R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Uzun Alan Adları Tutmadı: Youtube İlk Konseptine Geri Dönüyor

  Youtube, uzun alan adlarının kısaltılmasını sağlayacak özelliği birkaç gün sonra uygulamaya başlayacak. Bu gelişmeyle birlikte içerik üreticileri, kanal isimlerini alan adı olarak kullanabilecekler. Detaylar haberimizde!

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  11.10.2022 19:42 1721 2 dk okuma süresi
  Uzun Alan Adları Tutmadı: Youtube İlk Konseptine Geri Dönüyor
  Son Düzenleme:

  Küresel çapta en çok kullanılan video platformu olan Youtube, eski alan adı konseptine geri dönüyor. Şu anda içerik üreticilerinin alan adı karmaşık sayı ve harflerden oluşuyor. Ancak yapılacak bu geliştirme, alan adının artık direkt kanal ismine dönüşmesini sağlayacak.  

  İlk kez NFT kullanıcı isimlerini öne çıkaran platform, kanal özelliği sebebiyle alan adlarını oldukça uzun ve karmaşık bir hale getirmişti. Bu durum ise içerik üreticilerin kanalın akılda kalıcılığını etkilediğini savunmasına neden olmuştu.  

  Durumdan şikayetçi olan içerik üreticileri için harekete geçen Youtube, Youtube Creators hesabından bir video paylaştı.   

  Yeni konsept ilk kimlerde uygulanacak? 

  Youtube’un yeni kanal konsepti, iddialara göre abone sayısı ve kanalın görünürlüğü dikkate alınarak uygulanacak. Yani kısaca, daha popüler hesaplar öncelikli olarak kanal isimlerini alan adı haline çevirebilecek.  

  Telegram, Twitter ya da Instagram'ın kullandığı gibi, Youtube kullanıcılarının da alan adları youtube.com/@kanalismi şeklinde olacak. Birkaç gün içinde başlayacak olan bu uygulama, böylelikle içerik üreticilerinin tanınırlığını da destekleyecek. 

  Youtube’un Handle olarak isimlendirdiği bu yeni geliştirmede, mention atmak da kolaylaşacak. Kullanıcılar, yorumlara daha kolay bir şekilde cevap verebilecekler.  

  Kanal ismi nasıl aktarılacak? 

  Birkaç gün sonra abone sayısı ve tanınırlık odaklı kriterlerle sunulacak olan bu özellik, kullanıcılardan bir isim belirlemesini isteyecek. Belirlenen isim ise @kanalismi şeklinde alan adına aktarılacak.  

  Şu anda c/kanalismi şeklinde alan adı kullanılanların ismi ise otomatik olarak aktarılacak. Kullanıcıların bir şey yapmasına gerek kalmayacak.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  ChatGPT, Akıllı Telefonlarda Yeni Bir Devrim Yaratıyor: İlk Entegrasyon Infinix Note 30 Serisi ile Gerçekleşiyor

  Infinix, Note 30 serisi için ChatGPT robotunu Folax dijital asistanına entegre etmeyi planlıyor. Bu adım, Infinix'in öncü bir hamle yapacağı anlamına geliyor.

  Nvidia RTX 4060 Ti Satışları, AMD RX 7600’ün Gerisinde Kaldı!

  Söylentilere göre son dönemdeki grafik kartı rekabetinde Nvidia RTX 4060 Ti'nin satışları, beklentilerin aksine AMD RX 7600'e göre geride kalmış gibi görünüyor.

  The Witcher Oyun Serisi: Rakiplerini Geride Bırakan Bir Başyapıt!

  Popüler oyun serisi The Witcher'ın satış rakamları, duyuruldu. Oyun, gözle görülür bir şekilde üst düzey oyun serilerinden biri oldu!

  ChatGPT Mobil Uygulaması, Yayınlandığı İlk Hafta İçinde 500.000 İndirme Sayısını Aştı!

  ChatGPT, geçtiğimiz hafta mobil platformlara giriş yaptı. Uygulama, yalnızca iOS platformunda sadece 6 günde yarım milyon indirme sayısına ulaştı.

  Uzun Alan Adları Tutmadı: Youtube İlk Konseptine Geri Dönüyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et