R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Android Kullananları Sevindiren Haber: Whatsapp iPhone'a Geçişi Kolaylaştıracak!

  Whatsapp yeni güncellemesiyle birlikte Android cihazlar üzerinden iPhone'a geçiş yapacak kullanıcıların mesajlarını taşıyabilecek. Mesaj taşıma işlemi nasıl yapılacak?

  Ecem Ecem 23.07.2022 11:45 1148 2 dk okuma süresi
  Android Kullananları Sevindiren Haber: Whatsapp iPhone'a Geçişi Kolaylaştıracak!
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en çok kullanılan popüler mesajlaşma platformu Whatsapp, güncellemeleri ile birlikte kullanıcıların işini kolaylaştırmaya devam ediyor. Son güncelleme uzun zamandır pek çok Android kullanıcısı tarafından çok isteniyordu. Android telefon kullananlar, sonrasında iPhone kullanmak istediklerinde Whatsapp mesajlarını taşıyamıyorlardı. Yeni güncelleme ile birlikte taşıma işlemi artık çok kolay olacak. 

  Geçmişte Whatsapp mesajlarının Android’den iPhone’a taşınması için “üçüncü parti yazılım” uygulamaları tercih ediliyordu. Bu uygulamaların güvenilirliğinin kesin olmaması zaman zaman çeşitli tartışmalara ve güvenlik sorunlarına neden oluyordu. Peki Whatsapp bu büyük sorunu nasıl çözdü?

  Whatsapp Mesaj Taşıma Şartlarını Açıkladı!

  Pek çok kullanıcı telefon değiştirmek istedikleri zaman işletim sistemi farkından dolayı mesajların taşınamıyor olmasını göz önünde bulundurarak vazgeçiyorlardı. Artık vazgeçmelerini gerektiren bir durum olmadığı ortaya çıktı. Whatsapp devrim niteliğinde bir adımla tüm mesaj taşıma sorunlarını çözüme kavuşturacak. 

  Yeni güncelleme bazı şartları da beraberinde getiriyor. Mesajları taşımak için öncelikli olarak cihazların belirli standartlar dahilinde olması isteniyor. Taşınacak telefonun en az “Android 5” işletim sistemine sahip olması gerekiyor. Whatsapp uygulamasının ise en son sürümünün güncellenmesi şartlardan diğeri olarak açıklandı. Taşınacak telefonun ise en az “iOS 15.5” üzerinde olan işletim sistemiyle çalışan bir iPhone olması gerekiyor. 

  Whatsapp Mesaj Taşıma İşlemi Nasıl Yapılacak?

  Mesajları taşımak için her iki cihazın da aynı ağa bağlı olduğundan emin olun. Android telefon üzerinden İOS taşıma seçeneğini seçin. iPhone kullanıcıya bir kod gönderecektir. Bu kodu Android telefona girerek onaylayın. 

  Seçenekler üzerinden veri aktarmasını seçin. Whatsapp önce veri yedekleme işlemi yapacaktır. Ardından iPhone üzerinde Whatsapp uygulamasının yüklendiğinden emin olun. Whatsapp numaranız ile giriş yaptıktan kısa bir süre sonra işlemler tamamlanacaktır. Ardından mesaj taşıma işlemi tamamlanabilir.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Samsung Android 14 için Çalışmalara Başladı

  Alınan duyumlara göre Samsung, Android 14 için çalışmalara şimdiden başladı. İddialara göre Android 14 güncellemesi, sanıldığından çok daha erken gelebilir.

  Samsung Güncellemelere Devam Ediyor! Katlanabilir Telefonlara Android 13 Güncellemesi!

  Samsung, Android 13 tabanlı One UI 5 güncellemesini alan model sayısını arttırmaya devam ediyor. Şirket Kasım ayı içerisinde pek çok modele güncellemeyi yayınladı. Şimdiyse bu yıl tanıtılan o 2 model için Android 13 güncellemesi yayınladı.

  Kullanıcılara Kötü Haber: Xbox ve Xbox Game Pass Fiyatı Güncelleniyor!

  Xbox yöneticisi, yakın dönemde fiyatlara zam yapılabileceğini söyledi. Henüz resmi açıklama gelmese de yakın dönemde Xbox ve Game Pass'e zam gelebilir.

  Android Kullananları Sevindiren Haber: Whatsapp iPhone'a Geçişi Kolaylaştıracak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et