R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılacak? Tweet Düzenleme Özelliğinden Yeni Görüntüler!

  Twitter’da uzun süredir beklenen “tweet düzenleme” özelliğine dair çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Yakında geleceği belirtilen tweet düzenleme özelliğinin nasıl görüneceği ortaya çıktı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  04.05.2022 13:22 1433 2 dk okuma süresi
  Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılacak? Tweet Düzenleme Özelliğinden Yeni Görüntüler!
  Son Düzenleme:

  Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra pek çok yeniliğin kullanıcıları beklendiği açıklanmıştı. Söz konusu yeniliklerden ilki ise “tweet düzenleme” özelliğinin olacağı duyurulmuştu. Bu açıklamayla kullanıcıların çok uzun zamandır beklediği bir özellik olan tweet düzenleme özelliğinin platforma geleceği sonunda resmi olarak da teyit edilmiş oldu.

  Kullanıcıların çok uzun süredir en fazla şikayet ettiği konu olan tweet düzenleyememe sorununa Twitter yönetimi kayıtsız kalıyordu. Artık yakın bir gelecekte tüm Twitter kullanıcılarının tweetlerini düzenleyebilme özelliğini kullanabilecekleri biliniyor.

  Platformun tweet düzenleme özelliği ile ilgili olarak yapılan çalışmalara ilişkin ilk açıklama Jane Manchun Wong’tan geldi. Wong, özelliğin nasıl görüneceğine dair görsel içeriği de kullanıcılara sundu. Jane Manchun Wong resmi Twitter hesabından atılan tweet ile “tweet düzenleme” özelliğinin görüntüsünden kullanım şekline kadar pek çok detayı içeren ekran görüntülerine ve videolara yer verdi.

  Twitter tweet düzenleme

  Tweet Düzenleme Butonu Kısıtlı Kullanılabilecek

  Jane Manchun Wong attığı tweet ile Twitter’daki tweet düzenleme özelliğinin tweet’in atılmasından sonraki en geç 30 dakikaya kadar düzenlenebileceğini gösteriyor. Buna karşın tweet içeriğinde ne gibi bir düzenleme yapılmak isteniyorsa, o özgürce yapılabilecek. Neyin düzenlenebileceği konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Böylelikle bir tweet’i düzenlerken resmen yeniden yazabilmek mümkün olacak. Ayrıca tweet’te yer alan GIF, video veya fotoğraflar içinde özgürce düzenleme yapılabilecek.

  Tweet düzenleme özelliği kullanıldığında ilgili tweet’te güncelleme/düzenleme geçmişi de görünecek.

  Jane Manchun Wong’a göre şu anki durumda tweet düzenleme işleminin bazı sorunlara neden oluyor. Özellikle tweet görüntüsünün format değişimi ile birlikte her görüntünün tekrar yeni baştan yüklemek zorunda kalındığını belirtilerek, bazı işlev zorlukları olduğuna da dikkat çekiyor. Söz konusu sorunların ise özelliğin aktif olarak tüm Twitter kullanıcılarına sunulana kadar bu tip sorunlardan arındırılabileceğini de düşünüyor.

   

   

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Yeni Özelliği ile Sosyal Medyayı Birleştiriyor: Instagram Paylaşımları, Artık Mümkün Olacak!

  WhatsApp'ın yeni özelliği, durum güncellemelerini doğrudan Instagram Hikayeleri'nde paylaşma imkanı sunarak sosyal medya entegrasyonunu güçlendiriyor

  Telegram Güncellendi: İşte Kullanıcı Deneyimini Geliştiren Yenilikler!

  Telegram'ın son güncellemesi sesten metne dönüştürme, kişiselleştirme ve yeniden paylaşım gibi yeniliklerle kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Mortal Kombat 1'e Heyecan Verici Yeni Karakterler Katılıyor!

  Mortal Kombat 1'e eklenen yeni karakterler Omni-Man ve Quan Chi, oyunun dinamiklerini ve stratejilerini zenginleştiriyor.

  YouTube’un Yeni Para Kazanma Şartları Türkiye’ye Geldi!

  YouTube'un yeni para kazanma şartları, yeni kanallar için önemli fırsatlar sunuyor. Ancak reklam gelirleri için hala eski şartlar geçerli!

  Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılacak? Tweet Düzenleme Özelliğinden Yeni Görüntüler!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et