R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Uzun Alan Adları Tutmadı: Youtube İlk Konseptine Geri Dönüyor

  Youtube, uzun alan adlarının kısaltılmasını sağlayacak özelliği birkaç gün sonra uygulamaya başlayacak. Bu gelişmeyle birlikte içerik üreticileri, kanal isimlerini alan adı olarak kullanabilecekler. Detaylar haberimizde!

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  11.10.2022 19:42 1864 2 dk okuma süresi
  Uzun Alan Adları Tutmadı: Youtube İlk Konseptine Geri Dönüyor
  Son Düzenleme:

  Küresel çapta en çok kullanılan video platformu olan Youtube, eski alan adı konseptine geri dönüyor. Şu anda içerik üreticilerinin alan adı karmaşık sayı ve harflerden oluşuyor. Ancak yapılacak bu geliştirme, alan adının artık direkt kanal ismine dönüşmesini sağlayacak.  

  İlk kez NFT kullanıcı isimlerini öne çıkaran platform, kanal özelliği sebebiyle alan adlarını oldukça uzun ve karmaşık bir hale getirmişti. Bu durum ise içerik üreticilerin kanalın akılda kalıcılığını etkilediğini savunmasına neden olmuştu.  

  Durumdan şikayetçi olan içerik üreticileri için harekete geçen Youtube, Youtube Creators hesabından bir video paylaştı.   

  Yeni konsept ilk kimlerde uygulanacak? 

  Youtube’un yeni kanal konsepti, iddialara göre abone sayısı ve kanalın görünürlüğü dikkate alınarak uygulanacak. Yani kısaca, daha popüler hesaplar öncelikli olarak kanal isimlerini alan adı haline çevirebilecek.  

  Telegram, Twitter ya da Instagram'ın kullandığı gibi, Youtube kullanıcılarının da alan adları youtube.com/@kanalismi şeklinde olacak. Birkaç gün içinde başlayacak olan bu uygulama, böylelikle içerik üreticilerinin tanınırlığını da destekleyecek. 

  Youtube’un Handle olarak isimlendirdiği bu yeni geliştirmede, mention atmak da kolaylaşacak. Kullanıcılar, yorumlara daha kolay bir şekilde cevap verebilecekler.  

  Kanal ismi nasıl aktarılacak? 

  Birkaç gün sonra abone sayısı ve tanınırlık odaklı kriterlerle sunulacak olan bu özellik, kullanıcılardan bir isim belirlemesini isteyecek. Belirlenen isim ise @kanalismi şeklinde alan adına aktarılacak.  

  Şu anda c/kanalismi şeklinde alan adı kullanılanların ismi ise otomatik olarak aktarılacak. Kullanıcıların bir şey yapmasına gerek kalmayacak.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Brad Pitt’li F1 Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

  2025'te vizyona girecek F1 filmi, Brad Pitt ve Damson Idris'in başrolünde, Joseph Kosinski'nin yönetmenliğinde Formula 1 dünyasına heyecan dolu bir bakış sunuyor.

  AMD Ryzen AI 300 İşlemciler Teste Girdi: İlk Sonuçlar Açıklandı!

  AMD'nin yeni Ryzen AI 300 serisi işlemcileri, performans testlerinde güçlü sonuçlar sergiliyor. İşte Ryzen AI 9 HX 370 ve Ryzen AI 7 Pro 360'ın özellikleri!

  Intel Arrow Lake İşlemciler Teste Girdi: İşte Çıkan İlk Sonuçlar!

  Intel'in yeni AI hızlandırıcılı Arrow Lake-S işlemcileri, 2024'te piyasaya çıkacak. Tek çekirdekte %20, çoklu çekirdekte %30 daha hızlı.

  Yeni iPhone Bataryası, Uzun Pil Ömrü Sunabilir: İşte Detaylar!

  Apple, iPhone 16 ile daha uzun pil ömrü sunan ve değişimi kolaylaştıran metal kasalı yeni bir batarya tasarımı üzerinde çalışıyor.

  Uzun Alan Adları Tutmadı: Youtube İlk Konseptine Geri Dönüyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et