R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Rekabet Kurumu Twitter’a Para Cezası Kesti!

  Rekabet Kurumu Twitter için para cezası uyguladı. Para cezasının sebebi ise Twitter satın alma işlemi için izin alınmaması.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  07.03.2023 14:25 1476 1 dk okuma süresi
  Rekabet Kurumu Twitter’a Para Cezası Kesti!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk, Twitter’ı geçtiğimiz aylarda satın almıştı. Bu süreçten sonra pek çok olay yaşandı. Hatta bazı ülkeler, bu kararı inceleme altına aldı. Şimdi de Türkiye’de de bununla ilgili bir karara imza atıldı. Atılan karara göre Twitter satın alımında yapılan eksiklik sebebiyle firmaya ceza kesildi.

  Rekabet Kurumu Twitter’a başvuru yapmaması sebebiyle ceza kesti

  Rekabet Kurumu, yakın zamanda Twitter satın alımını incelemeye başladı. İncelemenin sonucunda karar verildi. Verilen karara göre Twitter’ın satın alımı için Elon Musk’a izin verildi. Asıl ceza kesilen nokta Rekabet Kurumu’na başvuru yapılmamasıydı. Buna göre Twitter’ın satın alım için rekabet kurumuyla iletişime geçmesi gerekiyordu. Yani kurumdan gerekli izinlerin alınması lazımdı. Kurum, yaptığı açıklamada izin alınmadığını duyurdu.

  Kurum, izin için başvuru yapılmaması sebebiyle belirli oranda ceza verdi. Bu ceza, Twitter’ın Türkiye’deki 2022 gelirinin binde biri oranında olarak açıklandı. Alınan bu karar ile beraber Twitter’ın cezayı ödeyip ödemeyeceği henüz bilinmiyor.

  Elon Musk, Twitter’ı satın almıştı

  Elon Musk, geçtiğimiz yıl Twitter’ı satın alma kararı aldı. Bir süre sonra bot hesaplar sebebiyle satın alımdan vazgeçti. Bundan dolayı Twitter yönetimi, satın alımın tamamlanması için Musk’a dava açtı. Elon Musk, ardından tekrardan masaya oturdu ve Twitter’ı satın aldı. Twitter, 44 milyar dolarlık satın alım ile Elon Musk’a geçmiş oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Güney Kore, Kripto Para Borsalarında Cüzdan İzleme Sistemini Hayata Geçiriyor

  Güney Kore ulusal polis teşkilatı, kripto para borsalarındaki cüzdanları anlık olarak takip edecek. Böylece fonları dondurabilme yeteneğine sahip olacak.

  Intel'in Dev Yapay Zeka Modeli Aurora genAI Duyuruldu: 1 Trilyon Parametreyle Bilim için Devrim

  ISC23 açılış konuşmasında Intel, bilim için yaratıcı bir yapay zeka modeli olan Aurora genAI'ı duyurdu. Bu model, tam tamına 1 trilyon parametreye sahip.

  Meta, Facebook Verilerinin ABD'ye Aktarılması Nedeniyle Rekor Para Cezasına Çarptırıldı

  Avrupa Birliği veri düzenleyicileri, Facebook çatı şirketi Meta'yı rekor düzeyde cezalandırdı. Ayrıca AB'nin ABD'ye veri aktarımının durdurulmasını talep etti!

  Meta, Twitter’a Rakip Oluyor: İşte Yeni Sosyal Medya Uygulaması

  Meta, Instagram markası altında Twitter'a rakip olarak yeni bir uygulamanın testlerini yapıyor. Bu uygulama, mevcut Instagram hesaplarıyla kullanılabilecek.

  Rekabet Kurumu Twitter’a Para Cezası Kesti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et