R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Uzun Alan Adları Tutmadı: Youtube İlk Konseptine Geri Dönüyor

  Youtube, uzun alan adlarının kısaltılmasını sağlayacak özelliği birkaç gün sonra uygulamaya başlayacak. Bu gelişmeyle birlikte içerik üreticileri, kanal isimlerini alan adı olarak kullanabilecekler. Detaylar haberimizde!

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  11.10.2022 19:42 1833 2 dk okuma süresi
  Uzun Alan Adları Tutmadı: Youtube İlk Konseptine Geri Dönüyor
  Son Düzenleme:

  Küresel çapta en çok kullanılan video platformu olan Youtube, eski alan adı konseptine geri dönüyor. Şu anda içerik üreticilerinin alan adı karmaşık sayı ve harflerden oluşuyor. Ancak yapılacak bu geliştirme, alan adının artık direkt kanal ismine dönüşmesini sağlayacak.  

  İlk kez NFT kullanıcı isimlerini öne çıkaran platform, kanal özelliği sebebiyle alan adlarını oldukça uzun ve karmaşık bir hale getirmişti. Bu durum ise içerik üreticilerin kanalın akılda kalıcılığını etkilediğini savunmasına neden olmuştu.  

  Durumdan şikayetçi olan içerik üreticileri için harekete geçen Youtube, Youtube Creators hesabından bir video paylaştı.   

  Yeni konsept ilk kimlerde uygulanacak? 

  Youtube’un yeni kanal konsepti, iddialara göre abone sayısı ve kanalın görünürlüğü dikkate alınarak uygulanacak. Yani kısaca, daha popüler hesaplar öncelikli olarak kanal isimlerini alan adı haline çevirebilecek.  

  Telegram, Twitter ya da Instagram'ın kullandığı gibi, Youtube kullanıcılarının da alan adları youtube.com/@kanalismi şeklinde olacak. Birkaç gün içinde başlayacak olan bu uygulama, böylelikle içerik üreticilerinin tanınırlığını da destekleyecek. 

  Youtube’un Handle olarak isimlendirdiği bu yeni geliştirmede, mention atmak da kolaylaşacak. Kullanıcılar, yorumlara daha kolay bir şekilde cevap verebilecekler.  

  Kanal ismi nasıl aktarılacak? 

  Birkaç gün sonra abone sayısı ve tanınırlık odaklı kriterlerle sunulacak olan bu özellik, kullanıcılardan bir isim belirlemesini isteyecek. Belirlenen isim ise @kanalismi şeklinde alan adına aktarılacak.  

  Şu anda c/kanalismi şeklinde alan adı kullanılanların ismi ise otomatik olarak aktarılacak. Kullanıcıların bir şey yapmasına gerek kalmayacak.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  MediaTek Dimensity 9400’ün İlk Sonuçları Paylaşıldı: Beklentilerin Altında Kaldı!

  MediaTek Dimensity 9400, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 4'üne kıyasla performans testlerinde geride kaldı.

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Android 15 Geliyor: İlk Geliştirici Ön İzlemesi Yayınlandı!

  Android 15, reklam kontrolü, kısmi ekran kaydı ve geliştirilmiş kamera optimizasyonuyla kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor.

  Uzun Alan Adları Tutmadı: Youtube İlk Konseptine Geri Dönüyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et