R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp “Eşlikçi” Özelliği Kullanılmaya Başlandı! Artık WhatsApp Hesapları Aynı Anda Farklı Cihazlarda Kullanılabilecek!

  WhatsApp uzun süredir beklenen özelliği kullanıma sundu. Android telefonlar üzerinden uygulamaya erişen kullanıcılar, beta testlerine katılarak “eşlikçi” özelliği kullanabilecekler. Böylece WhatsApp’a tabletler üzerinden de erişilebilecek.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  16.11.2022 17:29 1975 2 dk okuma süresi
  WhatsApp “Eşlikçi” Özelliği Kullanılmaya Başlandı! Artık WhatsApp Hesapları Aynı Anda Farklı Cihazlarda Kullanılabilecek!
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz günlerde WhatsApp tarafından yeni bir açıklama yapılmıştı. Bu açıklamaya göre bundan sonra Android tabletlerde de uygulama kullanılabilecekti. Uzun süredir beklenen özelliğin artık kullanılmaya başlanacak olması kullanıcıları sevindirmişti. Son gelişmeler kapsamında ise Android beta test kullanıcıları, eşlikçi uygulamaya erişmeye başladı. Companion App olarak adlandırılan yeni özelliğin kullanımı başladı.

  Geçtiğimiz aylarda yapılan duyurularla birlikte WhatsApp tabletlerde kullanılmaya başlanacaktı. Ayrıca birden fazla cihaz üzerinde de eş zamanlı olarak kullanımı başlayacaktı. Geliştirilecek olan yeni versiyonun test aşamasında olduğu bilgisi paylaşıldı. Henüz resmi bir çıkış tarihine dair açıklamalar yapılmadı. Fakat test aşamasının tamamlanmasından sonra bu özelliklerin herkese açılacağı biliniyor. Şu an için belirli kullanıcılar ile beta sürümü test edilmekte. 

  Beta kullanıcıları ile yeni özellik test ediliyor

  Farklı cihazlarda aynı WhatsApp hesabının kullanılması özelliği test aşamasında. Uzun zamandan beri Android tabletlerde kullanılamayan WhatsApp, artık kullanılacak. Tabletlerde kullanılması da yine beta sürümü ile test edilen özellikler arasında. Kullanıcıların tamamı henüz bu özelliklerden yararlanamıyorlar. Yalnızca bazı kullanıcılara açılan beta sürümü, ileride herkese açılacak. 

  Özelliklere erişime sahip olunup olunmadığı ise kullanıcılar tarafından kontrol edilebilir. Bu kontrolün yapılması için Ayarlar kısmına gidilmesi gerekmekte. Burada yer alan cihaz bağla seçeneği ile birden fazla cihazda WhatsApp kullanılabilir. Bu seçeneği görmeyen kullanıcılar ise henüz özellik erişimine sahip olmadıklarını anlarlar. WhatsApp hesabı yeni bir cihaz üzerinde kullanılmaya başlandığında, sohbet geçmişleri de aktarılır. Yani o hesaba ait olan sohbet geçmişleri, bağlı olan cihazlar arasında senkronize bir şekilde depolanır. 

  Şu anda beta sürümü ile testler yapıldığı için, bazı özellikler kullanıma açılmadı. Yani kullanıcılar kendi cihazları üzerinden tüm özelliklere erişemiyorlar. Fakat zaman içerisinde testler tamamlandıkça yeni özellikler de erişime açılacak. Beta sürümü başarılı bir şekilde test edildiği takdirde, tüm özellikler herkese açık olacak. Şu an için beta sürümü ile canlı konum ya da etiketler senkronize olarak kullanılamıyor. Fakat yapılacak olan iyileştirme ve geliştirme çalışmalarından sonra bu özellikler de kullanılabilecek. 

  4 farklı cihazda WhatsApp kullanılabiliyor

  WhatsApp, şu an için 1 hesabı eş zamanlı olarak 4 farklı cihazda kullandırabiliyor. Aynı anda 2’den fazla Android akıllı telefonundan aynı WhatsApp hesabına erişmek mümkün. Aynı hesaba bağlı olan tüm akıllı cihazlarda uçtan uca şifreleme kullanılıyor. 

  WhatsApp sohbet güvenliği bu teknoloji ile sağlanıyor. İlerleyen zamanlarda tüm WhatsApp kullanıcıları bu özelliklerden yararlanabilecek. Android akıllı cihazlar üzerinden aynı anda aynı WhatsApp hesabı yönetimi mümkün olacak. Android akıllı telefon kullanan kullanıcılar, beta testlerine katılıyorlar. Beta testlerine katılan kullanıcılar, WhatsApp uygulamasını en güncel versiyona güncellediler. Bu şekilde eşlikçi cihaz özelliğini kullanmaya başladılar. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp, Durum Güncelleme Arayüzünü Değiştiriyor: İşte Yeni Görünümü!

  WhatsApp, durum güncellemeleri için yeni bir arayüz sunuyor. Kullanıcılar, artık önizlemelerle daha hızlı etkileşimde bulunabilecek.

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  WhatsApp'tan Yenilik: Kilit Ekranından Engelleme Özelliği Geldi!

  WhatsApp, kilit ekranından rahatsız edici mesajları engelleme özelliği sunuyor. Güvenliği artıran bu yeni adım, kullanım kolaylığı sağlıyor.

  WhatsApp Yenileniyor: Topluluk Kanallarındaki Duyurular Yanıtlanabilecek!

  WhatsApp'ta topluluk duyurularına yanıt verme özelliği, etkileşimi artırarak iletişimi daha dinamik hale getiriyor.

  WhatsApp “Eşlikçi” Özelliği Kullanılmaya Başlandı! Artık WhatsApp Hesapları Aynı Anda Farklı Cihazlarda Kullanılabilecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et