R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Telegram Premium Sistemi Çok Yakında Açılacak! Resmi Açıklama Geldi!

  Uzun süredir geleceği belirtilen Telegram Premium için çıkan son sızıntıların ardından Telegram CEO’sundan önemli açıklamalar geldi. Telegram Premium abonelik sistemi Türkiye'de ne zaman kullanılabileceği belli oldu!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  11.06.2022 16:03 1884 2 dk okuma süresi
  Telegram Premium Sistemi Çok Yakında Açılacak! Resmi Açıklama Geldi!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya platformlarında ücretli abonelik modelinin uygulanmaya alınması son dönemde trend haline geldi. Youtube ve Instagram gibi sosyal medya platformlarının yanı sıra WhatsApp içinde ücretli abonelik modeli konusu gündemden düşmüyor. Telegram içinde “Premium” abonelik modeli uzun zamandır dile getiriliyordu. Geçen ay içerisinde Telegram’ın Premium abonelik modeli ile ilgili somut veriler ortaya çıkmıştı.

  Telegram iOS sürümünde “Beta” programı katılımcılarına ilk Premium abonelik modeline sahip versiyon yayınlanmıştı. Bu gelişme üzerine de Telegram Premium fiyatları ve gelecek özellikleri ile ilgili Haziran ayının ilk haftasında önemli bilgiler paylaşılmıştı.

  Telegram CEO’sundan Premium Abonelik Açıklaması

  Telegram Premium abonelik modeline yönelik olarak fiyatlandırma ve ücretli abonelikte kazanılacak ek özellik ve haklar ile ilgili paylaşımların ardından resmi açıklama da geldi. Telegram ücretli abonelik sistemine ilişkin ilk resmi açıklama Telegram CEO’su Pavel Durov’dan geldi. Durov yaptığı açıklamada özellikle kullanıcılara dosya boyutu limitini, dosya yükleme ve indirme limitlerini yukarıya çekmek, maliyetlerde ciddi artışlara neden olduğunu dikkat çekti. Bu tip özellikleri kullanıcıya sunabilmeleri içinde ücretli abonelik sisteminden faydalanmayı amaçladıklarını belirtti. 

  Durov açıklamasında özellikle kullanıcıların artan taleplerine bu modelde daha iyi yanıt verebilecekleri gibi kullanıcılara ek özelliklerden de yararlanma fırsatı da sunulacağını belirtti. Bunun aynı zamanda Telegram Premium abonelik sistemine olan ilginin de artmasını sağlayacağına dikkat çekti.

  Telegram Premium Özellikleri Neler?

  Telegram Premium

  Telegram Premium abonelik sistemi ilk kez iOS Telegram’ın “8.7.2” sürümünde ortaya çıkmıştı. Beta versiyonunda kullanıcıların deneyimine sunulan ücretli abonelik modelinin neler getireceği de anlaşılmış oldu. Buna göre Premium abonelikte kullanıcılara hareketli profil fotoğrafı yükleme, animasyonlu tepki verebilme gibi ek özellikler sunulacak. Ayrıca Telegram Premium aboneliğe sahip kullanıcıların özel bir “profil rozeti” olacak.

  Teknik açıdan ise ücretli abonelik kullanıcılara standart 2 GB olan dosya yükleme boyutunu 4 GB’e çıkartacak. Ayrıca kullanıcılar daha yüksek hızda yükleme ve indirme yapabilecek.  Tüm bunların haricinde daha fazla kanal ve sohbet aboneliği gibi ek fonksiyonları kullanabilecek.

  Telegram Premium abonelik sistemi Haziran ayı sonuna kadar tüm platformlarda kullanıcıların hizmetine açılacak.

  Telegram Premium abonelik modelinin faydalı olacağını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Galaxy Z Flip 6'nın Fiyatı Şaşırttı: Beklenenden Çok Pahalı!

  Samsung Galaxy Z Flip 6'nın fiyatı beklenenden pahalı çıktı. Yeni model, gelişmiş özellikler ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. İşte detaylar!

  Xiaomi Mix Fold 4 Çıkışı Resmileştir: İşte Özellikler!

  Mix Fold 4 ile Xiaomi, katlanabilir telefon pazarında önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar, bu yeni cihazın sunduğu yenilikleri merakla bekliyor.

  Valorant, Çok Yakında PS5 ve Xbox Konsollara Geliyor!

  Valorant, 14 Haziran'da PS5 ve Xbox Series X/S konsollarda sınırlı beta sürümüyle oyuncularla buluşuyor. Konsol sürümünde çapraz oyun özelliği de mevcut.

  Telegram Premium Sistemi Çok Yakında Açılacak! Resmi Açıklama Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et