R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok’un yeni 2 özelliği reklamları sevdirecek

  TikTok, platformdaki reklamların daha eğlenceli ve daha ilgi çekici hale gelmesini sağlayan 2 yeni özelliğinin tanıtımını gerçekleştirdi. İşte o özellikler ve getirdiği yenilikler!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  23.04.2022 20:22 968 2 dk okuma süresi
  TikTok’un yeni 2 özelliği reklamları sevdirecek
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya reklamcılığı, modern çağın en etkili ve en potansiyelli reklam aracı haline geldi. Böyle olunca sosyal medya platformları da reklam politika ve uygulamalarına dair sık sık yeni düzenlemelerle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarındaki reklam çalışmalarının haricinde TikTok’tan da yeni bir adım geldi. TikTok kullanıma sunduğu 2 yeni özelliği sayesinde platformundaki reklamların ilgi çekiciliğini arttırıyor.

  TikTok’un yeni etkileşimli eklentileri reklamlara olan ilgiyi arttırıyor

  TikTok, milyarlarca kullanıcı gibi devasa aktif kullanıcı kitlesine ulaşan sosyal medya platformlarından birisi haline geldi. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi TikTok’ta özellikle markalar için geniş kitlelere etkili biçimde ulaşabilme konusunda büyük bir fırsat oluşturuyor. TikTok’ta markaların platformda reklam vermelerini sağlayacak ve reklamlarını daha etkili kılacak çeşitli düzenlemeler gerçekleştirmeye devam ediyor.

  TikTok takipçi

  TikTok’un son güncellemesi ile birlikte platforma “etkileşimli eklentiler” özelliği geldi. Bu yeni etkileşimli eklentiler, reklam verecek markaların TikTok ana akışta “pop-up”, “çıkartma” ve “diğer görsel öğeler” ile reklamlarını yayınlayabilmesine olanak veriyor. Etkileşimli eklentiler, markalara standart ve Premium olarak 2 paket şeklinde sunuluyor.

  TikTok, markaların “standart etkileşimli eklenti” paketini seçmeleri durumunda kullanıcılara anket ve test yapabilme imkanı sunacak. Böylelikle markalar, önemli bir geri bildirim verisi elde edebilecek.  TikTok markalara “Premium etkileşimli eklenti” paketinde ise açılır bir öğe sayesinde ürünlerin öne çıkartılmasını sağlayacak ve kullanıcılara vitrinde ürünleri inceleyebilme fırsatı sunulacak. 

  Ürün satın alma istatistikleri artacak

  TikTok, platformda uygulamaya alınan 2 yeni özellik sayesinde markaların ürün satışı konusunda platform üzerinde önemli bir artış yakalayabileceğini belirtiyor. TikTok tarafından yayınlanan bir blog makalesinde, özellikle yeni reklam özelliklerinin kullanıcılarda %57 oranında marka ve ürünü merak etme şeklinde bir etki oluşturduğu sonucunu gözler önüne seriyor.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  NBA 2K25 Resmi Olarak Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Çıkış Tarihi!

  NBA 2K25, 6 Eylül 2024'te çıkıyor. PS5, Xbox Series X/S ve PC'de yeni nesil özellikler sunacak. Fiyatı 2.900 TL, Steam'de 69.99 dolar.

  Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama - 2024

  Kredi kartı gecikme faizi 2024'te nasıl hesaplanır? %4,55 faiz oranıyla örnek hesaplamalar ve gecikme faizini azaltmanın yolları bu yazıda.

  Xiaomi, HyperOS 2.0 Testlerine Resmen Başladı: İşte Güncelleme Alacak Modeller!

  Xiaomi, Android 15 tabanlı HyperOS 2.0'ı test etmeye başladı. Eylül ve Ekim aylarında seçili cihazlara sunulacak güncelleme, performans iyileştirmeleri getirecek.

  iPhone'lar’a iOS 17.5.2 Güncellemesi Geliyor!

  Apple, iOS 17.5.2 güncellemesini yakında yayınlayacak. Bu güncelleme, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerine odaklanacak.

  TikTok’un yeni 2 özelliği reklamları sevdirecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et