R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple WWDC 2022: Ne Zaman Yapılacak ve Ne Duyurulacak?

  WWDC 2022 nerede gerçekleşecek? WWDC 2022 ne zaman? WWDC 2022'de ne tanıtılacak? İşte yeni Apple etkinliği detayları.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 03.06.2022 11:57 1444 4 dk okuma süresi
  Apple WWDC 2022: Ne Zaman Yapılacak ve Ne Duyurulacak?
  Son Düzenleme:

  Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC), Apple takvimindeki en büyük etkinliklerden biridir ve dünyanın dört bir yanından geliştiricileri şirketin donanımına yönelik bir sonraki büyük yazılım güncellemelerini öğrenmek için bir araya getirir.

  Apple, 2022 için yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı'nı nihayet hazırladı. Kısaca WWDC olarak bilinen bu yılki geliştirici konferansı, ana açılış konuşmasını ve hafta boyunca çeşitli ara oturumlarını çevrim içi olarak yayınlayacak.

  WWDC 2022 ne zaman? 

  Apple tarafından Mart ayı başlarında onaylandığı üzere WWDC 2022, 6 - 10 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. 

  Apple, en büyük duyurularını, muhtemelen iOS 16, macOS 13 ve hatta muhtemelen Mac Pro'yu resmen açıklamak için konferansın ilk gününde, 6 Haziran'da bir açılış konuşması yapacağını onayladı.

  WWDC 2022 nerede gerçekleşecek? 

  Apple geleneksel olarak WWDC'yi San Jose, California'da yapıyordu, ancak son iki yılda olduğu gibi, salgın Apple'ın WWDC 2022 için yalnızca çevrim içi bir odağa geçmesine neden oldu. 

  Son birkaç yıldır olduğu gibi WWDC 2022 açılış konuşması, tüm geliştirici oturumlarıyla birlikte canlı yayın yoluyla sunulacak. 

  "Apple Park'ta Özel Etkinlik" olarak adlandırılan tüm gün sürecek etkinlik, seçkin birkaç kişinin Apple mühendisleri ve uzmanlarıyla birlikte Apple Genel Merkezi'ndeki açılış konuşmasını ve Platforms State of the Union videolarını izlemesine izin verecek.

  WWDC 2022'de ne tanıtılacak?

  Apple, WWDC 2022'deki açılış konuşmasında ne açıklayacak? Apple'ın çeşitli işletim sistemleri için bir sonraki büyük güncellemeleri sergileme eğiliminde olduğu bir sır değil, ancak bu yıl yeni cihazlar da görebiliriz.

  iOS 16 

  iOS 16 muhtemelen etkinliğe katılanların çoğu için büyük duyuru olacak. Söylentiler bu sefer daha standart bir güncelleme önerirken, bir sonraki büyük iPhone yazılım güncellemesinde görüneceği söylenen birkaç heyecan verici özellik de var.

  Güncelleme, iOS 15'te yenilenen Apple Haritalar ve Hava Durumu uygulaması yenileme adımlarını izleyerek yeniden tasarlanmış uygulama simgelerini içerir. Fakat dikkat çeken asıl özellik, etkileşimli hale gelecek olan widget tanıtımı olacak.

  Bu Haziran'da piyasaya sürülmeden önce daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, en son iOS 16 söylentilerini burada ele aldık.

  WWDC 2022'de ne tanıtılacak

  iPadOS 16

  iPadOS 16, WWDC 2022'de neredeyse kesinlikle göreceğimiz başka bir güncellemedir ve yeniden tasarlanmış uygulama simgeleri ve etkileşimli widget'lar dahil olmak üzere iOS 16 ile birçok benzerliği paylaşmakta. 

  Ancak tablet odaklı işletim sisteminin iPad kullanıcıları için birkaç dikkat çeken noktası var. iPadOS 16'daki büyük eklemelerden birinin iddiaya göre iPad Pro ve iPad Air gibi M1 iPad'lerde Mac M1-native uygulamaları çalıştırma yeteneği olacak. 

  Ayrıca bir sızıntı Final Cut Pro, Logic Pro ve Xcode'un hepsinin platform için piyasaya sürülebileceğini gösteriyor.

  macOS 13, tvOS 16 ve watchOS 9 

  Ayrıca, WWDC 2022'de macOS 13, tvOS 16 ve watchOS 9'a ait ilk resmi bilgileri görmemiz de oldukça olası. Ancak iOS 16 ve iPadOS 16'nın aksine, Apple şimdiye kadar gerçek bir sızıntı olmadan bilgi paylaşılmasını önlemeyi başardı. 

  Yeni Apple cihazları duyurulacak mı?

  WWDC'de geleneksel olarak yeni donanımlar verilmezken, Apple geçmişte ürünleri piyasaya sürmek için bu etkinliği kullanmıştı. Bunu akılda tutarak, sızıntılar Haziran ayında WWDC 2022'de yeni donanım görebileceğimizi gösteriyor.

  M2 MacBook Air

  Mevcut M1 destekli MacBook Air gibi, yeni Air de Apple'ın özel işlemcisinden güç alacaktı, ancak mevcut ince ve hafif tasarımı renklere yeni bir odaklanmayla harmanlayacak. 

  Yeni dizüstü bilgisayarın yanı sıra Apple, potansiyel olarak M1 işlemcisine M2 biçiminde bir güncelleme duyurabilir. M1 CPU, Mac mini, MacBook Air, MacBook Pro ve iMac gibi Mac bilgisayarlarda bulundu. Hatta Apple'ın iPad Pro ve iPad Air tabletlerine bile girdi. 

  Yeni Apple cihazları duyurulacak mı?

  M1 ailesi, Mac Studio'da görüldüğü gibi M1 Pro, M1 Max ve M1 Ultra işlemciler gibi daha güçlü varyantların eklenmesiyle de genişledi.

  Apple View VR/AR gözlüğü

  Söylentilerin çoğu kulaktan dolma olsa da Apple'ın bir süredir ilk resmi karma gerçeklik kulaklığı üzerinde çalıştığını biliyoruz. Kulaklığa güç sağlayan yazılımın adı bir süredir biliniyor ve bunun “realityOS” olduğu biliniyor. Bu arada kulaklığın söylenti adı Apple View.

  Apple'ın uzun zamandır beklenen AR / VR kulaklığının tamamen olmasa da, meydana çıkarabileceğine inanılıyor. Bu, Apple için yeni bir ürün kategorisi, yani geliştiricilerin devreye girmesi için biraz zaman gerektireceği anlamına geliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  İnsan Gibi Konuşan OpenAI ChatGPT Nedir? Nasıl Kullanılır?

  OpenAI ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen bir dil modelidir. Bu yapay zeka modeli, insan dilini anlamaya ve yanıt vermeye odaklanmıştır.

  Xiaomi 13 Serisinin Fiyatı Belli Oldu! İşte Xiaomi 13 ve 13 Pro!

  Xiaomi, 1 Aralık'ta gerçekleştireceği Xiaomi 13 serisi tanıtımını ertelemişti. Erteleme kararı eski Çin devlet başkanının hayatını kaybetmesi nedeniyle alınmıştı. Yeni lansmanın tarihi ne zaman açıklanmasa da Xiaomi 13 ve 13 Pro fiyatı sızdırıldı.

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Apple WWDC 2022: Ne Zaman Yapılacak ve Ne Duyurulacak?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et