R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!

  Youtube, Podcastler için ayrı bölüm oluşturarak Podcast paylaşımlarını desteklemeyi hedefliyor.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 946 2 dk okuma süresi
  YouTube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!
  Son Düzenleme:

  Çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya platformu olan YouTube, podcastlere yönelik bir platform iyileştirmesi planlıyor. YouTube, hali hazırda birçok podcasti içinde barındırıyor. Fakat bu podcastler, müzik ve filmler için ayrılmış sekmeler gibi ayrı bir bölümde bulunmuyor. 

  Yani henüz YouTube Podcasts şeklinde bir isimle karşımıza çıkmıyor olsa da, söylentilere göre YouTube bunu gerçekleştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.Ayrıca YouTube, podcast paylaşımlarını desteklemek için bu alanın önde gelen isimleriyle iş birliği içerisinde olmak istediği de söylentiler arasında. 

  Podcast Nedir?

  Son yıllarda adına oldukça çok rastladığımız podcast kelimesi; başlarda iPod için tasarlanan bir fikir olduğundan, iPod ve broadcast (yayın) kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşturulmuştur. Fakat şu sıralarda bu formatı destekleyen herhangi bir mecra üzerinden yayınlanıp dinlenebilecek hale gelmiştir. Peki, nedir bu podcast?

  En kolay tabirle “sesli blog” olarak açıklanan podcastlerde, farklı konular ele alınır ve bu konular üzerine yapılan konuşmalar kaydedilir. Daha sonra bu kayıt, yayıncı tarafından ilgili mecralara yüklenerek dinleyicilerle buluşmuş olur.

  YouTube, Podcast Konusunda da İddialı!

  Özellikle podcast konusunda en önemli mecralardan birisi olan Spotify ve bu konuda yeniliklere adım atan Twitter karşısında YouTube; geçtiğimiz ekim ayında, podcast alanında tanınmış bir isim olan Kai Chuck’ı podcast konusundaki çalışmaları yönetmesi için atadı.

  Bunun yanında YouTube, daha önceden duyrulan YouTube.com/podcasts adresini aktif edecek ve podcast yayıncılarına teşvik amaçlı para kazandıracak. Tabii ki bu kadar çabanın altındaki bir diğer neden de reklam gelirleri. Söylentilere göre Google’ın; podcast reklamlarının arasına sesli reklamlar yerleştirerek, buradan da bir gelir elde etme peşinde olması bekleniyor.

  Şimdilik elimizde bu kadar bilgi bulunan YouTube podcastler konusunda yapılan çalışmalar şu sıralar gizli olarak devam etmektedir. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  YouTube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et