R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter, Tweet Düzenleme Özelliğini Belirli Süre İçerisinde Kullanılabilir Kılacak

  Twitter, tweet düzenleme özelliği üzerinde çalışmaya devam ediyor. Yaşanan son gelişmelere göre tweet düzenleme özelliği süresiz olarak aktif olmayacak.

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  22.04.2022 22:35 943 3 dk okuma süresi
  Twitter, Tweet Düzenleme Özelliğini Belirli Süre İçerisinde Kullanılabilir Kılacak
  Son Düzenleme:

  Twitter uzun süredir beklenen ama bir türlü gelmeyen tweet düzenleme özelliğini aktif hale getirebilmek için çeşitli testler gerçekleştiriyor. Diğer sosyal medya platformlarında uzun bir süredir yer alan bu özellik, en başından beri Twitter'ın en büyük eksikliklerinden biri olarak görülüyor.

  Twitter düzenleme özelliğini getirmemekte ısrarcı olan tavrından artık vazgeçmiş durumda. Tweet düzenleme özelliğinin ne zaman herkese açık bir şekilde sunulacağı bilinmiyor. Ancak bazı geliştiricilere göre söz konusu özellik bazı kısıtlamalara sahip olacak.

  Tweet düzenlemek için belirli bir süre olacak

  Twitter kodlarını inceleyen geliştiricilerden biri olan Alessandro Paluzzi, tweet düzenleme özelliğinin geliştirilmeye devam ettiğini ama belirli sınırlamalarla geleceğini belirtti. Paluzzi, kullanıcıların tweet düzenlemek için çok fazla esnekliğe sahip olmayacaklarını ifade etti.

  Tweet düzenleme özelliği tweet gönderildikten sonraki 1 saat içerisinde geçerli olacak. Kullanıcılar, 1 saat içerisinde düzenleme yapmazlarsa tweet paylaşıldığı gibi kalacak. Twitter bu yaklaşımla tweet düzenlemelerinin kötüye kullanılabilirliğini azaltmak istiyor.

  Tweet düzenleme özelliği şimdilik sınırlı sayıda kullanıcının hesabında aktif hale getirildi. Testler devam ettiği için özellik kararlı bir şekilde çalışmıyor. Bununla birlikte tweet düzenleme özelliğine ek olarak gönderilerde düzenleme geçmişi adını taşıyan bir bölüm yer alması bekleniyor.

  Diğer sosyal medya platformlarında sınırlama yok

  Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında gönderileri düzenleme için belirli bir süre bulunmuyor. Gönderi ne zaman paylaşılırsa paylaşılsın düzenleme yapabilmek mümkün oluyor. Twitter bu konuda çok uzun zamandır eleştiriliyordu ve sonunda bir adım atmaya karar verdi.

  Twitter uzun bir süredir bu özelliğe karşı çıkıyordu ve bunun sebebi bir tweet silinse bile ona ulaşmanın kolay olmasaydı. Twitter geliştirdiği API sayesinde farklı platformların bile silinen tweet kayıtlarını tutmasını ve silmesini kolaylaştırıyordu.

  Tweet düzenleme özelliği devreye girdiğinde API üzerinden takibin sürdürülüp sürdürülmeyeceği şu anda büyük bir soru işareti. Ancak Twitter'ın tüm düzenlemeleri kayıt altında tutacağı ve bunları üçüncü parti platformlarla paylaşılabilir kılacağı belirtiliyor.

  Tweet paylaşma davranışlarında değişiklik olabilir

  Twitter, tweet düzenleme özelliğini aktif hale getirdikten sonra muhtemelen pek çok insanın paylaşım yapma davranışlarında değişiklik yaşanacak. Şu anda bir tweet silinse bile tamamen ortadan kalkmıyor olması Twitter kullanıcılarının paylaşım yaparken daha dikkatli olmalarını sağlıyor.

  Düzenleme özelliği devreye girdikten sonra bu konuda biraz daha esneklik olabilir. Ancak beraberinde düzenleme geçmişi özelliğinin gelecek olması aynı tutumun devam etmesini sağlayabilir. Bir yandan ise paylaşma ve cevap verme durumlarının değişeceğini öngörebilmek çok zor değil.

  Örneğin, bir tweet altına cevap verdiğinizde yazılı olan metin ile 59 dakika sonraki metin aynı olmayabilir. Bu durumda vereceğiniz cevap yanlış, eksik veya uygunsuz görünebilir. Bu nedenle tweet düzenleme etkinliği sonrasında tweet etkileşimlerini azalabileceği belirtiliyor.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Toyota Severlere Müjde: 2024 Corolla Fiyatı Kısa Süreliğine 698.000 TL

  Firmanın en popüler modellerinden Toyota Corolla için başlatılan özel satış kampanyası, aracın fiyatını 698.000 TL'ye indirdi.

  2024 Yılı Pasaport Fiyatları: Güncel Bilgiler ve Başvuru Süreci

  2024 yılı itibarıyla pasaport fiyatları, pasaportunu yenilemek veya sıfırdan başvuru yapmak isteyen birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

  Android 15 ile Gelen Yeni Özellik: Pil Ömrünü Uzatan Adaptif Ekran Süresi!

  Google'ın Android 15 geliştirici önizleme sürümü, Android telefonlara gelecek yenilikleri açığa çıkarıyor. Son olarak, telefonların pil ömrünü artıracak bir özellik ortaya çıktı. Adaptif Ekran Süresi adı verilen bu özellik, telefonların kullanılmadığı

  Apple, iPad’lere Pil Sağlığı Özelliğini Getiriyor: İşte Detaylar!

  Apple, iPadOS 17.5 ile iPad'lere pil sağlığı özelliği getiriyor. Pil kapasitesi ve döngü sayısı artık görülebilecek!

  Twitter, Tweet Düzenleme Özelliğini Belirli Süre İçerisinde Kullanılabilir Kılacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et