R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter, kullanıcıların çok istediği bir özelliği test ettiğini açıkladı!

  Sosyal medya platformu Twitter, Support hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunarak videolar için alt yazı desteğinin test edildiğini açıkladı. İşte detaylar…

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  24.04.2022 21:18 979 1 dk okuma süresi
  Twitter, kullanıcıların çok istediği bir özelliği test ettiğini açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların çok uzun zamandır beklemiş olduğu videolar için alt yazı desteğini kısa süre önce test ettiğini açıkladı. Tüm dünyanın kullanmış olduğu platform, uzun zamandır Tweet düzenleme özelliği üzerinde çalışırken, Elon Musk’ın satın alma tekliflerini değerlendirmekle meşgul.

  Videolar için gelecek yeni özellik Twitter Support hesabından GIF örneğiyle kullanıcılara gösterildi. Özelliğin nasıl çalışacağı ve ne için kullanılacağı GIF üzerinden açıkça görülmektedir.

  Twitter alt yazı özelliği ile erişilebilirliği arttırıyor

  Sosyal medya devi, Twitter Support üzerinden paylaşmış olduğu GIF duyurusuyla videolara CC butonunun getirileceği belirtildi. Buton ile Twitter videolarına entegrasyon yapılarak alt yazının açılıp kapanması mümkün oluyor.

  Yeni fonksiyonun platformda yer alan çok düşük kalitedeki görüntü ve ses videolarında çok faydalı olacağı düşünülüyor. Çünkü Twitter videolarının kalitesi kullanıcıları tatmin etmiyor. Özellik ilk olarak iOS kullanıcılarına daha sonra ise Android kullanıcılarına gelecek.

  Yeni alt yazı özelliği, kısa süre önce Twitter’ın rakip uygulaması olan TikTok platformuna gelmişti. Sosyal medya platformları rekabet içerisinde her geçen gün yeni özellikleri bünyelerine katmaya devam ediyor. Twitter’ın yanı sıra geçtiğimiz günlerde Facebook bir özelliğini durum güncellemesi ve fotoğraflara açıklama ekleme olarak kullanıcılarına duyurmuştu. Fotoğraflar için açıklama karakter sayının artık 1000 olarak güncellendiği ifade edilmişti.

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Türk Hava Yolları (THYAO) 2024 yılı temettü kararını açıkladı!

  Türk Hava Yolları (THY), 3 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildirimde, kar payı dağıtımına ilişkin önemli bir karar aldığını duyurdu. THY, Genel Kurul'a kar payı dağıtmama teklifini sunacak.

  TCL'den Yeni Nesil Uygun Fiyatlı Akıllı TV: Thunderbird Sparrow 5 SE

  TCL'nin yeni akıllı TV'si Thunderbird Sparrow 5 SE, HDR10 desteği ve Android 13 işletim sistemi ile 125 dolarlık cazip fiyatla sunuluyor.

  Apple Hesapları Kilitlendi: Birçok Kullanıcı, Şifre Sıfırlama Yapmadan Giriş Yapamıyor!

  Apple kullanıcıları, hesaplarının aniden kilitlenmesi sorunuyla karşı karşıya kaldı. Şifre sıfırlama zorunluluğu yaşayanlar, Apple'dan açıklama bekliyor.

  SASA Polyester (SASA) 2024 yılı temettü kararını açıkladı!

  SASA Polyester Sanayi A.Ş., 2023 yılı finansal sonuçlarına dayanarak temettü dağıtımı yapılıp yapılmayacağını açıkladı. İşte detaylar.

  Twitter, kullanıcıların çok istediği bir özelliği test ettiğini açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et