R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Blue Türkiye Fiyatı Açıklandı: Dudak Uçuklatıyor!

  Twitter Blue Türkiye fiyatı resmî olarak duyuruldu. Açıklanan fiyatı değerlendirdiğimizde ücretin ciddi anlamda yüksek olduğu görülüyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  10.03.2023 22:06 2465 5 dk okuma süresi
  Twitter Blue Türkiye Fiyatı Açıklandı: Dudak Uçuklatıyor!
  Son Düzenleme:

  Twitter, Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra Blue aboneliği ile dikkat çekti. Şirket, bu abonelik ile beraber mavi tik de sunuyordu. Tabii bu başlangıçta suistimal edildi. Sonradan bu olayın önüne geçildi. Yeni bir duyuruya göre Blue aboneliği, resmî olarak ülkemizde kullanılma sunuldu. Fiyatlandırmalar ise TL üzerinden yapılıyor.

  Twitter Blue Türkiye fiyatı belli oldu

  Twitter Blue, aylar öncesinden kullanıma sunulmuştu fakat ülkemizde yer almıyordu. An itibariyle hizmet, Türkiye’de de TL fiyatlarıyla kullanılma sunulmuş oldu. Abonelik fiyatlarında dikkat çeken detay, neredeyse dolar ücreti ile aynı olması. Bu durum, kullanıcıların alım gücünü değerlendirdiğimizde diğer platformlara göre ciddi bir fark oluşturuyor. Yani Twitter Blue, çok yüksek bir fiyat etiketine sahip. Bu da ülkemizde bu tür üyeliğin yayılmasını engelleyebilir.

  Twitter Blue üyeliğinin fiyatı ise aylık 150 TL olarak açıklandı. Yıllık fiyat ise 1.569 TL olarak belirtildi. Yıllık abonelik alanlar aylık 130,83 TL ödeme yapmış oluyor. Yani bir miktar indirimli yararlanıyor. Bu, web sürümü olarak insanların karşısına çıkıyor.

  Android ve iOS fiyatına bakarsak farklı bir fiyatlandırma mevcut. Bu cihazlar üzerinden alım yapıldığı takdirde aylık 209 TL fiyat bulunuyor. Yıllık fiyatlandırma ise 2.199 TL olarak açıklanıyor. Bu da aylık 183,25 TL anlamına geliyor.

  PlatformAylık ÜcretYıllık Ücret
  Web150 TL1.569 TL
  Android209 TL2.199 TL
  iOS209 TL2.199 TL

  Twitter Blue aboneliği nedir?

  Twitter Blue aboneliği, Twitter kullanıcılarına özel yetkiler sunan bir üyelik. Bu abonelik sayesinde kullanıcılar, bazı özelliklere kavuşuyor. Aslına bakarsak bu ayrıcalıklara ulaşmak oldukça makul. Twitter Blue Türkiye fiyatı yüksek olabilir. Bunun sebebi döviz kuruyla alakalı. Firma, fiyatı döviz kuruna göre ayarlamış durumda. Aslında yapılması gereken ülkenin alım gücüne göre özel bir fiyatlandırma. Tabii Twitter, gelecekte böyle bir şey yapar mı bilinmez.

  Twitter Blue ayrıcalıkları

  Twitter Blue sahipleri, pek çok özellik kazanıyor. Bunlardan birisi daha uzun tweet atma olanağı. Blue aboneliğine yer veren kullanıcılar, 4.000 karaktere kadar tweet atabiliyor. Bu, yalnızca tweet atarken geçerli değil. Aynı zamanda yanıt verirken veya alıntı oluştururken de geçerli olmakta. Normal şartlarda bir tweet, en fazla 280 karakter olabiliyor.

  Bir diğer avantaj ise tweet düzenleme özelliği. Tweet yazdıktan sonra bir hata olduğunda düzenleme imkanı sunulmaz. Yapılması gereken şey tweeti kaldırıp yeniden yayınlamak. Bu özellik, önceden hiç bulunmuyordu. Buna göre Blue aboneleri, tweet düzenleyebilecek. Şart, tweetin ilk 30 dakika içerisinde gönderilmiş olması. Ayrıca bir tweet, maksimum 5 defa düzenlenebiliyor.

  Twitter Blue Türkiye fiyatı dışında özellikleri de bilinmeli. Şimdiden bazı kullanıcıların aldığı bu üyelik, NFT profil resmi olanağı da sağlıyor. NFT profil resmi, profil görüntüsüne NFT eklemeye imkan tanıyan bir özellik. Yani benzersiz dijital bir nesne, profil resminde yer veriyor.

  Uygulamanın sunduğu daha birçok olanak var. Bunlardan birisi de yüksek çözünürlüklü videolar yüklemek. Platformda 1080p video yüklemek isteyenler, abonelik sahibi olmalı. Bu ayrıcalık ile birlikte daha kaliteli videolara yer verilebiliyor.

  Yeni özellikler, pek çok kişinin sevdiği bir şey. Bazı insanlar yeni bir özellik geldiğinde hemen denemek isteyebiliyor. Yenilikleri erkenden denemek isteyenler için abonelikte bu imkan da sağlanıyor. Sonuç olarak Blue aboneliği olan üyeler, yalnızca ayrıcalıklardan faydalanmakla kalmıyor. Aynı zamanda yenilikleri önceden denemiş oluyor.

  Belki bu durum sizi biraz şaşırtacak. Reklamlar, ortadan tamamen kalkmıyor. Yarı yarıya azalıyor. Ülkemize göre pahalı bir fiyatı olması ayrı bir problem. Buna ek olarak kullanıcılar, halen reklam görmeye devam ediyor. Bu durum, insanların tepkisine yol açabilir. Özetle reklamlar, abonelikte %50 daha az görünür.

