R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple, Kazancıyla Rekor Kırdı! Dudak Uçuklatan Rakamlar

  Apple, 2022 yılının ikinci çeyreğine dair kazanç raporunu açıkladı. iPad hariç tüm ürünlerinde rekor kırmayı başardı.

  Omer Dursun Omer Dursun 29.04.2022 13:46 357 2 dk okuma süresi
  Apple, Kazancıyla Rekor Kırdı! Dudak Uçuklatan Rakamlar
  Son Düzenleme:

  Apple yeni bir rekor olan 97,3 milyar dolarlık gelir de dahil olmak üzere 2022 mali yılının ikinci çeyreği ile ilgili kazanç raporunu yayınladı. Tüketici elektroniği devi, hizmet kategorisi sayesinde Wall Street hedeflerini aştı. 

  Apple hisseleri ise Çin'deki Covid-19 ile ilgili karantinanın etkisiyle ilgili endişeler üzerine uzun süreli işlemlerde düştü.

  Teknoloji devi; iPhone, Mac, Giyilebilir Ürünler ve Hizmetler kategorilerinde büyüme yaşadı. Ancak ilginç bir şekilde iPad tarafı, bir önceki çeyreğe kıyasla yaklaşık yüzde 2 düştü.

  Apple 97 milyar dolardan fazla kazandı

  California merkezli şirket, 26 Mart'ta sona eren çeyrekte 97.28 milyar dolarlık satışlardan hisse başına 1.52 dolar kazandı. FactSet tarafından yapılan ankete katılan analistler, Apple'ın 94 milyar dolarlık satışlardan hisse başına 1.42 dolar kazanmasını bekliyordu. Yıllık bazda ise Apple satışları ve kazançları yüzde 9 arttı.

  Apple 97 milyar dolardan fazla kazandı

  Mart çeyreğinde, Apple'ın iPhone satışları yüzde 5 artarak 50.57 milyar dolara yükseldi. Akıllı telefonlar, şirketin dönem içindeki toplam satışlarının yüzde 52'sini oluşturdu.

  Apple'ın hizmet geliri mali yılın ikinci çeyreğinde yüzde 17 artışla 19.82 milyar dolara yükseldi. Apple'ın Mac satışları yaklaşık yüzde 15 artarak 10.44 milyar dolara ulaştı. Ancak iPad satışları yüzde 2 düşüşle 7.65 milyar dolara geriledi.

  • iPhone: Bir önceki çeyrekte 47,9 milyar dolardan 50,5 milyar dolara yükseldi.
  • iPad: Bir önceki yılın çeyreğindeki 7,8 milyar dolardan 7,6 milyar dolara düştü.
  • Mac: Bir önceki çeyrekte 9,1 milyar dolardan 10.4 milyar dolara yükseldi.
  • Giyilebilir Ürünler, Ev ve Aksesuarlar: Bir önceki yılın aynı çeyreğindeki 7,8 milyar dolardan 8,8 milyar dolara yükseldi.
  • Hizmetler: Bir önceki çeyrekte 16,9 milyar dolardan 19,8 milyar dolara yükseldi.

  Apple birden fazla kategoride rekor kıran kazançlar elde etti

  Apple'ın CFO'su Luca Maestri yeni kazanç raporuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: 

  “Hizmetler için tüm zamanların gelir rekorunu ve iPhone, Mac ile Giyilebilirler Ürünler, Ev ve Aksesuarlar için Mart çeyreği gelir rekorları kırdığımız için Mart çeyreğine ilişkin rekor iş sonuçlarımızdan çok memnunuz.”

  Giyilebilir Ürünler, Ev ve Aksesuarlar kategorisinde yer alan ürünler şu şekilde: Apple Watch, Apple TV, HomePod mini, iPod touch, AirPods, Beats kulaklıklar, iPhone kılıfları ve Apple Watch kayışları gibi aksesuarlar 

  Hizmetler ise App Store, Apple Music, Apple Arcade, Apple TV+, Apple Fitness+, iCloud, Apple Pay, AppleCare planlarını içerir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple, M2 çipli ve Wi-Fi 6E'li yeni iPad Pro'yu duyurdu

  Apple, düzenlediği etkinlikle M2 çipli ve Wi-Fi 6E teknolojisine sahip yeni iPad Pro 2022 tanıtıldı. İşte Apple iPad Pro özellikleri ve Türkiye fiyatları!

  Mercedes-AMG SL Roadster Serisi Türkiye’ye Geldi! Fiyatlar İse Dudak Uçuklattı

  Mercedes'in AMG SL43 ve AMG SL63 modellerinin Türkiye satışları başladı. Mercedes AMG SL43 ve AMG SL63 fiyatları da belli oldu!

  Tek Bölümle Adını Yazdırdı: Yapımcının Nefret Ettiği Sahneler Guinness Rekoru Getirdi

  Netflix, tarihe damgasını vuracak bir yapıma ev sahipliği yaptı. The Midnight Club isimli dizi, tek bir bölümle Guinness rekorlar kitabına adına yazdırdı.

  Apple, Kazancıyla Rekor Kırdı! Dudak Uçuklatan Rakamlar

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et