R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter İşten Çıkarma Adımlarına Bir Yenisini Daha Ekliyor!

  Twitter işten çıkarma olayları ile tekrar gündeme geldi. Öyle ki Elon Musk, 8. kez işten çıkarma adımı uygulamış olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.02.2023 13:38 1566 2 dk okuma süresi
  Twitter İşten Çıkarma Adımlarına Bir Yenisini Daha Ekliyor!
  Son Düzenleme:

  Twitter, son zamanlarda finansal açıdan zorluklar yaşıyor. Aslına bakarsak Elon Musk gelmeden önce bu durum, kendini göstermişti. Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasıyla beraber ekonomik sorunlar daha da arttı.

  Finansal problemlerin etkili olmasında birçok neden mevcut. Bunlardan birisi Elon Musk’ın aldığı kararlar olmakta. Musk, hatalı kararlar sebebiyle bazı Twitter kullanıcılarını kaybetti. Bu da gelir düşüşü anlamına geliyor. Ayrıca reklam veren bazı firmalar da uygulamayı kullanmaktan vazgeçti. Bu gibi pek çok sebeple Twitter, düşüşe geçmiş oldu.

  Bu düşüşün engellenmesi için bu zamana kadar çeşitli adımlar gerçekleştirildi. Bu adımlardan birisi işten çıkarmalar. Pek çok kez işten çıkarma uygulandı. Twitter, personel sayısını azaltarak kâra geçmeyi hedefledi. Güncel verilere göre henüz istenilen seviyeye ulaşılmış değil. Yeniden bir işten çıkarma olayı olacağı açıklanıyor.

  Twitter 8. kez işten çıkarma uygulayacak

  Elon Musk, Twitter’ın finansal durumunu dengelemek için yaklaşık olarak 50 personeli çıkaracak. Maliyetleri azaltmak isteyen firma, zorunlu olarak böyle bir adım atıyor. Bu, Elon Musk’ın uygulamayı devraldıktan sonraki sekizinci işten çıkarma olayı. Şu ana kadar %70 oranında personel, Twitter şirketini bırakmış durumda. Güncel olarak şirkette 2.000 çalışan bulunuyor.

  Elon Musk, bilindiği üzere ilk geldiği zamanlarda yönetim ekibini kovmuştu. Sonrasında ise satış ekibini de yenilemişti. Satış ekibinin yenilenmesinin amacı, Twitter’ın daha çok kazanç elde etmesini sağlamaktı. Örnek olarak Twitter Blue, platformda satılan bir abonelik yöntemi. Elde edilen bilgilere göre firma, reklam ekibinden birkaç kişiyi işten çıkaracak. Ayrıca bazı mühendislik gruplarında da işten atılmalar olacağı ifade ediliyor.

  İşçiler haklarını arıyor!

  Twitter’dan bu zamana kadar atılan 1.000’in üzerinde çalışan mevcut. Personeller, haklarını almak için hukuk mücadelesine başvurdu. Denilene göre firma, işten ayrılan personellere söz verilenin altında kıdem tazminatı ödedi. Eğer işçiler haklı çıkarsa Elon Musk, büyük bir masraf ile karşılaşacak. Çünkü şu ana kadar açılan tahkim davalarının karşılanması için 130 milyon dolar gerekiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  Vergi Kararı Ertelendi, Borsa Uçuşa Geçti: Yatırımcılar İçin Yeni Bir Umut Işığı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in borsaya yönelik vergi çalışmalarını erteleme kararı, piyasalarda büyük bir rahatlama yarattı. BIST 100 endeksi, bu açıklamanın ardından ilk işlem gününde yüzde 1,32 artışla güne başladı.

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Twitter İşten Çıkarma Adımlarına Bir Yenisini Daha Ekliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et