R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Spotify NFT ile Müzik Dinleme Dönemine Giriyor!

  Spotify NFT ile beraber müzik dinleme dönemini resmî olarak başlattı. Bu aktiviteye ilk olarak Kingship adlı bir müzik grubu katıldı. Grup tarafından üretilen çalma listesine ulaşmak için NFT sahibi olmak gerekecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  27.02.2023 14:46 1348 2 dk okuma süresi
  Spotify NFT ile Müzik Dinleme Dönemine Giriyor!
  Son Düzenleme:

  Spotify, günümüzün en önemli müzik dinleme uygulamalarından birisi. Uygulamayla beraber kullanıcılar, müzik dinleme ve çalma listesi oluşturma gibi özellikleri kullanıyor. Kullanıcılar için faydalı bir uygulama olan Spotify, yeniliklerle de bizlerin karşısına çıkıyor. Platforma şimdi de NFT özelliği geldi. Bu özellik ile beraber konser bileti verir gibi NFT verilerek müzikler dinlenebilecek.

  Spotify, NFT kullanılarak müzik dinlemeyi sağlayacak

  Spotify, yeni bir özelliği kullanıcılarına duyurdu. Buna göre dinleyiciler, NFT ile çalma listesine erişebilecek. Bunu bir konser gibi düşünebiliriz. Konser bileti, konsere gitmenin yolu. Konser biletini görevliye teslim ettikten sonra konser alanına gireriz. Konserde birden fazla müzik çalar. Bu da bir çalma listesi olarak düşünülebilir. Kingship adlı bir metaverse müzik grubu tam da bunu gerçekleştirmiş durumda.

  Universal Music Group ile anlaşması bulunan Kingship, NFT ile çalma listesi satıyor. Twitter’da yapılan açıklamaya göre Kingship Key Card alan kullanıcılar listeye erişiyor. Bu çalma listesinde seçilmiş müziklere yer veriliyor.

  Bu özelliği kullanmak için uyumlu bir kripto para cüzdanının platforma bağlanması gerekir. Ayrıca NFT’nin satın alınması da bir diğer gereksinim. Bu şartlar altında Kingship’in özel çalma listesine ulaşılması imkanlı hale geliyor.

  Yeni özellik hakkında yapılan bir diğer açıklama desteklenen yerler. Özellik, Android işletim sisteminde geçerli olacak. iOS işletim sisteminde geçerli olmamasının nedeni Apple’ın katı kuralları olmakta. Ayrıca Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da özelliğe erişilebilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Roblox Yapay Zeka ile Oyun Yapmayı Mümkün Kılıyor

  Roblox, oyun yapımını daha kolay ve zahmetsiz hale getiren üretken yapay zeka oyun oluşturma araçlarını kullanıma sundu: Code Assist ve Material Generator.

  iOS 16.4 ile Telefon Konuşmaları Daha Net Olacak

  Apple, iPhone kullanıcıları için yeni bir iOS güncellemesi yayınladı. Yeni güncelleme ile birlikte konuşmalar daha net olacak işte detaylar.

  e-Devlet 'Askerliğim' Hizmetiyle Askerlik İşlemleri Artık Çevrimiçi Gerçekleştirilebilir

  e-Devlet platformu, vatandaşların askerlik işlemlerini kolaylaştıracak olan 'Askerliğim' özelliğini hizmete sundu. Artık askerlik işlemleri de e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek, bürokrasi azalacak ve süreçler hızlanacak.

  Intel Raptor Lake Yenilemesi Lansman Tarihi Belli Oldu: Ryzen 7000X3D Serisine Karşı Hamle Geliyor

  Intel, 2023 yılında yeni nesil işlemcileri ile teknoloji dünyasında önemli bir yer edinmeyi hedefliyor. Uzun zamandır merakla beklenen Intel Raptor Lake Refresh işlemcilerin muhtemel piyasaya sürülme tarihi açıklandı.

  Spotify NFT ile Müzik Dinleme Dönemine Giriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et