R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter, kullanıcıların çok istediği bir özelliği test ettiğini açıkladı!

  Sosyal medya platformu Twitter, Support hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunarak videolar için alt yazı desteğinin test edildiğini açıkladı. İşte detaylar…

  Tubaunl Tubaunl 24.04.2022 21:18 240 1 dk okuma süresi
  Twitter, kullanıcıların çok istediği bir özelliği test ettiğini açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların çok uzun zamandır beklemiş olduğu videolar için alt yazı desteğini kısa süre önce test ettiğini açıkladı. Tüm dünyanın kullanmış olduğu platform, uzun zamandır Tweet düzenleme özelliği üzerinde çalışırken, Elon Musk’ın satın alma tekliflerini değerlendirmekle meşgul.

  Videolar için gelecek yeni özellik Twitter Support hesabından GIF örneğiyle kullanıcılara gösterildi. Özelliğin nasıl çalışacağı ve ne için kullanılacağı GIF üzerinden açıkça görülmektedir.

  Twitter alt yazı özelliği ile erişilebilirliği arttırıyor

  Sosyal medya devi, Twitter Support üzerinden paylaşmış olduğu GIF duyurusuyla videolara CC butonunun getirileceği belirtildi. Buton ile Twitter videolarına entegrasyon yapılarak alt yazının açılıp kapanması mümkün oluyor.

  Yeni fonksiyonun platformda yer alan çok düşük kalitedeki görüntü ve ses videolarında çok faydalı olacağı düşünülüyor. Çünkü Twitter videolarının kalitesi kullanıcıları tatmin etmiyor. Özellik ilk olarak iOS kullanıcılarına daha sonra ise Android kullanıcılarına gelecek.

  Yeni alt yazı özelliği, kısa süre önce Twitter’ın rakip uygulaması olan TikTok platformuna gelmişti. Sosyal medya platformları rekabet içerisinde her geçen gün yeni özellikleri bünyelerine katmaya devam ediyor. Twitter’ın yanı sıra geçtiğimiz günlerde Facebook bir özelliğini durum güncellemesi ve fotoğraflara açıklama ekleme olarak kullanıcılarına duyurmuştu. Fotoğraflar için açıklama karakter sayının artık 1000 olarak güncellendiği ifade edilmişti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Birbirinden Farklı Kişiye Özel Hediye Fikirleri

  Kişiye özel hediyeler tasarlayarak sevdiğiniz kişinin hafızasında daha kalıcı yer bırakmak için baskiyap.co ile hediye alımlarınızda farklılık yaratabilirsiniz.

  Twitter Yanıt İstemleri (Reply Prompts) özelliği Türkiye'de!

  Twitter, kaba ve agresif dil içeren kullanan üyelerini uyaracağı yeni özelliği yanıt istemlerini Türkiye’de de kullanıma açtı.

  Logitech ve Tencent’ten İşbirliği! Yeni Nesil Bulut Tabanlı Oyun Cihazı Geliştiriliyor!

  Logitech G ve Tencent Gamesi işbirliğinde yeni nesil "bulut tabanlı" video oyun konsolu geliştiriliyor. İşte resmi olarak duyurulan ancak ne adı ne de özellikleri hakkında bilgi henüz paylaşılmayan oyun konsolu!

  Gmail tasarımı değişiyor: Daha sade ve düzenli bir tasarım olacak

  Google, daha düzenli ve sade bir görüntü sağlamak için Gmail’in tasarımı baştan sona değiştiriyor. Yeni arayüzde, daha kullanışlı menü yapısının yanında, Gmail sohbetler, Spaces ve Meet bölümleri de ayrı halde yer alacak.

  Twitter, kullanıcıların çok istediği bir özelliği test ettiğini açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et