R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Amazon, Prime Üyelerine Ücretsiz Cep Telefonu Verecek!

  Bloomberg raporuna göre, e-ticaret devi Amazon, Prime müşterilerine mobil hizmetleri ücretsiz veya düşük maliyetli bir şekilde sunmak için görüşmeler yapıyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  03.06.2023 13:19 2358 2 dk okuma süresi
  Amazon, Prime Üyelerine Ücretsiz Cep Telefonu Verecek!
  Son Düzenleme:

  Amazon, Prime abonelerine özel bir ayrıcalık olarak kablosuz hizmet sunmayı düşünüyor. ABD merkezli Prime kullanıcılarına yönelik bu öneri, şirketin kablosuz operatörlerle görüşmeye başlamasıyla birlikte gündeme geldi. Bu hizmetin sunulmasının temel sebeplerinden biri, yıllık Prime abonelik ücretinin 139 dolara yükseltilmesi sonucu kullanıcılarına daha fazla değer sunma arzusudur.

  Ana Operatörlerle İş Birliği Yapılacak!

  Amazon'un Verizon, T-Mobile ve Dish Network gibi telekomünikasyon devleriyle görüşmelere başladığı rapor edildi. 

  Şirketin planı, Prime abonelerine cep telefonu hizmetini ücretsiz veya sembolik bir ücret olan aylık 10 dolar karşılığında sunmaktır. Ancak konuya hakim bir kaynak, Bloomberg'e görüşmelerin altı ila sekiz haftadır devam ettiğini, fakat henüz nihai bir kararın verilmediğini bildirdi.

  Piyasa Fiyatlarında Oluşabilecek Etki

  Amazon'un bu adımı, piyasadaki birçok ulusal operatörün fiyatlarını belirgin bir şekilde düşürebilir. Amazon'un görüştüğü operatörler de bu durumdan etkilenecek çünkü bu operatörlerin aylık planları genellikle 60 dolar civarında başlıyor. Ancak, Amazon Türkiye'nin ülkemizdeki Prime üyeleri için benzer bir hizmet planı olup olmadığı konusunda henüz bir bilgi paylaşılmadı.

  Amazon Sözcüsünden Açıklamalar

  Amazon Sözcüsü Maggie Sivon, konu hakkında yaptığı açıklamada, "Prime üyeleri için her zaman daha fazla fayda sağlamanın yollarını araştırıyoruz, ancak kablosuz hizmet dahil etme planımız mevcut değil" dedi.

  Amazon, e-ticaretteki üstün konumu sayesinde operatörlerle müzakerelerde güçlü bir konumda bulunuyor. Şirket, Prime abonelerine sunduğu hizmetleri çeşitlendirerek ve daha fazla değer sunarak kullanıcı sadakatini artırmayı hedefliyor. Bu çabaların sonucu olarak, Prime üyeleri Amazon'un sunduğu geniş hizmet yelpazesinden daha da fazla faydalanabilirler. Ancak, bu süreçte Amazon'un nasıl bir strateji izleyeceği ve hangi hizmetleri sunacağı hala belirsizliğini koruyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  GPT-4o, Ücretsiz Oldu: İşte Detaylar!

  OpenAI, ChatGPT kullanıcılarına ücretsiz olarak GPT-4o modelini sundu. Kullanıcılar, görsel sorular sorma ve grafik analizi gibi yeni özelliklerden yararlanacak.

  Warhammer 40K: Gladius, Ücretsiz Oldu: Steam’den Oynayabilirsiniz!

  Warhammer 40K: Gladius, Steam ve Epic Games Store'da kısa süreliğine ücretsiz! Savaş ve strateji dolu bu oyunu hemen kütüphanenize ekleyebilirsiniz!

  Ubisoft’un Ücretsiz FPS Oyunu ‘XDefiant’ Geliyor: Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Ubisoft'un yeni FPS oyunu XDefiant, 21 Mayıs'ta PS5, Xbox Series X/S ve PC için çıkıyor. Çeşitli modlar ve haritalarla dolu bu heyecan verici oyunu keşfedin.

  Samsung, Yeşil Çizgi Sorununa El Attı: Ücretsiz Ekran Değişim Programını Hindistan'da Başlattı!

  Samsung, bazı telefon modellerinde ortaya çıkan ve kullanıcıların yeşil veya pembe çizgiler görmelerine neden olan ekran sorunlarına yönelik bir çözüm sunuyor.

  Amazon, Prime Üyelerine Ücretsiz Cep Telefonu Verecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et