlikte çıkış tarihi de belirlendi.

  Raporlara Göre Intel Raptor Lake Refresh Çıkış Tarihi

  Raptor Lake Refresh işlemcilerin çıkış tarihi, Intel'den alınan son bir raporla netleşti. Bu gelişmeler ışığında, Raptor Lake Refresh işlemcilerin 2023'ün sonlarında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

  İşlemci dünyasının adından sıkça söz ettiren Intel Raptor Lake Refresh, mevcut 13. Nesil Raptor Lake işlemcilerdeki küçük optimizasyonları içeriyor. Bu yeni CPU'lar, Intel 7 işlem düğümünü kullanacak ve mevcut LGA 1700/1800 anakartlarla uyumlu olacak. Bu durum, Meteor Lake/Arrow Lake mimarilerinden önceki süreçte ara çözüm olarak işlemci piyasasında yerini alacak.

  Yeni Sızıntılara Göre Raptor Lake Refresh İşlemcilerin Tanıtım Zamanı

  Donanım sızıntılarıyla tanınan Çin medyası ECSM'nin raporlarına göre, LGA1700 platformunun ömrünü en az bir yıl daha uzatacak olan Raptor Lake Refresh işlemcilerin tanıtımı Aralık 2023'e kadar yapılacak. Bu süreçte K serisi modellerin Ekim'de, kilitli olmayan K serisi işlemcilerin ise Kasım/Aralık aylarında duyurulması planlanıyor.

  Intel'in Yeni Lansman Programı ve İptal Edilen Güncellemeler

  Sızıntılara göre, Meteor Lake-S'in iptal edilmesi sonucunda, 2024'ün 4. çeyreğine kadar Arrow Lake-S için bir masaüstü güncellemesi olmayacak. Ayrıca, Sapphire Rapids Refresh Xeon W-2500 ve W-3500 serileri için benzer bir yenileme planlanıyor.

  Intel lansman programı

  • Raptor Lake Refresh-K serisi: Ekim 2023 

  • Raptor Lake Refresh: Kasım/Aralık 2023 

  • Sapphire Rapids Refresh : 2024 başı (Xeon W2500/W3500) 

  • Meteor Lake-H : 4. çeyrek 2023 

  • Meteor Lake-S : İptal edildi 

  • Arrow Lake -S : 4. çeyrek 2024 – 1. çeyrek 2025

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Haftaya A101 Marketlere Android TV Box ve Tabletler Geliyor!

  18 Nisan A101 kataloğu, Android TV Box, tabletler ve çok daha fazlasını uygun fiyatlarla sunuyor. Yeni teknolojilere göz atın!

  Haftaya BİM Marketlerde Teknoloji Rüzgarı Esecek: LG ve TCL Markalı Akıllı Televizyonlar Geliyor!

  19 Nisan BİM aktüel kataloğu, TCL ve LG akıllı TV'lerden elektrikli bisikletlere kadar çeşitli teknoloji ürünleri sunuyor.

  Yapay Zeka ile Oluşturulan İlk Kısa Film: İşte Fragmanı!

  Yapay zeka kullanılarak oluşturulan ilk kısa film fragmanı YouTube'da! Paris'te aşkı bulan iki gencin hikayesi, TCL şirketi tarafından sunuldu.

  Yeni iPad Pro ve iPad Air Geliyor: İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatları!

  Apple, yeni iPad Pro ve iPad Air serilerinin çıkış tarihini açıkladı. Güvenilir kaynaklar, her iki serinin de yaz öncesi güncelleneceğini belirtiyor.

  Çıkış Tarihi Belli Oldu: Intel Raptor Lake Refresh İşlemciler O Tarihte Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et