R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı (WWDC) Tarihi Belli Oldu!

  Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı olarak WWDC etkinliğinin bu yılki tarihi belli oldu. Etkinlik kapsamında iOS ve diğer işletim sistemlerinin yeni versiyonları tanıtılabilir.

  Timur Demir Timur Demir 08.04.2022 15:28 380 2 dk okuma süresi
  Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı (WWDC) Tarihi Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Apple tarafından gerçekleştirilen ve dünyanın pek çok yerindeki geliştiricilerin ilgi odağı haline gelen orijinal adı Apple Worldwide Developer Conference (WWDC) etkinliğinin tarihi açıklandı. Büyük bir aksilik yaşanmazsa etkinlik 6-10 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

  Yerelleştirilmiş adıyla Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı her yıl şirkete ait genel merkezin içinde bulunduğu Apple Park'ta yapılır. Apple bu yıl yapılacak etkinlik kapsamında Swift Student Challenge adı verilen ve yetenekli öğrencilere ödül verilecek ufak bir yarışma düzenleyecek.

  WWDC 2022 etkinliği 6-10 Haziran tarihlerinde yapılacak

  Pandemi başlangıcından bu yana online olarak gerçekleştirilecek WWDC 2022 etkinliği bu yıl yine online olarak yapılacak. Ancak özellikle öğrencilerden oluşan küçük bir grup Apple Park'ta yer alarak etkinliği fiziksel olarak takip edebilme fırsatı elde edecek.

  WWDC 2022 kapsamında Apple'ın iOS, macOS, iPadOS ve watchOS işletim sistemlerinin yeni versiyonlarını tanıtabilir. Daha çok yazılım odaklı bir etkinlik olduğundan bunları görebiliriz. Eğer beklenen tanıtımlar gerçekleştirilirse mobil işletim sistemi iOS, 16. sürümüne kavuşmuş olacak.

  Geçtiğimiz yıl WWDC etkinliği kapsamında iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8, macOS Monterey, Homekit ve iCloud Plus tanıtılmıştı. Bu yıl benzer bir tanıtım serüveni ortaya çıkabileceğinden WWDC sadece geliştiricilerin değil Apple ürünleriyle ilgilenenlerin de takip ettiği bir etkinlik olacaktır.

  Ayrıca yılda bir düzenlenen Swift Student Challenge yarışmasına yer verilecek. Bu yarışma kapsamında öğrenciler kendi seçtikleri bir konuda Swift Playgrounds projesi oluşturacaklar. Yarışmayı kazanan öğrenciler bir yıllık Apple Developer Program üyeliği kazanacaklar.

  WWDC 2022 etkinliğinde neler görebiliriz?

  WWDC 2022 etkinliğinde yazılım merkezli çeşitli gelişmelerin olacağını söyleyebiliriz. iPhone 14 serisi için iOS 16 işletim sistemini ilk defa burada görebiliriz. Yeni gelecek olan yazılımların neler getireceğini henüz bilemeyiz ama zaman içerisinde bilgilerin açığa çıkacağından eminiz.

  Çeşitli söylentilere göre Apple'ın kendi ürettiği işlemci serisinin yeni üyesi bu etkinlikte açığa çıkabilir. Apple M2 yonga seti 8 adet işlemci çekirdeği ve maksimum 10 adet grafik işlemci çekirdeği içerebilir. Yonga seti 4nm üretim teknolojisiyle üretilmiş olacak.

  Apple M1 ile ortaya konan performans artışının bir benzerini görmemiz durumunda MacBook ve iPad ürün ailelerinde çok önemli adımlar atılabileceğini tahmin edebiliriz. Elbette şimdilik Apple M2 için erkenden heyecanlanmaya gerek yok. Çünkü onu WWDC 2022 kapsamında göremeyebiliriz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iOS 15.6.1 Güncellemesi Yayında! Sorunlar Giderildi!

  Apple iOS 15.6.1 güncellemesi ile birlikte pek çok önemli güvenlik sorunu giderildi. Apple'a göre, iOS 15 sürümü, güvenlik açıklarına karşı yeni güncellemeyi hemen yüklenmeli. İşte iOS 15.6.1 güncellemesiyle gelenler!

  Apple'dan Heyecanlandıran Hamle: iPad ve HomePod Bir Arada!

  Apple, yeni bir akıllı ev cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iPad ve HomePod'dan birkaç özelliği içinde barındıracak bu yeni ürünün çıkış tarihi de merak konusu oldu.

  Elif 1186

  Yeni Bir Çağ Mı Başlıyor? Dünyanın İlk Uluslararası Holografik Işınlanması Gerçekleşti!

  Western Ontario Üniversitesi'nde bir grup araştırmacının çalışmaları üzerine, dünya üzerinde ilk defa uluslararası holografik ışınlanma gerçekleşti. Detaylar haberimizde..

  Dacia Duster’ın 2022 Fiyatları Belli Oldu! Bu Fiyatlarla Artık Bütçe Dostu Olamayacak

  Marka kimliğinde önemli yeniliklere giden Dacia, yeni "Dacia Duster" için versiyon ve paket özellikleri ile güncel fiyatları açıkladı.

  Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı (WWDC) Tarihi Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et