R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter CEO'su Açıkladı: Elon Musk Twitter'ı Almayacak mı?

  Twitter CEO’su, şirketi Elon Musk’a satma anlaşmasının henüz bitmediğini söyledi. Ancak CEO, anlaşmanın tamamlanacağını düşünüyor.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 14.05.2022 18:38 1109 2 dk okuma süresi
  Twitter CEO'su Açıkladı: Elon Musk Twitter'ı Almayacak mı?
  Son Düzenleme:

  Elon Musk yaptığı son açıklamada, Twitter anlaşmasının askıya alındığını duyurdu. Twitter CEO'su Parag Agrawal ise Cuma günü verdiği demeçte, Elon Musk'a yapılan satışın hala gerçekleşmesini beklediğini söyledi.

  Twitter CEO'su aksi takdirde şirketi yönetmeye devam edeceğini de ifade etti. Agrawal bir tweet'te, "Anlaşmanın kapanmasını beklerken, tüm senaryolara hazırlıklı olmamız ve her zaman Twitter için doğru olanı yapmamız gerekiyor" dedi.

  "Twitter'ı yönetmekten ve işletmekten sorumluyum ve işimiz her gün daha güçlü bir Twitter oluşturmaktır."

  Elon Musk'tan Twitter hisselerine ters etki

  Musk, Cuma günü platformda spam ve bot hesaplar gibi kaç tane sahte hesap olduğuna dair daha fazla ayrıntı öğrenene kadar anlaşmanın askıya alındığını tweetledi. Hisse, şirketin değerindeki son düşüşe katkıda bulunarak neredeyse %10 düştü. 

  Artık Musk'ın geçen ay üzerinde anlaşmaya vardığı yaklaşık 44 milyar dolarlık tekliften yaklaşık 13 milyar dolar daha az değere sahip.

  Agarwal'ın bir dizi tweet aracılığıyla yaptığı yorumlar, şirketin işe alımları dondurduğunu, teklifleri iptal ettiğini ve maliyetleri düşürdüğünü söylemesinden bir gün sonra geldi. 

  CEO Agarwal'ın kendisinden ayrılmasını istediğini söyleyen tüketici ürünleri başkanı Kayvon Beykpour da dahil olmak üzere iki yönetici ise Twitter'dan ayrıldı.

  Musk Twitter'ı almazsa 1 milyar dolar ödeyecek

  Ancak Tesla CEO'su milyarderi kolayca çekip gidemeyebilir. Daha önceki bir CNBC raporuna göre, 1 milyar dolarlık ayrılık ücreti ödemeye hazır olacak ve kendisine milyarlarca daha pahalıya mal olacak bir sözleşme davası ihlali ile karşı karşıya kalabilir.

  Agarwal paylaştığı tweette anlaşmanın sağlıklı sonuçlar doğuracağını ifade etti. Agrawal, Twitter'ın platformda halka açık konuşmaları iyileştirmek için yaptığı çalışmalara daha fazla şeffaflık getirmeye çalışacağını da sözlerine ekledi.

  "Sektörümüz şu anda çok zorlu bir ortamda. Anlaşmayı ne şirketin sağlığı için önemli kararlar almaktan kaçınmak için ne de Twitter'daki herhangi bir lider anlaşmayı bahane olarak kullanmayacağım."

  Siz Elon Musk'ın Twitter satın alımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Yanıt İstemleri (Reply Prompts) özelliği Türkiye'de!

  Twitter, kaba ve agresif dil içeren kullanan üyelerini uyaracağı yeni özelliği yanıt istemlerini Türkiye’de de kullanıma açtı.

  Twitter Hesabı Olanlar Dikkat! Hesaplar Risk Altında!

  Sosyal medya devi Twitter'ın "API anahtarı" üzerinden milyonlarca kullanıcının hesap bilgilerinin, binlerce mobil uygulama üzerinden ele geçirildiği açıklandı. Yaşanan sızıntı nedeniyle siber dolandırıcılık gibi hususlar açısından hesaplar risk altında!

  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!

  Satın alma süreciyle başlayan ve en sonunda mahkemelik olan Elon Musk ile Twitter arasındaki gerginlik devam ediyor. Mahkemelik olan taraflar davanın başlama tarihi konusunda anlaşamıyor. İşte Musk'ın davaya ilişkin ilk adımı!

  Elif 553

  Twitter Kullanıcılarının Verileri Çalındı! 5 Milyon Kullanıcı Verisi Dark Web’de Satılıyor!

  Twitter, Elon Musk ile mahkeme sürecine devam ederken, kullanıcı bilgilerinin çalınması skandalıyla gündemden düşmüyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Twitter'da 5.4 Milyon kullanıcının bilgileri bilgisayar korsanlarınca ele geçirildi. İşte detaylar!

  Twitter CEO'su Açıkladı: Elon Musk Twitter'ı Almayacak mı?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et