R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Android Kullananları Sevindiren Haber: Whatsapp iPhone'a Geçişi Kolaylaştıracak!

  Whatsapp yeni güncellemesiyle birlikte Android cihazlar üzerinden iPhone'a geçiş yapacak kullanıcıların mesajlarını taşıyabilecek. Mesaj taşıma işlemi nasıl yapılacak?

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  23.07.2022 11:45 1384 2 dk okuma süresi
  Android Kullananları Sevindiren Haber: Whatsapp iPhone'a Geçişi Kolaylaştıracak!
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en çok kullanılan popüler mesajlaşma platformu Whatsapp, güncellemeleri ile birlikte kullanıcıların işini kolaylaştırmaya devam ediyor. Son güncelleme uzun zamandır pek çok Android kullanıcısı tarafından çok isteniyordu. Android telefon kullananlar, sonrasında iPhone kullanmak istediklerinde Whatsapp mesajlarını taşıyamıyorlardı. Yeni güncelleme ile birlikte taşıma işlemi artık çok kolay olacak. 

  Geçmişte Whatsapp mesajlarının Android’den iPhone’a taşınması için “üçüncü parti yazılım” uygulamaları tercih ediliyordu. Bu uygulamaların güvenilirliğinin kesin olmaması zaman zaman çeşitli tartışmalara ve güvenlik sorunlarına neden oluyordu. Peki Whatsapp bu büyük sorunu nasıl çözdü?

  Whatsapp Mesaj Taşıma Şartlarını Açıkladı!

  Pek çok kullanıcı telefon değiştirmek istedikleri zaman işletim sistemi farkından dolayı mesajların taşınamıyor olmasını göz önünde bulundurarak vazgeçiyorlardı. Artık vazgeçmelerini gerektiren bir durum olmadığı ortaya çıktı. Whatsapp devrim niteliğinde bir adımla tüm mesaj taşıma sorunlarını çözüme kavuşturacak. 

  Yeni güncelleme bazı şartları da beraberinde getiriyor. Mesajları taşımak için öncelikli olarak cihazların belirli standartlar dahilinde olması isteniyor. Taşınacak telefonun en az “Android 5” işletim sistemine sahip olması gerekiyor. Whatsapp uygulamasının ise en son sürümünün güncellenmesi şartlardan diğeri olarak açıklandı. Taşınacak telefonun ise en az “iOS 15.5” üzerinde olan işletim sistemiyle çalışan bir iPhone olması gerekiyor. 

  Whatsapp Mesaj Taşıma İşlemi Nasıl Yapılacak?

  Mesajları taşımak için her iki cihazın da aynı ağa bağlı olduğundan emin olun. Android telefon üzerinden İOS taşıma seçeneğini seçin. iPhone kullanıcıya bir kod gönderecektir. Bu kodu Android telefona girerek onaylayın. 

  Seçenekler üzerinden veri aktarmasını seçin. Whatsapp önce veri yedekleme işlemi yapacaktır. Ardından iPhone üzerinde Whatsapp uygulamasının yüklendiğinden emin olun. Whatsapp numaranız ile giriş yaptıktan kısa bir süre sonra işlemler tamamlanacaktır. Ardından mesaj taşıma işlemi tamamlanabilir.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15'e Yeni Özellik Geliyor: Pil Ömrü Artacak!

  Google'ın Android 15 ile pil ömrünü 3 saate kadar uzatan yeni Doze modu ve güvenlik güncellemeleri I/O 2024'te tanıtıldı. WearOS 6 da yeniliklerden yararlanacak.

  Android 15 Beta 2 Yayınlandı: Yenilikler Neler?

  Google, I/O 2024 geliştirici konferansının ikinci gününde Pixel cihazlar için Android 15 Beta 2 sürümünü duyurdu. Yeni sürüm, birçok yenilik ve iyileştirme getirirken, Android 15 Beta sürümü, diğer markaların cihazlarında da kullanılabilir olacak.

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri Belli Oldu: İşte O Modeller!

  Google, Android 15'in test aşamalarını devam ettiriyor; peki, hangi Samsung akıllı telefonlar bu yeni güncellemeyi alacak? İşte o modellerin tam listesi!

  iPhone Kilit Ekran Özelliği, Android'e Geliyor: İşte Detaylar!

  Android 15, iPhone'un canlı etkinliklerine paralel işlevler sunan yeni bir widget ile kilit ekranını daha işlevsel bir hale taşıyor.

  Android Kullananları Sevindiren Haber: Whatsapp iPhone'a Geçişi Kolaylaştıracak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et