R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter, Elon Musk'ın Satın Alma Teklifini Değerlendiriyor

  Twitter CEO'su Parag Agrawal çalışanlarla yaklaşık 25 dakikalık bir soru cevap etkinliği gerçekleştirdi. Bu etkinlikte çalışanlarına Elon Musk'tan gelen satın alma teklifinin hala değerlendirmede olduğunu söyledi.

  Timur Demir Timur Demir 16.04.2022 09:57 220 2 dk okuma süresi
  Twitter, Elon Musk'ın Satın Alma Teklifini Değerlendiriyor
  Son Düzenleme:

  Twitter CEO'su Parag Agrawal çalışanlarla gerçekleştirdiği kısa süreli soru cevap etkinliğinde şirketle ilgili bazı detayları paylaştı. Paylaşılan detaylardan birisi Elon Musk'ın şirketi satın almak için sunduğu 43 milyar dolarlık teklifti. Teklif kabul edilirse Twitter özel bir şirket haline dönüşebilir.

  Twitter çalışanlarından birinin aktardığı bilgiye göre 25 dakika süren soru cevap oturumunda Agrawal çalışanlardan gelen soruları yanıtladı. Musk'ın şirketi satın alma teklifine ne zaman ve nasıl cevap verileceğini açıklamadı ama hissedarların çıkarlarına en uygun kararı alacaklarını ifade etti.

  Çalışanlar işlerini kaybetmek istemiyorlar

  2021 yılının Kasım ayında Twitter CEO'luğu görevini bırakan Jack Dorsey, bu görev için en uygun ismin Parag Agrawal olduğunu açıklamıştı. Agrawal görevi devraldıktan sonra şirketin birçok farklı durumuna çözüm bulmayı başardı. Şimdilerde ise olası bir satın alım ile uğraşmak durumunda.

  Agrawal çalışanlarıyla gerçekleştirdiği soru cevap etkinliğinde Twitter'ın satılması durumunda ortaya çıkacak endişeleri gidermeye çalıştı. Oturumun acil durum çağrısı ile başlatılması en kafa karıştırıcı durumlardan biriydi. Çünkü Twitter çalışanları odaklanma haftası adı verilen süreçteydi.

  Çalışanlardan biri olası işten çıkarılmalarla ilgili bir soru yöneltti ve Agrawal performans değerlendirmesinin bireysel performansa bağlı olmadığını açıkladı. Twitter çalışanlarının olası bir işten çıkarılmayla ilgili tedirgin durumda oldukları anlaşılıyordu.

  Bir başka soru ise Twitter'ın özelleştirilmesi durumunda çalışanlara ait hisselere ne olacağıyla ilgiliydi. Agrawal herhangi bir şey söylemek için çok erken olduğunu ve spekülasyon oluşturmamak gerektiğini belirtti. Bu açıklama beraberinde bazı yeni fikirlerin ortaya çıkmasına neden oldu.

  Musk: "Hedefim para kazanmak değil"

  Agrawal tarafından gerçekleştirilen soru cevap oturumundan önce Musk bir eleştiride bulundu. Yaptığı eleştiride yönetim kurulunun anlaşmaya karşı çıkmasının bir anlam ifade etmediğini ve teklifin hissedarların oylamasına sunulması gerektiğini söyledi.

  TED 2022 konferansından önce Vancouver'da gerçekleştirilen bir röportajda Musk teklifinin parayla ilgili olmadığını belirtti. Hedefinin para kazanmak olmadığını ve ekonomiyi umursamadığını, Twitter'ın algoritmasını dış incelemeye açmasını istediğini söyledi.

  Kurumsal mücadele başlamak üzere

  Agrawal'ın ve Musk'ın açıklamalarında satır aralarını okumaya çalıştığımız zaman bazı bilgilere ulaşabiliyor. Öncelikle Agrawal, Musk'ın manipülasyonlarına boyun eğmeyeceğini gösteriyor. Bu durum ilerleyen günlerde kurumsal bir mücadelenin başlayacağının en önemli işareti.

  Twitter yönetim kurulunun Musk'ın işini zorlaştırmak için farklı tekliflere açık olduğunu açıklayabilir. İşleri zorlaştıracak bu hamle Twitter'ın satın alma girişimini engellemesini sağlayabilir. Ancak Musk, Twitter'ın teklifini reddetmesi durumunda bir B planına sahip olduğunu açıklamış durumda.

  Twitter ile Musk arasındaki çekişme bir süre daha devam edecek olsa bile çalışanların tedirginliği son bulacak gibi görünmüyor. Çünkü olası bir devralınma durumunda bazı isimler işlerini kaybedebilirler. Çalışanlar bunun yaşanmaması ama aynı zamanda her şeye hazırlıklı olmak istiyorlar.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Amazon Otonom Süpürge Üreticisi iRobot Şirketini Satın Alıyor!

  Amazon, şaşırtan bir kararla otonom temizlik şirketi iRobot'u tam 1.7 Milyar Dolar'a satın alacak. Satın alıma dair detaylar ve ilk tepkilerde ortaya çıktı. İşte o detaylar ve tepkilerin nedenleri!

  Twitter, Elon Musk'ın Satın Alma Teklifini Değerlendiriyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et