R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube Videolardaki Hatalı Kısımları Düzeltme Desteği Getiriyor!

  Popüler video paylaşım platformu Youtube’den içerik üreticilerini sevindirecek yeni bir özellik duyurusu geldi. Youtube, artık kullanıcıların paylaştıkları videolardaki hatalı kısımlar için düzeltme yapabilmesini sağlayacak. Yeni Youtube düzeltmeler özelliğinin detayları belli oldu.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 16.06.2022 16:43 1273 2 dk okuma süresi
  Youtube Videolardaki Hatalı Kısımları Düzeltme Desteği Getiriyor!
  Son Düzenleme:

  Youtube politikası gereğince içerik üreticilerinin yayınladıkları bir video için daha sonrasında herhangi bir düzeltme yapabilme şansı bulunmuyordu. İçerik üreticileri paylaşılan videodaki hatalı kısımları düzeltebilmek/düzenleyebilmek için videoyu yayından kaldırıp, yeniden yüklemek zorunda kalıyordu. İlgi çeken içerikler için söz konusu yöntem ise ciddi bir etkileşim kaybına neden olabiliyordu. Bu nedenle bazı içerik üreticileri de videonun hatalı kısımlarını olduğu gibi bırakmak zorunda kalabiliyordu. Youtube, içerik üreticilerinin yaşadıkları bu soruna ilişkin yeni bir özellikle çözüm getiriyor.

  Youtube’nin getireceği belirtilen “Düzletmeler(Corrections)” özelliği ise tüm bu sorunlardan kolayca kurtulabilmeyi sağlıyor. Çünkü bu özellik sayesinde içerik üreticileri, yayınladıktan sonra videoda hatalı olduğu kısımları düzeltmek için komple yayından kaldırmayla uğraşmak zorunda kalmayacak. Gelecek yeni “Youtube Düzeltmeler” özelliği sayesinde içerik üreticileri yayınladıkları videolarda hatalı olduğunu gördükleri kısımları direkt Youtube üzerinden videoyu yayından kaldırmasına gerek olmadan düzeltebilecek.

  Youtube Videolarına Düzeltme Notları Eklenebilecek!

  Youtube getireceği yeni düzeltmeler özelliğiyle içerik üreticilerine videolarda ekleme veya çıkartma gibi çok ileri düzeyde bir kontrol kabiliyeti vermeyecek. Bunun yerine içerik yayıncıları videolarda hatalı olduğunu gördükleri kısımlar için düzeltme notu ekleyebilecek.

  Videonun hangi saniyesinde hatanın olduğu belirlenerek, o saniyeye ilişkin not biçiminde düzeltme bilgisi içerik yayıncısı tarafından eklenebilecek. Söz konusu düzeltme notları ise videonun sağ üst kısmındaki küçük bir kutucuk üzerinden izleyiciye aktarılacak. Küçük bir kutu halinde olduğundan bir veya daha fazla düzeltmenin olması fark etmeksizin izleme kalitesi de düşmemiş olacak. Çünkü kullanıcılar videoda mevcut bir düzeltme olması halinde bu kutucuğa tıklayarak, tüm düzeltme notlarını listeli olarak videoda kaçıncı saniyede olduğuyla birlikte görebilecek. Hatta üzerine tıklayarak o saniyeye de gidebilecek.

  Video Hatalarının Dışında da Kullanabilecek

  Youtube düzeltme özelliği sadece videolardaki hatalı kısımlar için düzeltme notu eklemek için kullanılmayacak. İçeriği yayınlayanlar aynı zamanda izleyiciye düzenlemeler kısmına ekleyecekleri ek notlar ile Youtube kanalındaki diğer içeriklerine de basitçe yönlendirme yapabilecek.

  Youtube Düzeltme Nasıl Kullanılır?

  Youtube Düzeltme

  Youtube’un yeni gelen düzeltme özelliği oldukça basit bir kullanım yapısına sahip olacak. Buna göre içerik üreticileri, yayınladıkları videoda düzenleme notu veya yönlendirme notu eklemek için “video açıklama” kısmını kullanabilecek. Bu kısma “Correction:” ibaresini yazdıktan sonra istediği notu yazması ve videodan zaman damgasını yerleştirmesi gerekecek. Böylelikle ilgili video izlenirken belirlenen zaman geldiğinde bu not çıkacak.

  Youtube Düzeltme özelliğiyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Gerçekten Youtube paylaşımları için faydalı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Genshin Impact'e Türkçe Dil Desteği Geliyor!

  Son yapılan açıklamalara göre Genshin Impact'e Türkçe dil desteği geliyor. Türkçe dil desteği, 7 Aralık'taki 3.3 güncellemesiyle kullanıcılara sunulacak!

  Youtube Abone Sayısı En Hızlı Nasıl Artırılır?

  Youtube'da hızlı bir şekilde abone kazanmak için belirli bir stratejiye göre ilerlemek gerekir. Böylece düzenli olarak abone sayısı artacaktır.

  Youtube Abone Kazanma Yöntemleri

  Youtube beğeni satın al sayfasını kullanarak videolarınıza beğeni satın alabilmeniz de mümkündür.

  Uzun Alan Adları Tutmadı: Youtube İlk Konseptine Geri Dönüyor

  Youtube, eski alan adı konseptine geri dönmeye hazırlanıyor. Bunun nedeni, Youtube kanallarının akılda kalıcılığının etkilenmesi olarak gösterildi.

  Youtube Videolardaki Hatalı Kısımları Düzeltme Desteği Getiriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et