R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'ın tedarik sıkıntısı iPhone 14 üretimini durdurabilir!

  Son zamanlarda tedarik zincir sıkıntısıyla gündeme gelen Apple, yaşamış olduğu sıkıntılar sebebiyle Çin’den ekran tedarik etmekte bir hayli sorun yaşıyor.

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  22.04.2022 23:43 982 2 dk okuma süresi
  Apple'ın tedarik sıkıntısı iPhone 14 üretimini durdurabilir!
  Son Düzenleme:

  Apple, tüm dünyada en büyük teknoloji şirketlerinin başında yer alıyor. Şirket, akıllı telefonlar ile sınırlı kalmayıp bilgisayar ve diğer cihaz üretimleri de yapıyor. Böylece dünya genelince milyonlarca kullanıcı ile beraber tatmin edici satış rakamlarına sahip olmayı başarıyor.

  Apple, önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda milyonlarca üretim için çalışmalarına devam ediyor. Üretim aşamalarının tamamlanması için dünyanın birçok yerinde teknoloji şirketlerinden donanımsal parçalar temin etmesi gerekiyor. Tedarik zincirinde çıkacak en ufak bir sorun üretimin tamamını etkileyebilir hatta durmasına neden olabilir. Son gelen bilgilere göre Apple’ın tedarik konusunda çok büyük sıkıntılar yaşadığı ve üretimin durma noktasına geldiği söyleniyor.

  Apple’ın ekran tedarik sıkıntısı üretimi durdurabilir

  Tüm dünyada pandemi her ne kadar normale dönmüş olsa bile, Çin’de durum tam tersi işlemeye başladı. Son zamanlarda Çin’de kaydedilen vaka artışları ile ülkenin çok sayıda bölgesinde karantina uygulamaları başladı. Karantina sebebiyle çok fazla fabrikanın üretim planında değişiklik olduğu ifade edildi.

  Apple, ekran tedarik konusunda Çin merkezli üretici olan BOE ile el sıkışıyor. Bu yılın ilk çeyreğinde Çin’li şirketin, Apple’a bu yıl için 40 milyon ekran teslim edeceği biliniyordu. Bu haberden sonra meydana gelen karantina sonuçları teslimatın şartlarını değiştirmiş ve 30 milyona kadar düşürmüştü.

  TheElec tarafınca gündeme gelen haberlere göre BOE, çip tedarik konusunda çok fazla sıkıntıdan dolayı iPhone’lar için OLED ekran üretiminde durma noktasına geldi. Ek olarak getiri oranlarının uyumsuzluğu da şirketi çok büyük oranda geri çekti. Bunların üstüne eklenen karantina olayları da üreticiyi artık çıkmaza sürükledi.

  Şirkete yakın kaynaklardan gelen açıklamalara göre son zamanlarda üretilmiş olan ekranların verimliliğinde düşüşlerin olduğu söylendi. Bu sıkıntılı sürecin en erken Mayıs ayına kadar devam etmesi bekleniyor. Sürenin uzaması ile beraber Apple, çok büyük sıkıntılar yaşayabilir. iPhone 14 bu sıkıntılardan nasibini alacak model olabilir.

  Peki, sizler tedarik sıkıntısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın.

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Intel Core i9-14900KS Geliyor: Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Intel Core i9-14900KS, çığır açan özellikleri ve yakın çıkış tarihiyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

  iPhone 17 Serisi, 120Hz Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  En son elde edilen verilere göre, iPhone 17 ve iPhone 17 Plus modellerinin 120Hz ProMotion ekran özelliği ile piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Apple'ın tedarik sıkıntısı iPhone 14 üretimini durdurabilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et