R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tarihin İlk Tweeti Resmen Fiyaskoya Döndü!

  Geçen yıl astronomik bir fiyata, yaklaşık olarak 2,9 milyon dolara, satılan tarihin ilk tweeti, tekrar satışa çıktığında adete fiyaskoya döndü.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 20.04.2022 14:23 290 2 dk okuma süresi
  Tarihin İlk Tweeti Resmen Fiyaskoya Döndü!
  Son Düzenleme:

  NFT, ingilizce ismiyle Non-Fungible token anlamını taşıyan, dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan benzersiz bir veri birimi olarak adlandırılmaktadır. 2022 yılı itibariyle NFT tabirini duymamış kimse ve NFT olarak satılmayan hiçbir şey kalmadı. 

  NFT olarak satılan şeylerin artık bir sınırı kalmadığı için birçok şey de satılmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Twitter kurucusunun 2006’da attığı bir tweetin NFT olarak 2,9 milyon dolara satılmasıyla gerçekleşti. Geçen haftalarda 2,9 milyon dolara alıcı bulan bu ilk tweet, tekrar satışa sunularak kendi değerlendirmesi üstünden yeni bir değerlendirme aldı. Ancak bu değerlendirme tarihin ilk tweetinin çöp olduğunu yönünde. 

  2,9 Milyon dolarlık hayal kırıklığı

  OpenSea platformunda tekrar satışa çıkan tarihin ilk tweeti NFT’si, NFT’ye sahip olan SinaEstavi tarafından 48 milyon dolar ‘a satışa sunuldu. Gelecek paranın yarısını da Estavi, Give Directly adında bir yardım kuruluşuna bağışlayacağını söyledi. Ama yaşanan gelişmelere göre bu hedefini gerçekleştiremeyecek.

  NFT’ye bugüne dek gelen tekliflerin hiçbiri Estavi’nin istediği tutarın yanından bile geçmedi.Uzun bir süre 280 dolar bandında kalan NFT’ye şuan için en yüksek teklif 10,3 Ethereum yani 32 bin dolar olduğu görülüyor. 

  Sina Estavi, gelen bu teklifler karşısında NFT’yi satmaktan vazgeçmiş ve Coindesk’e verdiği bir röportajda eğer iyi bir teklif gelirse satmak istediğini aksi takdirde asla satmayı düşünmediğini söyledi.

  Siz 2,9 Milyon dolar verilen NFT hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından ve R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.
   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 3 Yorum
  • Bip
   Bip 3 ay önce
   Allah başka dert vermesin 😁
  • TahsinCetinkaya
   TahsinCetinkaya 3 ay önce
   Kazık yemiş . Bunu da geç anlamış 😂
  • Ahmet Yiğit
   Ahmet Yiğit 3 ay önce
   NFT olayının başlarında böyle çok satış oldu şuanda düşmesi normal. O fiyatlarda alından çoğu NFT'nin bir daha o miktarları görebileceğini sanmıyorum.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Samsung, katlanabilir telefon modelinin ardından merakla beklenen katlanabilir tablet bilgisayarını da yakında tanıtacak. İşte şirketin ilk katlanabilir tabletinden şuana kadar ortaya çıkan bilgiler!

  Yeni Bir Çağ Mı Başlıyor? Dünyanın İlk Uluslararası Holografik Işınlanması Gerçekleşti!

  Western Ontario Üniversitesi'nde bir grup araştırmacının çalışmaları üzerine, dünya üzerinde ilk defa uluslararası holografik ışınlanma gerçekleşti. Detaylar haberimizde..

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Karsan tarafından geliştirilen Karsan E-Atak, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 2 adet olarak teslim edildi. Böylelikle Türkiye'de bir ilk gerçekleşmiş oldu.

  Getir Büyümeye Devam Ediyor: İlk Fiziksel Marketini Açtı!

  Dünya genelinde 8 ülkede hizmet veren Getir, depolarını fiziksel süpermarkete dönüştürme kararı aldı.

  Elif 1379
  Tarihin İlk Tweeti Resmen Fiyaskoya Döndü!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et