R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!

  Youtube, Podcastler için ayrı bölüm oluşturarak Podcast paylaşımlarını desteklemeyi hedefliyor.

  Rokito Rokito 01.04.2022 17:36 271 2 dk okuma süresi
  YouTube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!
  Son Düzenleme:

  Çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya platformu olan YouTube, podcastlere yönelik bir platform iyileştirmesi planlıyor. YouTube, hali hazırda birçok podcasti içinde barındırıyor. Fakat bu podcastler, müzik ve filmler için ayrılmış sekmeler gibi ayrı bir bölümde bulunmuyor. 

  Yani henüz YouTube Podcasts şeklinde bir isimle karşımıza çıkmıyor olsa da, söylentilere göre YouTube bunu gerçekleştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.Ayrıca YouTube, podcast paylaşımlarını desteklemek için bu alanın önde gelen isimleriyle iş birliği içerisinde olmak istediği de söylentiler arasında. 

  Podcast Nedir?

  Son yıllarda adına oldukça çok rastladığımız podcast kelimesi; başlarda iPod için tasarlanan bir fikir olduğundan, iPod ve broadcast (yayın) kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşturulmuştur. Fakat şu sıralarda bu formatı destekleyen herhangi bir mecra üzerinden yayınlanıp dinlenebilecek hale gelmiştir. Peki, nedir bu podcast?

  En kolay tabirle “sesli blog” olarak açıklanan podcastlerde, farklı konular ele alınır ve bu konular üzerine yapılan konuşmalar kaydedilir. Daha sonra bu kayıt, yayıncı tarafından ilgili mecralara yüklenerek dinleyicilerle buluşmuş olur.

  YouTube, Podcast Konusunda da İddialı!

  Özellikle podcast konusunda en önemli mecralardan birisi olan Spotify ve bu konuda yeniliklere adım atan Twitter karşısında YouTube; geçtiğimiz ekim ayında, podcast alanında tanınmış bir isim olan Kai Chuck’ı podcast konusundaki çalışmaları yönetmesi için atadı.

  Bunun yanında YouTube, daha önceden duyrulan YouTube.com/podcasts adresini aktif edecek ve podcast yayıncılarına teşvik amaçlı para kazandıracak. Tabii ki bu kadar çabanın altındaki bir diğer neden de reklam gelirleri. Söylentilere göre Google’ın; podcast reklamlarının arasına sesli reklamlar yerleştirerek, buradan da bir gelir elde etme peşinde olması bekleniyor.

  Şimdilik elimizde bu kadar bilgi bulunan YouTube podcastler konusunda yapılan çalışmalar şu sıralar gizli olarak devam etmektedir. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!

  Google, Youtube için Netflix gibi platformlara rakip olacak yeni servisi üzerinde çalışıyor. 2022 bitmeden devreye alınacak Youtube "Channel Store" ile ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İşte Youtube'nin Channel Store'sinin özellikleri!

  Yeni Windows güncellemesi tüm Windows sürümlerini bozdu!

  Windows'un yeni güncellemesi olan KB5012170 güncellemesi kullanıcılara 0x800f0922 hata kodunu veriyor. Çözüm için haberimize bakabilirsiniz.

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  YouTube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et