R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılacak? Tweet Düzenleme Özelliğinden Yeni Görüntüler!

  Twitter’da uzun süredir beklenen “tweet düzenleme” özelliğine dair çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Yakında geleceği belirtilen tweet düzenleme özelliğinin nasıl görüneceği ortaya çıktı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 04.05.2022 13:22 1105 2 dk okuma süresi
  Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılacak? Tweet Düzenleme Özelliğinden Yeni Görüntüler!
  Son Düzenleme:

  Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra pek çok yeniliğin kullanıcıları beklendiği açıklanmıştı. Söz konusu yeniliklerden ilki ise “tweet düzenleme” özelliğinin olacağı duyurulmuştu. Bu açıklamayla kullanıcıların çok uzun zamandır beklediği bir özellik olan tweet düzenleme özelliğinin platforma geleceği sonunda resmi olarak da teyit edilmiş oldu.

  Kullanıcıların çok uzun süredir en fazla şikayet ettiği konu olan tweet düzenleyememe sorununa Twitter yönetimi kayıtsız kalıyordu. Artık yakın bir gelecekte tüm Twitter kullanıcılarının tweetlerini düzenleyebilme özelliğini kullanabilecekleri biliniyor.

  Platformun tweet düzenleme özelliği ile ilgili olarak yapılan çalışmalara ilişkin ilk açıklama Jane Manchun Wong’tan geldi. Wong, özelliğin nasıl görüneceğine dair görsel içeriği de kullanıcılara sundu. Jane Manchun Wong resmi Twitter hesabından atılan tweet ile “tweet düzenleme” özelliğinin görüntüsünden kullanım şekline kadar pek çok detayı içeren ekran görüntülerine ve videolara yer verdi.

  Twitter tweet düzenleme

  Tweet Düzenleme Butonu Kısıtlı Kullanılabilecek

  Jane Manchun Wong attığı tweet ile Twitter’daki tweet düzenleme özelliğinin tweet’in atılmasından sonraki en geç 30 dakikaya kadar düzenlenebileceğini gösteriyor. Buna karşın tweet içeriğinde ne gibi bir düzenleme yapılmak isteniyorsa, o özgürce yapılabilecek. Neyin düzenlenebileceği konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Böylelikle bir tweet’i düzenlerken resmen yeniden yazabilmek mümkün olacak. Ayrıca tweet’te yer alan GIF, video veya fotoğraflar içinde özgürce düzenleme yapılabilecek.

  Tweet düzenleme özelliği kullanıldığında ilgili tweet’te güncelleme/düzenleme geçmişi de görünecek.

  Jane Manchun Wong’a göre şu anki durumda tweet düzenleme işleminin bazı sorunlara neden oluyor. Özellikle tweet görüntüsünün format değişimi ile birlikte her görüntünün tekrar yeni baştan yüklemek zorunda kalındığını belirtilerek, bazı işlev zorlukları olduğuna da dikkat çekiyor. Söz konusu sorunların ise özelliğin aktif olarak tüm Twitter kullanıcılarına sunulana kadar bu tip sorunlardan arındırılabileceğini de düşünüyor.

   

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Unpacked 2022 Etkinliği Nasıl İzlenir?

  Samsung'un Ağustos'ta düzenleneceği açıklanan "Samsung Galaxy Unpacked" etkinliğine dair detaylar belli oldu. Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 gibi modellerin tanıtılacağı etkinlik nasıl izlenir?

  Sıfır Otomobil Alındığında Hemen Satılamayacak! İşte Yeni Otomobil Satış Düzenlemesi!

  Otomobil piyasasının normale dönmesi için gelecek yeni düzenlemeye dair detaylar belli olmaya başladı. İddialara göre 0 km otomobil satın alındığında 6 ay boyunca 2.el pazarında satışa sunulamayacak. İşte düzenlemeye dair tüm detaylar!

  LG Yeni Tableti Ultra Tab’ın Tanıtımını Yaptı

  Uzun süredir akıllı cihaz pazarında yer almayan LG, yepyeni bir tablet bilgisayar modeliyle geri dönüş yapıyor. İşte yeni LG Ultra Tab özellikleri ve fiyatı!

  Motorola Razr 2022 ve X30 Pro'nun Yeni Lansman Tarihi Belli Oldu!

  Motorola'nın beklenmedik şekilde ertelenen cihaz tanıtım lansmanının yeni tarihi açıklandı. İşte Motorola'nın "Razr 2022" ve"X30 Pro" modelleri için tanıtım etkinliği tarihi ve özellikleri!

  Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılacak? Tweet Düzenleme Özelliğinden Yeni Görüntüler!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et