R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Amazon'dan Radikal Karar: Sağlık Sektörüne Giriş için Adım Attı!

  Amazon, farklı alanlarda da büyümeye devam ediyor. Şirketin yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek sağlık sektöründe önemli bir yatırım için görüşmelere devam ettiği öğrenildi.

  Ecem Ecem 24.07.2022 12:47 1203 2 dk okuma süresi
  Amazon'dan Radikal Karar: Sağlık Sektörüne Giriş için Adım Attı!
  Son Düzenleme:

  E-ticaret denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden Amazon, ticaret sektöründeki atılımlarını çeşitlendirmek ve farklı sektörlerle bağ kurmak istiyor. Şimdilerde iletişim kurduğu şirketlerden birisinin gün yüzüne çıkması, sağlık sektörüne giriş yapmaya çalıştığını ortaya koydu.

  Amazon’un satın almak için görüştüğü şirketlerden birisinin medikal sektörünün öncü isimlerinden “One Medical” olduğu belirlendi. Üyelik sisteminin esas alındığı sağlık firması ile görüşmelerde 3.9 milyar dolar ödemeye hazır olduğu ortaya çıktı. 

  Amazon Sağlık Sektörüne Girmek İstiyor!

  Amazon son dönemlerde daha fazla büyümek istediğini ortaya koyuyor. Amazon’un son görüştüğü firma One Medical oldu. Sağlık hizmetleri ile teknolojiyi bir arada kullanmayı tercih eden ve hizmetlerin kişilere daha uygun fiyatlarla iletildiği şirket aslında birinci adım sağlık merkezi olarak biliniyor. 

  Medikal şirketin en büyük avantajı ve farkı “abonelik sistemi” ile hizmet veriyor olması. Kuruluş hizmet vermek için tamamen teknolojik ve konforlu bir şekilde tasarlanmış. Bunun yanı sıra telefonla sağlık hizmetleri de sunuyor. Randevu bekleme derdi olmadan en geç bir gün sonra hastaların muayene olabilecekleri taahhüt ediliyor. 

  Amazon Sağlık Sektörünün Boyut Değiştirdiğini Düşünüyor!

  Pandemi sürecinin ortaya çıkmasının ardından sağlık sektöründe ciddi bir yapılanma olduğu ve sektörün umut vaat ettiğini düşünen Amazon, sağlık sektörüne adım atarak ilk kez yatırım yapmak istediğini açıkladı. Sağlık hizmetlerinin yeniden keşfedilmesinin sektörün büyümesi için son derece önemli olduğu düşünülüyor.

  Yeni sağlık sisteminde hastaların hem daha uygun hem de daha hızlı tedavi yöntemlerinin yanı sıra eğlence ve teknolojinin de birleştiği bir hizmet alabilecekleri düşünülüyor. Amazon daha önce de “PillPack” isimli bir şirkete yatırım yaparak ilaçların kişilerin kapılarına kadar teslim edilmesini sağlayan bir sisteme de yatırım yapmıştı. Online eczane hizmeti ABD’de bazı noktalarda hizmet vermeye devam ediyor. Son yatırımın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu haline geldi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Android 14 için Çalışmalara Başladı

  Alınan duyumlara göre Samsung, Android 14 için çalışmalara şimdiden başladı. İddialara göre Android 14 güncellemesi, sanıldığından çok daha erken gelebilir.

  League of Legends için Kaç Para Harcadınız? Gelin Açıklayalım

  League of Legends oyuncuları, bazen oyun için ne kadar para yatırdıklarını merak edebilir. Bunun için destek menüsü kullanılabileceği gibi giriş yaparak da harcama detayı öğrenilir.

  VALORANT Ticket Gönderme Adımları

  VALORANT ticket gönderme sistemi sayesinde yaşanılan birçok sorun çözüme kavuşuyor. Ticket göndermek için destek menüsüne girilir ve gerekli form doldurulur.

  The Witcher 3: Wild Hunt Güncellemesi için Çıkış Tarihi Paylaşıldı!

  CD Projekt RED şirketi, The Witcher 3'ün yeni güncellemesinin 14 Aralık 2022’de piyasada yer alacağını ifade etti. Güncelleme ücretsiz olacak.

  Amazon'dan Radikal Karar: Sağlık Sektörüne Giriş için Adım Attı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et