R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Amazon'dan Radikal Karar: Sağlık Sektörüne Giriş için Adım Attı!

  Amazon, farklı alanlarda da büyümeye devam ediyor. Şirketin yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek sağlık sektöründe önemli bir yatırım için görüşmelere devam ettiği öğrenildi.

  Elif Elif 24.07.2022 12:47 1126 2 dk okuma süresi
  Amazon'dan Radikal Karar: Sağlık Sektörüne Giriş için Adım Attı!
  Son Düzenleme:

  E-ticaret denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden Amazon, ticaret sektöründeki atılımlarını çeşitlendirmek ve farklı sektörlerle bağ kurmak istiyor. Şimdilerde iletişim kurduğu şirketlerden birisinin gün yüzüne çıkması, sağlık sektörüne giriş yapmaya çalıştığını ortaya koydu.

  Amazon’un satın almak için görüştüğü şirketlerden birisinin medikal sektörünün öncü isimlerinden “One Medical” olduğu belirlendi. Üyelik sisteminin esas alındığı sağlık firması ile görüşmelerde 3.9 milyar dolar ödemeye hazır olduğu ortaya çıktı. 

  Amazon Sağlık Sektörüne Girmek İstiyor!

  Amazon son dönemlerde daha fazla büyümek istediğini ortaya koyuyor. Amazon’un son görüştüğü firma One Medical oldu. Sağlık hizmetleri ile teknolojiyi bir arada kullanmayı tercih eden ve hizmetlerin kişilere daha uygun fiyatlarla iletildiği şirket aslında birinci adım sağlık merkezi olarak biliniyor. 

  Medikal şirketin en büyük avantajı ve farkı “abonelik sistemi” ile hizmet veriyor olması. Kuruluş hizmet vermek için tamamen teknolojik ve konforlu bir şekilde tasarlanmış. Bunun yanı sıra telefonla sağlık hizmetleri de sunuyor. Randevu bekleme derdi olmadan en geç bir gün sonra hastaların muayene olabilecekleri taahhüt ediliyor. 

  Amazon Sağlık Sektörünün Boyut Değiştirdiğini Düşünüyor!

  Pandemi sürecinin ortaya çıkmasının ardından sağlık sektöründe ciddi bir yapılanma olduğu ve sektörün umut vaat ettiğini düşünen Amazon, sağlık sektörüne adım atarak ilk kez yatırım yapmak istediğini açıkladı. Sağlık hizmetlerinin yeniden keşfedilmesinin sektörün büyümesi için son derece önemli olduğu düşünülüyor.

  Yeni sağlık sisteminde hastaların hem daha uygun hem de daha hızlı tedavi yöntemlerinin yanı sıra eğlence ve teknolojinin de birleştiği bir hizmet alabilecekleri düşünülüyor. Amazon daha önce de “PillPack” isimli bir şirkete yatırım yaparak ilaçların kişilerin kapılarına kadar teslim edilmesini sağlayan bir sisteme de yatırım yapmıştı. Online eczane hizmeti ABD’de bazı noktalarda hizmet vermeye devam ediyor. Son yatırımın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu haline geldi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 1046

  Ford ve Tofaş'tan Radikal Karar: Üretim Durdurulacak!

  2 dev otomobil markası Türkiye'de bulunan fabrikalarında üretimi durdurma kararı aldı. Ford ve Tofaş tarafından alınan üretimi durdurma kararı ve nedenleri!

  Elif 823

  Amazon'dan Ağustos Ayına Özel 6 Ücretsiz Oyun Geliyor!

  Amazon, Prime üyelerine her ay ücretsiz olarak yayınladığı oyunları Ağustos ayı içinde açıkladı. İşte 2022 Ağustos Prime ücretsiz oyunları!

  Minecraft'tan Radikal Karar: NFT Faaliyetlerine Yasak Getirildi!

  Dünyanın en çok oynanan oyunu Minecraft için beklenmeyen NFT yasağı geldi. Minecraft, NFT teknolojisinden uzaklaşmayı tercih ediyor. İşte yasak kararının detayları!

  Elif 1067
  Amazon'dan Radikal Karar: Sağlık Sektörüne Giriş için Adım Attı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et