R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Yeni Kurallar Ekledi: Sıfır Tolerans Politikası!

  Twitter yeni kurallar ile kullanıcıları daha çok önemsemeye başladı. Sıfır tolerans politikası olarak isimlendirilen bu yasa, siber zorbalığı önlüyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  02.03.2023 12:11 1761 2 dk okuma süresi
  Twitter Yeni Kurallar Ekledi: Sıfır Tolerans Politikası!
  Son Düzenleme:

  Twitter, Elon Musk’a geçtikten sonra birçok politikayı güncelledi. Bu politikalardan birisi de kuralların esnetilmesiydi. Kuralların esnetilmesiyle beraber pek çok hesabın yasağı kaldırılmıştı. Yasağı kalkan ünlü isimlerden birisi eski ABD başkanı Donald Trump idi. Şimdi atılacak olan adım ile beraber bazı kurallar daha da katılaşacak. Bunun amacı, siber zorbalığın önüne geçmek ve ortamın seviyesini yükseltmek.

  Twitter yeni kurallar ile daha katı olacak

  Twitter, platformun daha iyi insanlarla dolup taşmasını istiyor. Bunun için bazı önlemler aldı. Daha önce bazı kuralları esneten ekip, şimdi de bazı kuralları sertleştirdi. Bunun amacı, sosyal ortamın daha disiplinli bir hale gelmesi. İnsanların birbirlerine hakaret yağdırmasını istemeyen firma, bunun gibi bazı şeylerin önüne geçecek.

  Bunlardan birisi şiddet içerikli eylemler. Şiddet içerikli paylaşımlar yapanlar için artık eskisinden daha katı cezalar uygulanacak. Bunun amacı, insanların birbirlerine daha iyi yaklaşmasında etkili olmak. Şiddet içerikli gönderiler, diğer insanların psikolojisini de etkileyebilir. Hatta insanlara kötü örnek olabilir. Bundan dolayı platform, bu gibi şeylerin önüne geçmek istiyor.

  Bir diğer kural tehdit. Tehdit edenler için de en ağır ceza uygulanacak. Tehdit, kişiye veya kuruma karşı yapılabilir. Twitter, her durumda tehdit yapan kişiye gerekli yaptırımı uygular. Tehdidin yanı sıra kişiye zarar verecek bir dilek belirtmek de yasaklandı. Örneğin birinin ölmesini veya kaza geçirmesini istemek yasaya aykırı kabul edilecek.

  Bununla beraber kışkırtma yapanlar da ceza alacak. Örneğin şiddet olaylarını kızıştıran kullanıcılar, gerekli yasal işlemlerle karşılaşacak. Bu yasa, hakaret içerikli paylaşımlar için de geçerli olarak yer alıyor.

  Twitter, bu yasaya uymayan kullanıcıları platformdan uzaklaştırabilir. Bu karar, işlenen suçun ne kadar ağır olduğuna bağlı. Eğer ağır ise hesap, hemen askıya alınıyor. Eğer işlenen suç hafif ise bu durumda uyarı gönderiliyor. Uyarı sonrasında aynı suç tekrar işlenirse bu defa hesabın askıya alınmasına karar veriliyor.

  Twitter, bu yasanın tam olarak nasıl işleyeceğini belirtmiyor. Örneğin şakayla karışık bir cümlede ne olacağı bilinmiyor. Yine de belirtilen bilgiye göre arkadaş ortamında hiciv tarzında konuşmalara ceza verilmeyecek. Ayrıca eğer şaka yapılırsa ve bu belirtilir ise de bir şey olmayacağı söyleniyor. Tabii karşı tarafın rahatsız olmaması gerekir. Bununla beraber öfke dolu metinler yazmak da yasak değil. Önemli olan kurallara uygun olması.

  Özet geçmek gerekirse artık Twitter, bazı kurallarda acımayacak. Bunlar arasında şiddet, işkence, eziyet, öldürme ve hakaret gibi suçlar. Kısacası siber zorbalık olarak adlandırılan bu olaylar için yeni önlemlerin alınması mümkün kılındı. Bu kurala uymayanlar duruma göre uyarı alabilir ve yasaklanabilir. Eğer ağır bir suç işlerse anında platformdan yasaklanacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özelliği Geliyor: İşte Detaylar!

  Instagram, kullanıcılarının sadece yakın arkadaşlarıyla canlı yayın yapmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu yenilik, samimi bir yayın deneyimi sunacak.

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  Yeni Game of Thrones Dizisinin İlk Görselleri Paylaşıldı!

  Game of Thrones evreninde geçen yeni dizi A Knight of the Seven Kingdoms, çekimlerine başladı. İlk görseli yayınlanan dizi, 2025 sonunda HBO'da yayınlanacak.

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  Twitter Yeni Kurallar Ekledi: Sıfır Tolerans Politikası!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et