R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple’nin Yenilenen CarPlay Tanıtıldı! İşte Yeni CarPlay

  Apple’nin araç gösterge ünitesi CarPlay, WWDC 2022 etkinliğinde yenilenen tasarımıyla tanıtıldı. İşte tümüyle yenilenen Apple CarPlay!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 07.06.2022 12:46 1300 3 dk okuma süresi
  Apple’nin Yenilenen CarPlay Tanıtıldı! İşte Yeni CarPlay
  Son Düzenleme:

  Otomotiv sektöründe otonom araç teknolojisi, yardımcı sürüş araçları ve navigasyon sistemleri gibi bileşenlerle otomobillerde daha işlevsel bir kullanım standardı sağlandı. Özellikle akıllı araç yönetim ve navigasyon sistemleriyle birlikte araç içi denetimde kullanıcı deneyimleri iyileştirildi. Bu konuda Google tarafından geliştirilen Android Auto ve yanı sıra Apple tarafından geliştirilen CarPlay sistemleri öne çıkıyor. 

  Apple, WWDC 22 etkinliğiyle birlikte araçlarında CarPlay tercih edilen iPhone kullanıcılarına yepyeni bir tasarımı duyurdu. Tamamen yenilenen CarPlay’de hem tasarım hem de fonksiyon bakımından önemli yenilikler bulunuyor.

  Apple CarPlay Yeni Tasarıma Sahip Olacak!

  Apple, şirket politikası gereğince her ürününde aynı veya benzer bir tasarım yapısı kullanmaya itina gösteriyor. Her zaman kullanıcıların ürünlerde tasarım yönünden bir Apple standardını yakalamalarını amaçlıyor. Bugüne kadar bu anlayışla Apple ürünlerinin yazılım tasarımları geliştirilmişti. Ancak WWDC etkinliğinde tanıtılan CarPlay bu çizgiyi tamamen değiştiriyor. CarPlay sistemi artık çok daha özgün bir tasarımla araçlardaki yerini alacak.

  CarPlay, Apple’nin “Home” ve “Music” hizmetleriyle daha fazla entegre olacak. 

  CarPlay Tasarımı Özelleştirilebilecek

  CarPlay

  Tasarımında köklü değişiklikler yaşayan yeni CarPlay, aynı zamanda da kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir kullanım deneyimi de sunacak. Kullanıcılar artık kolayca CarPlay görünümünde önemli değişiklikler gerçekleştirebilecek. Yenilenen CarPlay sisteminde her kullanıcı “Yazı Tipi”, “Renk” ve “Duvar Kağıdı” gibi özellikleri kendine göre düzenleyerek, kişiselleştirilmiş bir kullanım gerçekleştirebilecek.  

  Araç Sistemleri CarPlay’e Ekleniyor

  Yenilenen CarPlay sisteminde, pek çok önemli yenilikte bulunuyor. Bu yenilikler arasında da araçların iklimlendirme bileşenleri yönetilebilecek. Ayrıca sürücüler koltuklarda bulunan yönlendirme masaj ve ısıtma bileşenleri ve temel radyo paneli vb. gibi bileşenlerinin pratik şekilde yönetimine imkan verecek özellikler bulunuyor. Gelecek yeni CarPlay sürümüyle birlikte araç sürücüleri araç denetimini çok daha rahat bir şekilde tek bir noktadan gerçekleştirebilme şansına sahip olabilecek. Ayrıca otomotiv üreticilerinin araç modellerinde kullanacakları birden fazla ekran sayesinde CarPlay, sadece araç sürücüsü için değil yolcular içinde işlevsel bir sistem sunacak.

  Apple CarPlay yeni sürümünün 2023 itibariyle otomobillerde kullanılmaya başlanacağı belirtildi.

  CarPlay Destekleyen iPhone Modelleri

  Apple CarPLay sistemi, iPhone ile entegrasyonu sayesinde Apple ekosisteminde çok daha fonksiyonel ve entegre bir kullanım imkanı sağlıyor. Apple tarafından geliştirilen CarPlay sisteminin uyumlu olduğu iPhone modelleri bulunuyor.

  Apple CarPlay 600’den fazla otomobil modelinde kullanılabiliyor. Gelecek yeni sürümle birlikte otomotiv sektöründeki araç modellerinin neredeyse tamamında kullanılabilecek.

  iPhone 13 Pro
  iPhone 13 Pro Max
  iPhone 13
  iPhone 13 mini
  iPhone 12 Pro
  iPhone 12 Pro Max
  iPhone 12
  iPhone 12 mini
  iPhone 11 Pro
  iPhone 11 Pro Max
  iPhone 11
  iPhone XS
  iPhone Ten S
  iPhone XS Max
  iPhone ten s Max
  iPhone XR
  iPhone ten r
  iPhone X
  iPhone 8
  iPhone 8 Plus
  iPhone 7
  iPhone 7 Plus
  iPhone 6s
  iPhone 6s Plus
  iPhone 6
  iPhone 6 Plus
  iPhone SE (1. nesil)
  iPhone SE (2. nesil)
  iPhone 5s
  iPhone 5c
  iPhone 5

  Apple’nin CarPlay sistemindeki yenilikleri nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Windows güncellemesi tüm Windows sürümlerini bozdu!

  Windows'un yeni güncellemesi olan KB5012170 güncellemesi kullanıcılara 0x800f0922 hata kodunu veriyor. Çözüm için haberimize bakabilirsiniz.

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Xiaomi’nin İnsansı Robotu CyberOne Tanıtıldı! İşte Xiaomi’nin ilk İnsansı Robotu!

  Xiaomi, robot teknolojisi alanındaki çalışmalarının ilk ürününü tanıttı. Xiaomi, tanıtım etkinliğinde ilk insansı robotu CyberOne'yi tanıttı. İşte şirketin ilk insansı robotu Xiaomi CyberOne özellikleri!

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Apple’nin Yenilenen CarPlay Tanıtıldı! İşte Yeni CarPlay

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et