R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter CEO'su Açıkladı: Elon Musk Twitter'ı Almayacak mı?

  Twitter CEO’su, şirketi Elon Musk’a satma anlaşmasının henüz bitmediğini söyledi. Ancak CEO, anlaşmanın tamamlanacağını düşünüyor.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  14.05.2022 18:38 1419 2 dk okuma süresi
  Twitter CEO'su Açıkladı: Elon Musk Twitter'ı Almayacak mı?
  Son Düzenleme:

  Elon Musk yaptığı son açıklamada, Twitter anlaşmasının askıya alındığını duyurdu. Twitter CEO'su Parag Agrawal ise Cuma günü verdiği demeçte, Elon Musk'a yapılan satışın hala gerçekleşmesini beklediğini söyledi.

  Twitter CEO'su aksi takdirde şirketi yönetmeye devam edeceğini de ifade etti. Agrawal bir tweet'te, "Anlaşmanın kapanmasını beklerken, tüm senaryolara hazırlıklı olmamız ve her zaman Twitter için doğru olanı yapmamız gerekiyor" dedi.

  "Twitter'ı yönetmekten ve işletmekten sorumluyum ve işimiz her gün daha güçlü bir Twitter oluşturmaktır."

  Elon Musk'tan Twitter hisselerine ters etki

  Musk, Cuma günü platformda spam ve bot hesaplar gibi kaç tane sahte hesap olduğuna dair daha fazla ayrıntı öğrenene kadar anlaşmanın askıya alındığını tweetledi. Hisse, şirketin değerindeki son düşüşe katkıda bulunarak neredeyse %10 düştü. 

  Artık Musk'ın geçen ay üzerinde anlaşmaya vardığı yaklaşık 44 milyar dolarlık tekliften yaklaşık 13 milyar dolar daha az değere sahip.

  Agarwal'ın bir dizi tweet aracılığıyla yaptığı yorumlar, şirketin işe alımları dondurduğunu, teklifleri iptal ettiğini ve maliyetleri düşürdüğünü söylemesinden bir gün sonra geldi. 

  CEO Agarwal'ın kendisinden ayrılmasını istediğini söyleyen tüketici ürünleri başkanı Kayvon Beykpour da dahil olmak üzere iki yönetici ise Twitter'dan ayrıldı.

  Musk Twitter'ı almazsa 1 milyar dolar ödeyecek

  Ancak Tesla CEO'su milyarderi kolayca çekip gidemeyebilir. Daha önceki bir CNBC raporuna göre, 1 milyar dolarlık ayrılık ücreti ödemeye hazır olacak ve kendisine milyarlarca daha pahalıya mal olacak bir sözleşme davası ihlali ile karşı karşıya kalabilir.

  Agarwal paylaştığı tweette anlaşmanın sağlıklı sonuçlar doğuracağını ifade etti. Agrawal, Twitter'ın platformda halka açık konuşmaları iyileştirmek için yaptığı çalışmalara daha fazla şeffaflık getirmeye çalışacağını da sözlerine ekledi.

  "Sektörümüz şu anda çok zorlu bir ortamda. Anlaşmayı ne şirketin sağlığı için önemli kararlar almaktan kaçınmak için ne de Twitter'daki herhangi bir lider anlaşmayı bahane olarak kullanmayacağım."

  Siz Elon Musk'ın Twitter satın alımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung, Bazı Cihazlarda Güncelleme Desteğini Sonlandırıyor: İşte Güncelleme Almayacak Modeller!

  Samsung, Galaxy A51 5G, A41 ve M01 için güncelleme desteğini sonlandırıyor. Cihazlar artık yeni Android sürümleri almayacak, ancak güvenlik yamaları gelebilir.

  Twitter'da (X) Beğeniler Gizlenebilecek: İşte Detaylar!

  Elon Musk, X platformunda (Twitter) herkese açık beğenilerin gizleneceğini duyurdu. Bu değişiklik, kullanıcıların özgürce etkileşimde bulunmasını hedefliyor.

  Twitter Resmen ‘X.com’ Oldu!

  Twitter artık resmen X.com olarak değiştirildi. Elon Musk'ın açıklamasıyla tüm çekirdek sistemler, X.com alan adı altında birleşti ve yeni özellikler eklendi.

  Xiaomi, Güncelleme Almayacak Yeni Modelleri Açıkladı: İşte Güncelleme Desteği Kesilen Telefonlar!

  Nisan 2024'ten itibaren Xiaomi, Redmi ve Poco markalarına ait dört yeni telefon modelini EOS (End of Support) listesine dahil etti.

  Twitter CEO'su Açıkladı: Elon Musk Twitter'ı Almayacak mı?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et