R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Meta, Twitter’a Rakip Oluyor: İşte Yeni Sosyal Medya Uygulaması

  Meta, Instagram markası altında Twitter'a rakip olacak yeni bir uygulamanın testlerini yapıyor. Bu uygulama, mevcut Instagram hesaplarıyla kullanılabilecek.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  20.05.2023 14:11 2330 2 dk okuma süresi
  Meta, Twitter’a Rakip Oluyor: İşte Yeni Sosyal Medya Uygulaması
  Son Düzenleme:

  İnternet devi Meta'nın, Twitter'a alternatif olabilecek bir uygulama üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından sosyal medya platformunda meydana gelen önemli değişiklikler, kullanıcıları farklı platformlara yönlendirmeye başladı. 

  Memnuniyetsiz kullanıcıların yeni adresi, Mastodon ve Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'in Bluesky uygulaması oldu. Şimdi ise sıra Meta'nın Instagram markası çatısı altında geliştirdiği yeni uygulamasında.

  Yeni Uygulamanın İlk İzlenimleri

  Henüz adı açıklanmayan bu yeni uygulamanın ilk ekran görüntüleri yayınlandı. Uygulamanın arayüz tasarımı Instagram'a büyük ölçüde benzerlik gösterse de, ana sayfası metin tabanlı gönderilerle dolu. 

  Kullanıcılar, Twitter'daki gibi paylaşımlarına fotoğraf, video veya link ekleyebilirler. Bu gönderilere diğer kullanıcılar yanıt verebilir ve mesaj zincirleri oluşturabilirler.

  Kullanıcı Dostu Özellikler

  Meta'nın yeni uygulamasında, kullanıcılar tek bir dokunuşla Instagram'da zaten takip ettikleri hesapları kolaylıkla takip edebilirler. 

  Ayrıca, kimlerin gönderilerine yanıt verebileceğini ve kimlerin bahsedebileceğini belirleme imkanı da sunuluyor. Gönderilerin uzunluğu ise 500 karakterle sınırlı olacak. Bu da kullanıcılara düşüncelerini öz ve net bir şekilde ifade etme imkanı sunuyor.

  Lansmana Hazırlanan Uygulama

  Meta'nın yeni uygulamasının Mastodon ve diğer platformlarla entegrasyonu planlanıyor. Haziran ayının sonuna kadar bu yeni uygulamanın piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şu anda, uygulamanın geliştirilmesine katkıda bulunan az sayıda içerik üreticisi olduğu biliniyor.

  Kullanıcıların yeni uygulamayı nasıl karşılayacağı merak konusu. Ancak sosyal medya devi Meta'nın bu yeni uygulamasının, Twitter'ın alternatifi olarak sektörde önemli bir etki yaratması bekleniyor. Yeni sosyal medya uygulamalarında çığır açacak bu yeni proje, gelişmeleri takip edenler için büyük bir ilgi alanı oluşturuyor. Bu uygulamanın sosyal medya dünyasında nasıl bir dönüşüm getireceğini görmek için sabırsızlıkla bekliyoruz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  Xiaomi Pad 6S Pro'nun Özellikleri Paylaşıldı: İşte Detaylar!

  22 Şubat'ta Xiaomi, premium tablet serisi Xiaomi Pad 6S Pro'yu da görücüye çıkaracak. Xiaomi'nin bu yeni tabletine dair önemli özellikler açıklandı.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Meta, Twitter’a Rakip Oluyor: İşte Yeni Sosyal Medya Uygulaması

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et