R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı (WWDC) Tarihi Belli Oldu!

  Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı olarak WWDC etkinliğinin bu yılki tarihi belli oldu. Etkinlik kapsamında iOS ve diğer işletim sistemlerinin yeni versiyonları tanıtılabilir.

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  08.04.2022 15:28 986 2 dk okuma süresi
  Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı (WWDC) Tarihi Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Apple tarafından gerçekleştirilen ve dünyanın pek çok yerindeki geliştiricilerin ilgi odağı haline gelen orijinal adı Apple Worldwide Developer Conference (WWDC) etkinliğinin tarihi açıklandı. Büyük bir aksilik yaşanmazsa etkinlik 6-10 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

  Yerelleştirilmiş adıyla Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı her yıl şirkete ait genel merkezin içinde bulunduğu Apple Park'ta yapılır. Apple bu yıl yapılacak etkinlik kapsamında Swift Student Challenge adı verilen ve yetenekli öğrencilere ödül verilecek ufak bir yarışma düzenleyecek.

  WWDC 2022 etkinliği 6-10 Haziran tarihlerinde yapılacak

  Pandemi başlangıcından bu yana online olarak gerçekleştirilecek WWDC 2022 etkinliği bu yıl yine online olarak yapılacak. Ancak özellikle öğrencilerden oluşan küçük bir grup Apple Park'ta yer alarak etkinliği fiziksel olarak takip edebilme fırsatı elde edecek.

  WWDC 2022 kapsamında Apple'ın iOS, macOS, iPadOS ve watchOS işletim sistemlerinin yeni versiyonlarını tanıtabilir. Daha çok yazılım odaklı bir etkinlik olduğundan bunları görebiliriz. Eğer beklenen tanıtımlar gerçekleştirilirse mobil işletim sistemi iOS, 16. sürümüne kavuşmuş olacak.

  Geçtiğimiz yıl WWDC etkinliği kapsamında iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8, macOS Monterey, Homekit ve iCloud Plus tanıtılmıştı. Bu yıl benzer bir tanıtım serüveni ortaya çıkabileceğinden WWDC sadece geliştiricilerin değil Apple ürünleriyle ilgilenenlerin de takip ettiği bir etkinlik olacaktır.

  Ayrıca yılda bir düzenlenen Swift Student Challenge yarışmasına yer verilecek. Bu yarışma kapsamında öğrenciler kendi seçtikleri bir konuda Swift Playgrounds projesi oluşturacaklar. Yarışmayı kazanan öğrenciler bir yıllık Apple Developer Program üyeliği kazanacaklar.

  WWDC 2022 etkinliğinde neler görebiliriz?

  WWDC 2022 etkinliğinde yazılım merkezli çeşitli gelişmelerin olacağını söyleyebiliriz. iPhone 14 serisi için iOS 16 işletim sistemini ilk defa burada görebiliriz. Yeni gelecek olan yazılımların neler getireceğini henüz bilemeyiz ama zaman içerisinde bilgilerin açığa çıkacağından eminiz.

  Çeşitli söylentilere göre Apple'ın kendi ürettiği işlemci serisinin yeni üyesi bu etkinlikte açığa çıkabilir. Apple M2 yonga seti 8 adet işlemci çekirdeği ve maksimum 10 adet grafik işlemci çekirdeği içerebilir. Yonga seti 4nm üretim teknolojisiyle üretilmiş olacak.

  Apple M1 ile ortaya konan performans artışının bir benzerini görmemiz durumunda MacBook ve iPad ürün ailelerinde çok önemli adımlar atılabileceğini tahmin edebiliriz. Elbette şimdilik Apple M2 için erkenden heyecanlanmaya gerek yok. Çünkü onu WWDC 2022 kapsamında göremeyebiliriz.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni iPad Pro ve iPad Air Geliyor: İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatları!

  Apple, yeni iPad Pro ve iPad Air serilerinin çıkış tarihini açıkladı. Güvenilir kaynaklar, her iki serinin de yaz öncesi güncelleneceğini belirtiyor.

  Yeni Game of Thrones Dizisi Geliyor: Başrol Oyuncuları Belli Oldu!

  Yeni Game of Thrones serisi "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight" dizisinin başrol oyunları belli oldu.

  Apple, iPad’lere Pil Sağlığı Özelliğini Getiriyor: İşte Detaylar!

  Apple, iPadOS 17.5 ile iPad'lere pil sağlığı özelliği getiriyor. Pil kapasitesi ve döngü sayısı artık görülebilecek!

  Apple'dan Piyasayı Sarsacak Hamle: Uygun Fiyatlı AirPods Lite Geliyor!

  Apple, yıl sonuna kadar uygun fiyatlı ve yenilikçi AirPods Lite modelini piyasaya sürerek kablosuz kulaklık pazarında devrim yapmaya hazırlanıyor.

  Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı (WWDC) Tarihi Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et