R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılacak? Tweet Düzenleme Özelliğinden Yeni Görüntüler!

  Twitter’da uzun süredir beklenen “tweet düzenleme” özelliğine dair çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Yakında geleceği belirtilen tweet düzenleme özelliğinin nasıl görüneceği ortaya çıktı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 04.05.2022 13:22 1199 2 dk okuma süresi
  Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılacak? Tweet Düzenleme Özelliğinden Yeni Görüntüler!
  Son Düzenleme:

  Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra pek çok yeniliğin kullanıcıları beklendiği açıklanmıştı. Söz konusu yeniliklerden ilki ise “tweet düzenleme” özelliğinin olacağı duyurulmuştu. Bu açıklamayla kullanıcıların çok uzun zamandır beklediği bir özellik olan tweet düzenleme özelliğinin platforma geleceği sonunda resmi olarak da teyit edilmiş oldu.

  Kullanıcıların çok uzun süredir en fazla şikayet ettiği konu olan tweet düzenleyememe sorununa Twitter yönetimi kayıtsız kalıyordu. Artık yakın bir gelecekte tüm Twitter kullanıcılarının tweetlerini düzenleyebilme özelliğini kullanabilecekleri biliniyor.

  Platformun tweet düzenleme özelliği ile ilgili olarak yapılan çalışmalara ilişkin ilk açıklama Jane Manchun Wong’tan geldi. Wong, özelliğin nasıl görüneceğine dair görsel içeriği de kullanıcılara sundu. Jane Manchun Wong resmi Twitter hesabından atılan tweet ile “tweet düzenleme” özelliğinin görüntüsünden kullanım şekline kadar pek çok detayı içeren ekran görüntülerine ve videolara yer verdi.

  Twitter tweet düzenleme

  Tweet Düzenleme Butonu Kısıtlı Kullanılabilecek

  Jane Manchun Wong attığı tweet ile Twitter’daki tweet düzenleme özelliğinin tweet’in atılmasından sonraki en geç 30 dakikaya kadar düzenlenebileceğini gösteriyor. Buna karşın tweet içeriğinde ne gibi bir düzenleme yapılmak isteniyorsa, o özgürce yapılabilecek. Neyin düzenlenebileceği konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Böylelikle bir tweet’i düzenlerken resmen yeniden yazabilmek mümkün olacak. Ayrıca tweet’te yer alan GIF, video veya fotoğraflar içinde özgürce düzenleme yapılabilecek.

  Tweet düzenleme özelliği kullanıldığında ilgili tweet’te güncelleme/düzenleme geçmişi de görünecek.

  Jane Manchun Wong’a göre şu anki durumda tweet düzenleme işleminin bazı sorunlara neden oluyor. Özellikle tweet görüntüsünün format değişimi ile birlikte her görüntünün tekrar yeni baştan yüklemek zorunda kalındığını belirtilerek, bazı işlev zorlukları olduğuna da dikkat çekiyor. Söz konusu sorunların ise özelliğin aktif olarak tüm Twitter kullanıcılarına sunulana kadar bu tip sorunlardan arındırılabileceğini de düşünüyor.

   

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  MIUI 14 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler!

  Xiaomi, yakın dönemde MIUI 14 güncellemesini yapmaya hazırlanıyor. Güncelleme ile beraber gelecek özelliklere dair bazı detaylar da gün yüzüne çıktı!

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılacak? Tweet Düzenleme Özelliğinden Yeni Görüntüler!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et