R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter İşten Çıkarma Adımlarına Bir Yenisini Daha Ekliyor!

  Twitter işten çıkarma olayları ile tekrar gündeme geldi. Öyle ki Elon Musk, 8. kez işten çıkarma adımı uygulamış olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.02.2023 13:38 1540 2 dk okuma süresi
  Twitter İşten Çıkarma Adımlarına Bir Yenisini Daha Ekliyor!
  Son Düzenleme:

  Twitter, son zamanlarda finansal açıdan zorluklar yaşıyor. Aslına bakarsak Elon Musk gelmeden önce bu durum, kendini göstermişti. Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasıyla beraber ekonomik sorunlar daha da arttı.

  Finansal problemlerin etkili olmasında birçok neden mevcut. Bunlardan birisi Elon Musk’ın aldığı kararlar olmakta. Musk, hatalı kararlar sebebiyle bazı Twitter kullanıcılarını kaybetti. Bu da gelir düşüşü anlamına geliyor. Ayrıca reklam veren bazı firmalar da uygulamayı kullanmaktan vazgeçti. Bu gibi pek çok sebeple Twitter, düşüşe geçmiş oldu.

  Bu düşüşün engellenmesi için bu zamana kadar çeşitli adımlar gerçekleştirildi. Bu adımlardan birisi işten çıkarmalar. Pek çok kez işten çıkarma uygulandı. Twitter, personel sayısını azaltarak kâra geçmeyi hedefledi. Güncel verilere göre henüz istenilen seviyeye ulaşılmış değil. Yeniden bir işten çıkarma olayı olacağı açıklanıyor.

  Twitter 8. kez işten çıkarma uygulayacak

  Elon Musk, Twitter’ın finansal durumunu dengelemek için yaklaşık olarak 50 personeli çıkaracak. Maliyetleri azaltmak isteyen firma, zorunlu olarak böyle bir adım atıyor. Bu, Elon Musk’ın uygulamayı devraldıktan sonraki sekizinci işten çıkarma olayı. Şu ana kadar %70 oranında personel, Twitter şirketini bırakmış durumda. Güncel olarak şirkette 2.000 çalışan bulunuyor.

  Elon Musk, bilindiği üzere ilk geldiği zamanlarda yönetim ekibini kovmuştu. Sonrasında ise satış ekibini de yenilemişti. Satış ekibinin yenilenmesinin amacı, Twitter’ın daha çok kazanç elde etmesini sağlamaktı. Örnek olarak Twitter Blue, platformda satılan bir abonelik yöntemi. Elde edilen bilgilere göre firma, reklam ekibinden birkaç kişiyi işten çıkaracak. Ayrıca bazı mühendislik gruplarında da işten atılmalar olacağı ifade ediliyor.

  İşçiler haklarını arıyor!

  Twitter’dan bu zamana kadar atılan 1.000’in üzerinde çalışan mevcut. Personeller, haklarını almak için hukuk mücadelesine başvurdu. Denilene göre firma, işten ayrılan personellere söz verilenin altında kıdem tazminatı ödedi. Eğer işçiler haklı çıkarsa Elon Musk, büyük bir masraf ile karşılaşacak. Çünkü şu ana kadar açılan tahkim davalarının karşılanması için 130 milyon dolar gerekiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Xiaomi, Kendi İşlemcisini Geliştiriyor: Teknoloji Sahnesinde Yeni Bir Devrim!

  Xiaomi, ARM işbirliğiyle kendi işlemcisini geliştiriyor. Firma, maliyet tasarrufu ve pazar rekabetinde yeni bir dönem başlatıyor.

  Threads ve Instagram Algoritması Değişiyor: Siyasi Paylaşımları Öne Çıkarmayacak!

  Instagram ve Threads, siyasi içerikleri sınırlayarak kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor; daha geniş içerik yelpazesi sunuyor.

  Twitter İşten Çıkarma Adımlarına Bir Yenisini Daha Ekliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et