R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  AMD FSR 2.0 Desteği Yaygınlaşıyor! Artık Daha Fazla Oyunu Destekliyor!

  Ekran kartı piyasasının güçlü rakipleri AMD ve Nvidia arasındaki rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak AMD, geliştirdiği FSR 2.0 desteğinin kullanılabileceği oyun sayısını arttırdı. İşte FSR 2.0 desteği kullanılabilen yeni oyunlar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 13.06.2022 13:14 1197 2 dk okuma süresi
  AMD FSR 2.0 Desteği Yaygınlaşıyor! Artık Daha Fazla Oyunu Destekliyor!
  Son Düzenleme:

  AMD’ nin kısa bir süre önce kullanıma sunduğu FSR 2.0 desteği, Nvidia’nın DLSS özelliğine karşı geliştirildi. AMD, FSR 2.0 özelliğinin daha fazla oyunda kullanılabilmesi için çalışmalarını da sürdürüyor. Son dönemde AMD tarafından FSR 2.0 özelliğinin desteklediği oyun kütüphanesine çok sayıda yeni oyunda dahil ediliyor.  

  AMD FSR 2.0 Desteği Oyuna Daha Geldi

  AMD’nin çok fazla şey beklediği FSR 2.0 için yapılan testler pek çok noktada güçlü rakibi Nvidia’nın DLSS özelliğine yaklaşmış olduğu görülüyordu. Bir önceki versiyonuna göre performansı oldukça yükselten AMD’nin FSR 2.0 desteği bugün itibariyle 5 yeni oyunu daha desteklemeye başladı. 

  AMD tarafından yapılan açıklamaya göre FSR 2.0 desteği artık popüler oyun serisi Hitman 3’te de kullanılabilecek. FSR 2.0 desteği  ayrıca “Abyss Wolrd”, “Rescue Party:Live”, “Super People” ve “The Callisto Protocol” gibi 4 farklı oyunda daha kullanılabilecek. AMD açıkladığı 5 yeni oyun desteğiyle FSR 2.0 desteğinden daha fazla oyunda faydalanmayı mümkün kılarken, yakın dönemde bu oyunların sayısının daha da artacağı belirtiliyor.

  AMD FSR 2.0 desteğini yakında çok sayıda daha oyun için getirmeyi hedefliyor.

  FSR 2.0 Desteği Hangi Oyunlarda Kullanılabilir?

  AMD tarafından yayınlanan FSR 2.0 desteğine sahip oyun sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce sunulmuş olmasına karşın FSR 2.0 desteğinin performansından 16 farklı oyunda faydalanılabiliyor.

  Abyss WorldAsterigosDelysiumEVE OnlineForspokenGroundedHitman 3Microsoft Flight Simulator
  NiShuiHanOverprimePerfect World RemakeRescue Party: LiveSuper PeopleSwordsman RemakeThe Callisto ProtocolUnknown 9: Awakening

  DLSS ve FSR 2.0 Arasındaki Fark Nedir?

  FSR 2.0

  Nvidia tarafından geliştirilmiş olan DLSS özelliği “Derin Öğrenme Destekli Süper-Örnekleme” kavramının kısaltılmasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi Nvidia’nın bu özelliğinde yapay zeka, derin öğrenme özelliğine sahiptir. DLSS, bu özelliği sayesinde işlemdeki düşük çözünürlük kalitesindeki görüntünün, işlemci üzerinde baskı yaratmadan tamamen “yapay” biçimde yüksek çözünürlük kalitesine getirilmesini sağlamaktadır.

  AMD’nin geliştirdiği FSR 2.0 desteği de benzer bir yapıda işlem gerçekleştirmektedir. Buna göre FSR 2.0 ile oyun görsellerinin gerçeğe olabildiğince yakın görselliği sunacak çözünürlükte olmasını sağlıyor. Ayrıca bunu yaparken de oyun performansının en üst seviyeye çıkartılmasını sağlıyor.

  DLSS ile FSR arasındaki en temel fark ise DLSS’nin öğrenen bir yapay zekayla işlem gerçekleştirmesidir. Çünkü FSR’de işlemler yapılırken “sabit” algoritma kullanılır.

  AMD’nin FSR desteğiyle, Nvidia’nın DLSS özelliği ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan gönderebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  Xbox 360 Kontrolcüsü Duyuruldu, Üstelik Yeni Nesil Destekliyor!

  Otoritelere göre en iyi kontrolcü olduğu düşünülen Xbox 360 kontrolcüsü, yeniden piyasaya çıkıyor. USB-C bağlantısı ile gelecek olan cihaz, Microsoft lisansını da sahip olacak!

  YouTube Shorts’da Artık Ürün Satışlarına İzin Verilecek!

  YouTube Shorts, 2023'ten itibaren kullanıcıların alışveriş linki paylaşmalarına imkan tanıyacak. Böylece ürün satışlarının gerçekleştirilmesinde izin verilecek.

  AMD FSR 2.0 Desteği Yaygınlaşıyor! Artık Daha Fazla Oyunu Destekliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et