R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'ın tedarik sıkıntısı iPhone 14 üretimini durdurabilir!

  Son zamanlarda tedarik zincir sıkıntısıyla gündeme gelen Apple, yaşamış olduğu sıkıntılar sebebiyle Çin’den ekran tedarik etmekte bir hayli sorun yaşıyor.

  Tubaunl Tubaunl 22.04.2022 23:43 290 2 dk okuma süresi
  Apple'ın tedarik sıkıntısı iPhone 14 üretimini durdurabilir!
  Son Düzenleme:

  Apple, tüm dünyada en büyük teknoloji şirketlerinin başında yer alıyor. Şirket, akıllı telefonlar ile sınırlı kalmayıp bilgisayar ve diğer cihaz üretimleri de yapıyor. Böylece dünya genelince milyonlarca kullanıcı ile beraber tatmin edici satış rakamlarına sahip olmayı başarıyor.

  Apple, önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda milyonlarca üretim için çalışmalarına devam ediyor. Üretim aşamalarının tamamlanması için dünyanın birçok yerinde teknoloji şirketlerinden donanımsal parçalar temin etmesi gerekiyor. Tedarik zincirinde çıkacak en ufak bir sorun üretimin tamamını etkileyebilir hatta durmasına neden olabilir. Son gelen bilgilere göre Apple’ın tedarik konusunda çok büyük sıkıntılar yaşadığı ve üretimin durma noktasına geldiği söyleniyor.

  Apple’ın ekran tedarik sıkıntısı üretimi durdurabilir

  Tüm dünyada pandemi her ne kadar normale dönmüş olsa bile, Çin’de durum tam tersi işlemeye başladı. Son zamanlarda Çin’de kaydedilen vaka artışları ile ülkenin çok sayıda bölgesinde karantina uygulamaları başladı. Karantina sebebiyle çok fazla fabrikanın üretim planında değişiklik olduğu ifade edildi.

  Apple, ekran tedarik konusunda Çin merkezli üretici olan BOE ile el sıkışıyor. Bu yılın ilk çeyreğinde Çin’li şirketin, Apple’a bu yıl için 40 milyon ekran teslim edeceği biliniyordu. Bu haberden sonra meydana gelen karantina sonuçları teslimatın şartlarını değiştirmiş ve 30 milyona kadar düşürmüştü.

  TheElec tarafınca gündeme gelen haberlere göre BOE, çip tedarik konusunda çok fazla sıkıntıdan dolayı iPhone’lar için OLED ekran üretiminde durma noktasına geldi. Ek olarak getiri oranlarının uyumsuzluğu da şirketi çok büyük oranda geri çekti. Bunların üstüne eklenen karantina olayları da üreticiyi artık çıkmaza sürükledi.

  Şirkete yakın kaynaklardan gelen açıklamalara göre son zamanlarda üretilmiş olan ekranların verimliliğinde düşüşlerin olduğu söylendi. Bu sıkıntılı sürecin en erken Mayıs ayına kadar devam etmesi bekleniyor. Sürenin uzaması ile beraber Apple, çok büyük sıkıntılar yaşayabilir. iPhone 14 bu sıkıntılardan nasibini alacak model olabilir.

  Peki, sizler tedarik sıkıntısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 14 Bekleyenleri Ne Gibi Değişiklikler Bekliyor?

  iPhone 14 Pro ve Pro Max için bilinen tüm sızıntı haberleri, söylentiler ve iphone 14 ne zaman çıkacağına dair tüm bilgiler haberimizin detayında.

  iPhone 14 Canlı Tanıtımını Bekleyenlere Kötü Haber Geldi!

  Apple tarafından Eylül ayında yapılacak etkinliğin detayları belli olmaya başladı. Etkinliği canlı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

  Elif 1044

  iPhone 14’ün Çıkışını Dört Gözle Bekleyenleri Üzecek Haber

  Apple, Çin ile ABD arasındaki Tayvan krizi nedeniyle iPhone 14 çıkış tarihini ertelemek zorunda kalabilir. İşte son gelişmeler!

  Apex Legends Yeni Karakter Vantage’nin Özellikleri Tanıtıldı! Apex Legends 14.Sezon Başlıyor!

  Apex Legends'in gelecek hafta başlayacak yeni sezonuna dair tanıtım videosu yayınlandı. İşte yeni sezonda geleceği duyurulan yeni Apex Legends karakteri, Vantage'nin özellikleri ve diğer yeniliklere dair tüm detaylar!

  Apple'ın tedarik sıkıntısı iPhone 14 üretimini durdurabilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et