R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Spotify NFT ile Müzik Dinleme Dönemine Giriyor!

  Spotify NFT ile beraber müzik dinleme dönemini resmî olarak başlattı. Bu aktiviteye ilk olarak Kingship adlı bir müzik grubu katıldı. Grup tarafından üretilen çalma listesine ulaşmak için NFT sahibi olmak gerekecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  27.02.2023 14:46 2080 2 dk okuma süresi
  Spotify NFT ile Müzik Dinleme Dönemine Giriyor!
  Son Düzenleme:

  Spotify, günümüzün en önemli müzik dinleme uygulamalarından birisi. Uygulamayla beraber kullanıcılar, müzik dinleme ve çalma listesi oluşturma gibi özellikleri kullanıyor. Kullanıcılar için faydalı bir uygulama olan Spotify, yeniliklerle de bizlerin karşısına çıkıyor. Platforma şimdi de NFT özelliği geldi. Bu özellik ile beraber konser bileti verir gibi NFT verilerek müzikler dinlenebilecek.

  Spotify, NFT kullanılarak müzik dinlemeyi sağlayacak

  Spotify, yeni bir özelliği kullanıcılarına duyurdu. Buna göre dinleyiciler, NFT ile çalma listesine erişebilecek. Bunu bir konser gibi düşünebiliriz. Konser bileti, konsere gitmenin yolu. Konser biletini görevliye teslim ettikten sonra konser alanına gireriz. Konserde birden fazla müzik çalar. Bu da bir çalma listesi olarak düşünülebilir. Kingship adlı bir metaverse müzik grubu tam da bunu gerçekleştirmiş durumda.

  Universal Music Group ile anlaşması bulunan Kingship, NFT ile çalma listesi satıyor. Twitter’da yapılan açıklamaya göre Kingship Key Card alan kullanıcılar listeye erişiyor. Bu çalma listesinde seçilmiş müziklere yer veriliyor.

  Bu özelliği kullanmak için uyumlu bir kripto para cüzdanının platforma bağlanması gerekir. Ayrıca NFT’nin satın alınması da bir diğer gereksinim. Bu şartlar altında Kingship’in özel çalma listesine ulaşılması imkanlı hale geliyor.

  Yeni özellik hakkında yapılan bir diğer açıklama desteklenen yerler. Özellik, Android işletim sisteminde geçerli olacak. iOS işletim sisteminde geçerli olmamasının nedeni Apple’ın katı kuralları olmakta. Ayrıca Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da özelliğe erişilebilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  iOS 18 ile Siri Yenileniyor: İşte Gelecek Yenilikler!

  iOS 18 ile Siri, karmaşık komutları anlama yeteneği ve çeşitli uygulamalarla entegrasyon sağlayarak kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

  Android 15 ile Kablosuz Ses Kalitesi Büyük Ölçüde Artacak!

  Android 15 ile gelen Bluetooth LE Audio ve Dinamik Uzamsal Ses desteği, kablosuz ses kalitesini artırarak sinema salonu gibi bir deneyim yaşamasını sağlayacak.

  Apple, iOS 18 ile Sürpriz Yapacak: Sevilen Duvar Kağıtları Geri Geliyor!

  Apple, iOS 18 ve macOS 15 ile eski iPhone ve Mac duvar kağıtlarını geri getiriyor. Kullanıcılar, nostaljik duvar kağıtlarıyla geçmişe bir yolculuk yapacak.

  Spotify NFT ile Müzik Dinleme Dönemine Giriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et