  Twitter’ın sunduğu bir diğer şey uzun videolar. Bir video paylaşırken o videonun uzunluğu sebebiyle yayınlanmaması sorun teşkil edebilmekte. Bu problemin üstesinden gelmenin yolu Twitter Blue üyeliğine yer vermek. Blue aboneliği alan bir üye, daha uzun videolar yükleyebiliyor. Bir video dosyası, en yüksek 2 GB olabilir.

  Twitter Blue Türkiye fiyatı dışında bu ayrıcalık da bilinmeli: Blue aboneleri, öncelikli kullanıcı olur. Bazı insanlar, kendi paylaşımlarının daha ön plana çıkmasını ister. Tweet olsun, yanıt olsun veya farklı gönderiler olsun. Twitter Blue aboneliği ile beraber paylaşılan tweetler, daha çok öne çıkar.

  Blue aboneliği ile beraber daha birçok özellik bulunuyor. Bunlardan birisi okuyucu modu olmakta. Bir tweeti okurken o içeriği daha rahat okumanın yanı okuma moduna geçmek. Okuma modu sayesinde tweet dizilerini rahatlıkla okumak mümkün hale geliyor. Özetle okuyucu mod, tweet dizisini tek bir yazı haline getiriyor.

  Karşımıza çıkan bir diğer şey yer işareti klasörleri olarak yer almakta. Bu klasörün amacı, adından da anlaşılacağı üzere içerik kaydetmek. Instagram ve Facebook gibi sosyal ağlarda da bu özellikler yer alıyor. Bu sistemden yararlananlar, istedikleri içerikleri kayıt altına alıyor. Bu sayede o içeriğe istediği zaman rahatlıkla ulaşabiliyor.

  Twitter Blue için bir diğer ayrıcalık özel gezinti olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik, gezinti çubuğunda görüntülenenleri seçmeye yarıyor. Kullanıcılar, en az 2 en fazla 6 içerik seçebiliyor. Bu sayede istenilen içeriklere daha hızlı ulaşım sağlanıyor.

  Twitter temaları, Twitter Blue’nun bir diğer ayrıcalığı olmakta. Kullanıcılar, uygulama temasını güncelleyerek rengarenk içeriklere yer verebilmekte. Tek yapılması gereken şey tema belirleyip bu şekilde kullanmaya başlamak.

  Kullanıcılar, özel uygulama simgeleriyle de yazılımı özelleştirebiliyor. Bu özellik, uygulamanın simgesini güncellemeye yarıyor. Mobil uygulama kullananlar, abonelik vasıtasıyla Twitter uygulamasının simgesini istediği gibi ayarlayabilmekte. Bu da daha fazla kişiselleştirme imkanı demek.

  İnsanlara sunulan bir diğer şey tweet geri alma. Tweet paylaştıktan sonra hatalı bir yazı eklenmiş olabilir. Bu durumda yapılması gereken şey tweet geri alma özelliğini kullanmak. Blue abonelerine belirli bir süre tanınıyor. Bu süre içerisinde içerik, denetlenebiliyor. Ardından gerekirse geri alınabiliyor. Bu sayede diğer kullanıcılar, tweeti fark etmemiş oluyor.

  Karşımıza son olarak SMS ile doğrulama yöntemi çıkıyor. Aslına bakarsak bu özellik, zaten ücretsizdi. Yakın zamanda çıkan bilgilere göre Blue abonelerine özel hale geldi. Kullanıcılar, Blue abonesi olduğu takdirde SMS ile doğrulama yöntemini kullanabilir olacak.

  Twitter Blue nasıl alınır?

  Twitter Blue Türkiye fiyatı ile beraber aboneliğin nasıl alınacağı merak edilmekte. Bu detayı sizler için paylaşmak istiyoruz. Twitter Blue aboneliğini web üzerinden almak için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Twitter’a girin.
  2. Sol alanda bulunan “Twitter Blue” butonuna basın.
  3. Aylık veya yıllık plan seçimi yapın.
  4. “Abone ol” butonuna basın.
  5. Kart bilgilerini girip ödemeyi tamamlayın.

  Android veya iOS üzerinden abonelik almak için aşağıdakileri yapmalısınız:

  1. Twitter uygulamasına girin.
  2. Profil menüsüne girin.
  3. “Twitter Blue” seçimini yapın.
  4. “Abone Ol” butonuna dokunun.
  5. Gerekli adımları tamamlayıp ödeme işlemini uygulayın.
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaxy Z Flip 6'nın Fiyatı Şaşırttı: Beklenenden Çok Pahalı!

  Samsung Galaxy Z Flip 6'nın fiyatı beklenenden pahalı çıktı. Yeni model, gelişmiş özellikler ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. İşte detaylar!

  iOS 18 Güncellemesi Alacak Telefonlar Açıklandı: Hangi Modeller Güncelleme Alacak?

  Apple, WWDC 2024'te iOS 18'i tanıttı. iPhone XS ve üzeri modeller güncelleme alacak, çıkış tarihi ise Eylül'de.

  Samsung Galaxy Watch FE Fiyatı Sızdırıldı: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy Watch FE'nin Avrupa fiyatı 199 euro olarak açıklandı. Bu uygun fiyatlı model, Galaxy Watch ailesine yeni bir soluk getirecek.

  Yapay Zeka Özellikli Asus Zenbook S16 Türkiye’ye Geliyor: İşte Fiyatı!

  Asus Zenbook S16, Ryzen AI 9 HX 370 işlemcisi ve 3K OLED ekranıyla Türkiye'de ön siparişe açıldı. Fiyatlar 74.598 TL'den başlıyor.

  Twitter Blue Türkiye Fiyatı Açıklandı: Dudak Uçuklatıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et