R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Rekabet Kurumu Twitter’a Para Cezası Kesti!

  Rekabet Kurumu Twitter için para cezası uyguladı. Para cezasının sebebi ise Twitter satın alma işlemi için izin alınmaması.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  07.03.2023 14:25 2031 1 dk okuma süresi
  Rekabet Kurumu Twitter’a Para Cezası Kesti!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk, Twitter’ı geçtiğimiz aylarda satın almıştı. Bu süreçten sonra pek çok olay yaşandı. Hatta bazı ülkeler, bu kararı inceleme altına aldı. Şimdi de Türkiye’de de bununla ilgili bir karara imza atıldı. Atılan karara göre Twitter satın alımında yapılan eksiklik sebebiyle firmaya ceza kesildi.

  Rekabet Kurumu Twitter’a başvuru yapmaması sebebiyle ceza kesti

  Rekabet Kurumu, yakın zamanda Twitter satın alımını incelemeye başladı. İncelemenin sonucunda karar verildi. Verilen karara göre Twitter’ın satın alımı için Elon Musk’a izin verildi. Asıl ceza kesilen nokta Rekabet Kurumu’na başvuru yapılmamasıydı. Buna göre Twitter’ın satın alım için rekabet kurumuyla iletişime geçmesi gerekiyordu. Yani kurumdan gerekli izinlerin alınması lazımdı. Kurum, yaptığı açıklamada izin alınmadığını duyurdu.

  Kurum, izin için başvuru yapılmaması sebebiyle belirli oranda ceza verdi. Bu ceza, Twitter’ın Türkiye’deki 2022 gelirinin binde biri oranında olarak açıklandı. Alınan bu karar ile beraber Twitter’ın cezayı ödeyip ödemeyeceği henüz bilinmiyor.

  Elon Musk, Twitter’ı satın almıştı

  Elon Musk, geçtiğimiz yıl Twitter’ı satın alma kararı aldı. Bir süre sonra bot hesaplar sebebiyle satın alımdan vazgeçti. Bundan dolayı Twitter yönetimi, satın alımın tamamlanması için Musk’a dava açtı. Elon Musk, ardından tekrardan masaya oturdu ve Twitter’ı satın aldı. Twitter, 44 milyar dolarlık satın alım ile Elon Musk’a geçmiş oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kripto Para Yasası Resmi Gazete'de Yayınlanarak Yürürlüğe Girdi: İşte Tüm Detaylar!

  Kripto para yasası Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. SPK, kripto para borsalarını denetleme yetkisine sahip olacak. İşte tüm detaylar!

  Büyük Rekabet: Apple, Huawei'ye Karşı Fiyatlarda İndirime Gitti!

  Apple, Çin'deki satışlarını artırmak için Huawei'ye karşı iPhone modellerinde yüzde 20'yi aşan agresif indirimler yaptı. İndirimler, 28 Mayıs'a kadar sürecek.

  Google, Kripto Para Reklam Yasağını Tamamen Kaldırdı: İşte Detaylar!

  Google, güvenlik endişeleri sonrası kripto para reklam yasağını kaldırdı. Yeni şartlar Bitcoin ETF onayı alan şirketleri kapsıyor, Bitcoin fiyatları yükseldi.

  Netflix Oyunları Reklamlı ve Paralı Olabilir: İşte Detaylar!

  Netflix, GTA gibi büyük ilgi gören oyunları şu anda abonelerine maliyet eklemeksizin sağlıyor. Fakat bu politikanın revize edilmesi söz konusu olabilir.

  Rekabet Kurumu Twitter’a Para Cezası Kesti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et