R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok’un yeni 2 özelliği reklamları sevdirecek

  TikTok, platformdaki reklamların daha eğlenceli ve daha ilgi çekici hale gelmesini sağlayan 2 yeni özelliğinin tanıtımını gerçekleştirdi. İşte o özellikler ve getirdiği yenilikler!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  23.04.2022 20:22 952 2 dk okuma süresi
  TikTok’un yeni 2 özelliği reklamları sevdirecek
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya reklamcılığı, modern çağın en etkili ve en potansiyelli reklam aracı haline geldi. Böyle olunca sosyal medya platformları da reklam politika ve uygulamalarına dair sık sık yeni düzenlemelerle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarındaki reklam çalışmalarının haricinde TikTok’tan da yeni bir adım geldi. TikTok kullanıma sunduğu 2 yeni özelliği sayesinde platformundaki reklamların ilgi çekiciliğini arttırıyor.

  TikTok’un yeni etkileşimli eklentileri reklamlara olan ilgiyi arttırıyor

  TikTok, milyarlarca kullanıcı gibi devasa aktif kullanıcı kitlesine ulaşan sosyal medya platformlarından birisi haline geldi. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi TikTok’ta özellikle markalar için geniş kitlelere etkili biçimde ulaşabilme konusunda büyük bir fırsat oluşturuyor. TikTok’ta markaların platformda reklam vermelerini sağlayacak ve reklamlarını daha etkili kılacak çeşitli düzenlemeler gerçekleştirmeye devam ediyor.

  TikTok takipçi

  TikTok’un son güncellemesi ile birlikte platforma “etkileşimli eklentiler” özelliği geldi. Bu yeni etkileşimli eklentiler, reklam verecek markaların TikTok ana akışta “pop-up”, “çıkartma” ve “diğer görsel öğeler” ile reklamlarını yayınlayabilmesine olanak veriyor. Etkileşimli eklentiler, markalara standart ve Premium olarak 2 paket şeklinde sunuluyor.

  TikTok, markaların “standart etkileşimli eklenti” paketini seçmeleri durumunda kullanıcılara anket ve test yapabilme imkanı sunacak. Böylelikle markalar, önemli bir geri bildirim verisi elde edebilecek.  TikTok markalara “Premium etkileşimli eklenti” paketinde ise açılır bir öğe sayesinde ürünlerin öne çıkartılmasını sağlayacak ve kullanıcılara vitrinde ürünleri inceleyebilme fırsatı sunulacak. 

  Ürün satın alma istatistikleri artacak

  TikTok, platformda uygulamaya alınan 2 yeni özellik sayesinde markaların ürün satışı konusunda platform üzerinde önemli bir artış yakalayabileceğini belirtiyor. TikTok tarafından yayınlanan bir blog makalesinde, özellikle yeni reklam özelliklerinin kullanıcılarda %57 oranında marka ve ürünü merak etme şeklinde bir etki oluşturduğu sonucunu gözler önüne seriyor.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2024 iPhone SE 4 Geliyor: Özellikleri Sızdırıldı!

  Apple'ın uygun fiyatlı yeni modeli iPhone SE 4'ün özellikleri açıklandı. Bu yeni iPhone, OLED ekran ve birçok yenilikçi özelliği bünyesinde barındıracak!

  Yeni Geliştirilen Süper Bilgisayarlar Geliyor: İnsan Beyninden Tam 2000 Kat Daha Hızlı!

  Deep South isimli süper bilgisayar, insan beynini 2000 kat aşarak bilim ve teknolojiye yeni kapılar açıyor.

  Hyundai i20 Style Limited Edition: Sportif Tasarım ve Yüksek Performans

  Hyundai i20’nin yeni donanım paketi Style Limited Edition, sportif tasarımı ve yüksek performansıyla dikkat çekiyor. Kırmızı ve beyaz renk seçenekleri, siyah tavan ve 17 inç jantlarla göz alıcı bir görünüm sunuyor.

  GeForce NOW (GAME+) Nisan 2024 Oyun Güncellemeleri: Yeni Eklenenler ve Yakında Çıkacaklar

  Nisan 2024’te GeForce NOW (GAME+) platformuna eklenen ve çıkacak olan oyunlar, bulut oyun dünyasında heyecan yaratıyor. İşte detaylar…

  TikTok’un yeni 2 özelliği reklamları sevdirecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et