R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!

  Youtube, Podcastler için ayrı bölüm oluşturarak Podcast paylaşımlarını desteklemeyi hedefliyor.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 978 2 dk okuma süresi
  YouTube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!
  Son Düzenleme:

  Çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya platformu olan YouTube, podcastlere yönelik bir platform iyileştirmesi planlıyor. YouTube, hali hazırda birçok podcasti içinde barındırıyor. Fakat bu podcastler, müzik ve filmler için ayrılmış sekmeler gibi ayrı bir bölümde bulunmuyor. 

  Yani henüz YouTube Podcasts şeklinde bir isimle karşımıza çıkmıyor olsa da, söylentilere göre YouTube bunu gerçekleştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.Ayrıca YouTube, podcast paylaşımlarını desteklemek için bu alanın önde gelen isimleriyle iş birliği içerisinde olmak istediği de söylentiler arasında. 

  Podcast Nedir?

  Son yıllarda adına oldukça çok rastladığımız podcast kelimesi; başlarda iPod için tasarlanan bir fikir olduğundan, iPod ve broadcast (yayın) kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşturulmuştur. Fakat şu sıralarda bu formatı destekleyen herhangi bir mecra üzerinden yayınlanıp dinlenebilecek hale gelmiştir. Peki, nedir bu podcast?

  En kolay tabirle “sesli blog” olarak açıklanan podcastlerde, farklı konular ele alınır ve bu konular üzerine yapılan konuşmalar kaydedilir. Daha sonra bu kayıt, yayıncı tarafından ilgili mecralara yüklenerek dinleyicilerle buluşmuş olur.

  YouTube, Podcast Konusunda da İddialı!

  Özellikle podcast konusunda en önemli mecralardan birisi olan Spotify ve bu konuda yeniliklere adım atan Twitter karşısında YouTube; geçtiğimiz ekim ayında, podcast alanında tanınmış bir isim olan Kai Chuck’ı podcast konusundaki çalışmaları yönetmesi için atadı.

  Bunun yanında YouTube, daha önceden duyrulan YouTube.com/podcasts adresini aktif edecek ve podcast yayıncılarına teşvik amaçlı para kazandıracak. Tabii ki bu kadar çabanın altındaki bir diğer neden de reklam gelirleri. Söylentilere göre Google’ın; podcast reklamlarının arasına sesli reklamlar yerleştirerek, buradan da bir gelir elde etme peşinde olması bekleniyor.

  Şimdilik elimizde bu kadar bilgi bulunan YouTube podcastler konusunda yapılan çalışmalar şu sıralar gizli olarak devam etmektedir. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Elektrikli Ford Capri Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Ford Capri, elektrikli SUV olarak geri döndü. 627 km menzil, modern tasarım ve gelişmiş teknoloji ile dikkat çekiyor. Fiyatı 47 bin euro'dan başlıyor.

  Need for Speed Underground, RTX Remix ile Yeniden Doğuyor!

  Need for Speed: Underground, Nvidia RTX Remix ile modern grafiklerle yeniden hayat buldu. Oyun, ışın izleme ve AI destekli dokularla bambaşka bir deneyim sunuyor.

  GeForce RTX 5090 Geliyor: Yeni Nesil Ekran Kartında Devrim Niteliğinde Özellikler!

  Nvidia'nın yeni GeForce RTX 5090 ekran kartı, 3 GHz üzeri hızlarla ve %50-70 performans artışıyla yıl sonunda tanıtılacak. 28GB GDDR7 bellekle devrim yaratacak.

  Netflix Abonelik Ücretleri Zamlandı: İşte Yeni Fiyatlar!

  Netflix Türkiye abonelik ücretlerine %25 zam yaptı. Temel Plan 149,99 TL, Standart Plan 229,99 TL ve Özel Plan 299,99 TL oldu.

  YouTube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et