R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Kullanıcılarının Verileri Çalındı! 5 Milyon Kullanıcı Verisi Dark Web’de Satılıyor!

  Twitter’da yaşanan bir açığı tespit eden bilgisayar korsanları 5.4 Milyon kullanıcının bilgilerini ele geçirdi. Çalınan Twitter kullanıcı verilerinin “Dark Web” üzerinden satışa çıkartıldığı belirtildi. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 27.07.2022 16:16 1258 2 dk okuma süresi
  Twitter Kullanıcılarının Verileri Çalındı! 5 Milyon Kullanıcı Verisi Dark Web’de Satılıyor!
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Twitter, Elon Musk ile dava sürecini sürdürürken, farklı bir skandalla daha gündeme geldi. Ortaya çıkan bilgilere Twitter’da yaşanan bir açığı değerlendiren bilgisayar korsanları(hackerlar) platformdaki 5.4 Milyon kullanıcının hesap bilgilerini ele geçirdi. İddiaya göre ele geçirilen Twitter kullanıcılarının hesap bilgilerinin “Dark Web” ağı üzerinden satışa çıkartıldı. Bilgilerin ağ üzerinden 30.000 Dolar gibi bir rakama satıldığı belirtildi.

  Twitter Açığı 2022’nin Ocak Ayında Keşfedildi

  Son dönemde dünyaca ünlü milyarder iş adamı Elon Musk tarafından 44 Milyar Dolar’a satın alma anlaşması yapan ve daha sonra Musk’ın kararını geri çekmesiyle mahkeme süreciyle boğuşan Twitter’da hacklenme şoku yaşandı.

  Twitter’da yaşanan kullanıcı bilgilerinin çalınması olayına ilişkin ortaya çıkan bilgilere göre “devil” şeklinde nickname(takma ad) kullanan bir bilgisayar korsanı tarafından 2022’nin Ocak ayında Twitter açığı keşfedildi. Bilgisayar korsanı, söz konusu açığı değerlendirerek, platformdaki 5.4 Milyon kullanıcıya ait hesap bilgilerini ele geçirmeyi başardı.

  Twitter

  Söz konusu açığın ise “zhirinovskiy” isimli bir “beyaz şapkalı” bilgisayar korsanı tarafından tespit edildiği ve Twitter’a bildirmesiyle ortaya çıktığı açıklandı. Hatta platformun söz konusu açığı keşfeden kişiye 5.040 Dolar ödül verdiği de belirtildi.

  Twitter Hesap Şifreleri Ele Geçirilemedi

  Twitter’daki hesap bilgilerinin çalınması olayıyla ilgili yapılan açıklamalarda kullanıcıların “Twitter hesap şifresi” bilgilerinin ise ele geçirilemediği belirtildi. Ele geçirilen bilgiler arasında hesapların “herkese açık verileri”, “e-posta adresi bilgisi” ve “telefon numarası” bilgilerinin yer aldığı belirtildi.

  Bu çerçevede çalınan bilgilerin en azında kullanıcıların hesap güvenliği yönünden endişe duymasına gerek bıkramıyor. Yine de söz konusu verilerle özellikle “kimlik avı”, “kimlik hırsızlığı” gibi riskler taşıdığı da bir gerçek. Hatta daha ileri seviyede kullanıcının hesabını ele geçirebilme noktasında da potansiyel teşkil ediyor. Çalınan veritabanında ünlülere ve şirketlere ait önemli bilgilerin yer aldığı da iddia ediliyor.

  Twitter’dan ele geçirilen kullanıcı veritabanının “gerçek” olduğunu göstermek üzere “Breach Forums” üzerinden bir “önizleme” yayınlandı.

  Yaşanan Twitter hesap kullanıcı bilgilerinin sızıntısıyla ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!

  WhatsApp, yine kötü bir haberle gündeme geldi. Bilgilere göre ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı ve 487 milyon kullanıcının telefon numarası satışa sunuldu.

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  Twitter Kullanıcılarının Verileri Çalındı! 5 Milyon Kullanıcı Verisi Dark Web’de Satılıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et