R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çıkış Tarihi Belli Oldu: Intel Raptor Lake Refresh İşlemciler O Tarihte Geliyor!

  Intel'in Raptor Lake Refresh işlemcileri, Ryzen 7000X3D serisine karşı rekabet edecek şekilde tasarlandı ve çıkış tarihi ortaya çıktı. Yeni işlemcilerin tanıtımı 2023 yılının sonuna kadar gerçekleştirilecek.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.06.2023 13:04 1704 2 dk okuma süresi
  Çıkış Tarihi Belli Oldu: Intel Raptor Lake Refresh İşlemciler O Tarihte Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Intel'in 13. Nesil Raptor Lake işlemcilerine gelen küçük optimizasyonlarla birlikte yeni bir güncelleme olan Intel Raptor Lake Refresh işlemciler, yakında kullanıcılara sunulacak. 

  AMD Ryzen 7000X3D serisine bir yanıt olarak geliştirilen bu işlemciler, merakla bekleniyor. Yeni sızıntılarla birlikte çıkış tarihi de belirlendi.

  Raporlara Göre Intel Raptor Lake Refresh Çıkış Tarihi

  Raptor Lake Refresh işlemcilerin çıkış tarihi, Intel'den alınan son bir raporla netleşti. Bu gelişmeler ışığında, Raptor Lake Refresh işlemcilerin 2023'ün sonlarında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

  İşlemci dünyasının adından sıkça söz ettiren Intel Raptor Lake Refresh, mevcut 13. Nesil Raptor Lake işlemcilerdeki küçük optimizasyonları içeriyor. Bu yeni CPU'lar, Intel 7 işlem düğümünü kullanacak ve mevcut LGA 1700/1800 anakartlarla uyumlu olacak. Bu durum, Meteor Lake/Arrow Lake mimarilerinden önceki süreçte ara çözüm olarak işlemci piyasasında yerini alacak.

  Yeni Sızıntılara Göre Raptor Lake Refresh İşlemcilerin Tanıtım Zamanı

  Donanım sızıntılarıyla tanınan Çin medyası ECSM'nin raporlarına göre, LGA1700 platformunun ömrünü en az bir yıl daha uzatacak olan Raptor Lake Refresh işlemcilerin tanıtımı Aralık 2023'e kadar yapılacak. Bu süreçte K serisi modellerin Ekim'de, kilitli olmayan K serisi işlemcilerin ise Kasım/Aralık aylarında duyurulması planlanıyor.

  Intel'in Yeni Lansman Programı ve İptal Edilen Güncellemeler

  Sızıntılara göre, Meteor Lake-S'in iptal edilmesi sonucunda, 2024'ün 4. çeyreğine kadar Arrow Lake-S için bir masaüstü güncellemesi olmayacak. Ayrıca, Sapphire Rapids Refresh Xeon W-2500 ve W-3500 serileri için benzer bir yenileme planlanıyor.

  Intel lansman programı

  • Raptor Lake Refresh-K serisi: Ekim 2023 

  • Raptor Lake Refresh: Kasım/Aralık 2023 

  • Sapphire Rapids Refresh : 2024 başı (Xeon W2500/W3500) 

  • Meteor Lake-H : 4. çeyrek 2023 

  • Meteor Lake-S : İptal edildi 

  • Arrow Lake -S : 4. çeyrek 2024 – 1. çeyrek 2025

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'ta Devrim: Orijinal Kalitede Resim ve Video Paylaşımı Yapılabilecek!

  WhatsApp, iOS kullanıcıları için orijinal kalitede fotoğraf ve video paylaşım özelliğini getirdi. Artık medya dosyalarını yüksek kalitede paylaşabilirsiniz.

  GTA 6 Çıkış Tarihi: Oyun Dünyasını Heyecanlandıran Duyuru!

  Rockstar Games, GTA 6'nın tanıtım videosunu sonunda yayınladı. Bu tanıtım ile merakla beklenen GTA 6 çıkış tarihi de açığa çıktı.

  WhatsApp Yeni Özelliği ile Sosyal Medyayı Birleştiriyor: Instagram Paylaşımları, Artık Mümkün Olacak!

  WhatsApp'ın yeni özelliği, durum güncellemelerini doğrudan Instagram Hikayeleri'nde paylaşma imkanı sunarak sosyal medya entegrasyonunu güçlendiriyor

  Yeni Nintendo Switch, Samsung’un OLED Ekranını mı Kullanacak?

  Yeni nesil Nintendo Switch hakkında heyecan verici bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Söylentilere göre Nintendo Switch, Samsung OLED ekran ile donatılacak.

  Çıkış Tarihi Belli Oldu: Intel Raptor Lake Refresh İşlemciler O Tarihte Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et