R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!

  Youtube, Podcastler için ayrı bölüm oluşturarak Podcast paylaşımlarını desteklemeyi hedefliyor.

  Rokito Rokito 01.04.2022 17:36 362 2 dk okuma süresi
  YouTube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!
  Son Düzenleme:

  Çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya platformu olan YouTube, podcastlere yönelik bir platform iyileştirmesi planlıyor. YouTube, hali hazırda birçok podcasti içinde barındırıyor. Fakat bu podcastler, müzik ve filmler için ayrılmış sekmeler gibi ayrı bir bölümde bulunmuyor. 

  Yani henüz YouTube Podcasts şeklinde bir isimle karşımıza çıkmıyor olsa da, söylentilere göre YouTube bunu gerçekleştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.Ayrıca YouTube, podcast paylaşımlarını desteklemek için bu alanın önde gelen isimleriyle iş birliği içerisinde olmak istediği de söylentiler arasında. 

  Podcast Nedir?

  Son yıllarda adına oldukça çok rastladığımız podcast kelimesi; başlarda iPod için tasarlanan bir fikir olduğundan, iPod ve broadcast (yayın) kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşturulmuştur. Fakat şu sıralarda bu formatı destekleyen herhangi bir mecra üzerinden yayınlanıp dinlenebilecek hale gelmiştir. Peki, nedir bu podcast?

  En kolay tabirle “sesli blog” olarak açıklanan podcastlerde, farklı konular ele alınır ve bu konular üzerine yapılan konuşmalar kaydedilir. Daha sonra bu kayıt, yayıncı tarafından ilgili mecralara yüklenerek dinleyicilerle buluşmuş olur.

  YouTube, Podcast Konusunda da İddialı!

  Özellikle podcast konusunda en önemli mecralardan birisi olan Spotify ve bu konuda yeniliklere adım atan Twitter karşısında YouTube; geçtiğimiz ekim ayında, podcast alanında tanınmış bir isim olan Kai Chuck’ı podcast konusundaki çalışmaları yönetmesi için atadı.

  Bunun yanında YouTube, daha önceden duyrulan YouTube.com/podcasts adresini aktif edecek ve podcast yayıncılarına teşvik amaçlı para kazandıracak. Tabii ki bu kadar çabanın altındaki bir diğer neden de reklam gelirleri. Söylentilere göre Google’ın; podcast reklamlarının arasına sesli reklamlar yerleştirerek, buradan da bir gelir elde etme peşinde olması bekleniyor.

  Şimdilik elimizde bu kadar bilgi bulunan YouTube podcastler konusunda yapılan çalışmalar şu sıralar gizli olarak devam etmektedir. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  MIUI 14 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler!

  Xiaomi, yakın dönemde MIUI 14 güncellemesini yapmaya hazırlanıyor. Güncelleme ile beraber gelecek özelliklere dair bazı detaylar da gün yüzüne çıktı!

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  YouTube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et