R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Avatar Çıkartmalarına Yeni Güncelleme! İşte Yeni WhatsApp Avatar!

  Meta, WhatsApp için güncellemelere devam ediyor. Son dönemde popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için önemli güncellemeler yayınlanmıştı. Dikkat çeken değişikliklerin yaşandığı WhatsApp’ta bir güncellemede “avatar çıkartmaları” için geldi. İşte yeni WhatsApp avatar çıkartmaları!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  20.02.2023 13:17 1182 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Avatar Çıkartmalarına Yeni Güncelleme! İşte Yeni WhatsApp Avatar!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya platformları “Facebook” ve “Instagram” ile “WhatsApp” çatı şirketinden yenilikler gelmeye devam ediyor. Son dönemde keskin kararlarıyla gündemden düşmeyen çatı şirket “Meta”, özellikle WhatsApp’a önemli yenilikler getirmişti.

  ABD merkezli dev şirket, kısa bir süre evvel Facebook, Instagram ve WhatsApp için avatar değişimi yapmıştı. Özellikle bir süredir hem “Instagram” hem de “WhatsApp” için yeni “Avatarlar” kullanımda. Kullanıcıların büyük ilgi gösterdiği WhatsApp avatarlar için ise önemli bir iddia ortaya atıldı.

  İddia, WhatsApp’a dair başarılı sızıntılarıyla bilinen “WABetaInfo” tarafından ortaya atıldı. Söz konusu paylaşımda WhatsApp’ın avatarlar tasarımının baştan aşağı yenilendiği belirtildi.

  WhatsApp Avatar Çıkartma Sayısında Değişiklik Olmayacak

  WhatsApp Avatar

  Gelen bilgilere göre Meta, WhatsApp avatar için önemli değişikliklerde bulunacak. Ancak bu değişiklikler WhatsApp Avatar sayısını etkilemeyecek. Şirketin doğrudan Avatar tasarımı için bir değişiklik gerçekleştirdiği belirtildi.

  Meta, WhatsApp’ta kullanıcıların sıkça kullandığı avatarlara büyük önem veriyor. Özellikle söz konusu avatarların kullanıcıların “duygu” ve “düşünce” durumlarını göstermede oldukça başarılı olduğunu belirtiliyor.

  Meta, WhatsAp Avatar’lar için çok büyük olmayan ancak oldukça etkili olan değişimler yaptı. Bu değişimler arasında;

  • Kıyafet
  • Saç Rengi
  • Yüz Şekli

  Gibi hususlar yer alıyor. Meta, avatarlar güncellemesi sayesinde “ifadeler” üzerinden kullanıcıların karşı tarafa yansıtmayı çok daha etkili yapması mümkün olacak.

  Güncelleme iOS ve Android İçin Yayınlandı

  WhatsApp Avatar

  Meta, söz konusu güncellemeyi hem “iOS” hem de “Android” için yayınladı. Kullanıcılar en güncel WhatsApp sürümünde tüm yenilikleri kullanma şansına sahip olacak. Kullanıcılar cihazlarına “WhatsApp Kararlı Sürüm” indirerek, yeni avatar tasarımlarını kullanabilecek. 

  Yeni avatar çıkartmaları içeren WhatsApp güncellemesi “AppStore” ve “PlayStore” üzerinden indirilebilecek. 

  Apple, iOS kullanıcıları için daha önce “Memoji” yayınlamıştı. Bu “Memojiler”  sayesinde “iPhone” ve “iPad” kullanıcıları, WhatsApp’taki avatarlara benzer fonksiyonlardan yararlanabiliyor.

  Son 10 Yıllık WhatsApp Kullanıcı Sayıları

  WhatsApp
  YılKullanıcı Sayısı
  2012103 Milyon
  2013213 Milyon
  2014409 Milyon
  2015719 Milyon
  20161.076 Milyar
  20171.323 Milyar
  20181.560 Milyar
  20191.813 Milyar
  20202.102 Milyar
  20212.289 Milyar
  20222.413 Milyar

  WhatsApp Avatar çıkartmalarını siz nasıl buldunuz? Avatar çıkartmalarını sıkça kullanıyor musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Type-C girişli AirPods Pro 2 yolda İşte detaylar

  Apple, yeni AirPods Pro 2 modellerinde Type-C girişine yer vereceğini sızdırılan bilgilerle duyurdu. Kısa bir süre önce piyasaya sürülen iOS 16.4 geliştirici beta sürümü, yeni AirPods'lara ve bir AirPods kılıfına referans vererek bu bilgiyi doğruladı.

  Vivo S17 Serisi 16 GB Ram ile Geliyor! İşte İlk Bilgiler

  Vivo S17 serisi hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. Son raporlar, Vivo'nun üç yeni akıllı telefon modeli olan S17, S17 Pro ve S17e'yi 2023'ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlandığını gösteriyor.

  GitHub, Copilot X'i Duyurdu: Yazılımcılar İçin Devrim Niteliğinde Yenilikler

  GitHub, yazılım geliştirme alanında lider platform olma özelliğini sürdürürken, Copilot X ile yapay zeka odaklı yazılım geliştirme konusunda büyük bir adım atmaya hazırlanıyor.

  Xbox Game Pass'e Dahil Olacak ve Ayrılacak Oyunlar Belli Oldu: İşte Detaylar

  Mart ayının ikinci yarısı için platforma eklenecek ve ayrılacak oyunlar açıklandı işte detaylar.

  WhatsApp Avatar Çıkartmalarına Yeni Güncelleme! İşte Yeni WhatsApp Avatar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et