R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Messenger, BeReal Özelliklerini Kendi Uygulamasına Ekliyor!

  Messenger BeReal uygulamasını kopyalıyor. Bu özellik ile beraber Messenger kullanıcılarına yeni bir deneyim sağlanacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  26.02.2023 17:51 1545 2 dk okuma süresi
  Messenger, BeReal Özelliklerini Kendi Uygulamasına Ekliyor!
  Son Düzenleme:

  Meta şirketinin geliştirmiş olduğu Messenger, bir sohbet uygulaması. Önceden Facebook’a bağlı olan yazılım, artık bağımsız bir şekilde çalışıyor. BeReal uygulaması ile yeni nesil sosyal medya yazılımı. Amacı, kullanıcıların o anki anlarını paylaşmasını sağlamak. Adından da anlaşılacağı üzere insanların gerçek anlarını atması isteniyor. Bunun için belirli bir süre veriliyor. Messenger’da da buna benzer bir özellik olacak.

  Messenger BeReal’ı kopyalıyor

  Messenger’a BeReal’a benzer bir özellik geliyor. Roll Call olarak adlandırılan bu özellik ile kullanıcılar, farklı bir deneyim yaşayacak. Her gün belirli bir zamanda insanlara bildirim gidecek. Bu bildirime 2 dakika içerisinde yanıt verilmesi gerekiyor. Bildirim, kullanıcının o anki yaptığı aktiviteyi çekmesi için isteniyor. Buradaki amaç, insanların eğlenceli anlar geçirmesini ve birbirlerinin neler yaptığını öğrenmesini sağlamak.

  2 dakikalık bir sürenin bulunmasının sebebi kullanıcıların gerçek anını atmasına vesile olmak. Eğer süresiz olsaydı insanlar anlık aktiviteyi atmak yerine süslemeler yapabilirdi. Bildirimin ne zaman geleceği belli olmuyor. Bundan dolayı insanların hazırlanmak için en fazla 2 dakikalık zamanı bulunuyor. Bu olay, günde 1 defa uygulanıyor. Yani günde 1 kez fotoğraf paylaşımı yapılıyor.

  Yeni geliştirilen özellik henüz test aşamasında. Yeniliğe göre kullanıcılar, paylaşımları göremeyecek. Paylaşımlara erişmenin yolu paylaşım yapmak. Fotoğraf paylaşan kullanıcılar, arkadaşlarının çektikleri içerikleri görebilecek.

  Meta, bunu daha önce de yapmıştı

  Meta, aslına bakarsak buna benzer birçok habere yer vermişti. Messenger BeReal özelliği dışında daha önce Instagram’da da bunu gördük. Firma, Instagram için Candid Stories adlı özelliğini geliştirmişti. Bu özellik ile beraber kullanıcılar, BeReal uygulamasındaki özellikler deneyebiliyordu. Şimdi de aynı özellik Instagram’a getirilmiş oldu.

  Buna ek olarak daha eski bir örnekten bahsetmek gerekirse Snapchat’ı açıklayabiliriz. Snapchat, hikayeler özelliğini getiren ilk uygulama olarak biliniyor. Meta, Snapchat’ı satın almak istedi. Snapchat ise satın alınmak istemedi. Bundan dolayı bu özellik, Meta uygulamalarında yer buldu. Snapchat, “Taklitler aslını yüceltir.” sözüyle kendini öne çıkarmak istedi. Bu söz, bu sefer geçerli olmadı ve Snapchat, bir miktar gerileme yaşadı. Yine de bazı ülkelerde uygulamanın yoğun olarak kullanıldığını açıklayalım.

  BeReal nedir?

  BeReal, kullanıcılar için yeni bir sosyal medya deneyimi sunan yer. Bu uygulamada her gün bir defa fotoğraf paylaşımı yapılabiliyor. Bu paylaşımlar için uygulamada rastgele bir zaman belirleniyor. O zaman geldiğinde bildirim sağlanıyor. Bildirim ile beraber yapılması gereken şey 2 dakika içinde fotoğraf yollamak. Eğer fotoğraf yollanmaz ise diğer kullanıcıların paylaşımlarına erişilmiyor. Fotoğraf paylaşımı yapanlar, arkadaşlarının paylaşımlarını görebiliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  e-Devlet Uygulamasına Kaza Tutanağı Özelliği Eklendi: İşte Kullanımı ve Detayları!

  e-Devlet'e kaza tutanağı özelliği geldi. e-Devlet kaza tutanağı ile internette tutanak oluşturabilir ve sigorta işlemlerini kolayca tamamlayabilirsiniz.

  Microsoft’un Yeni Hamlesi Belli Oldu: Kendi Mobil Oyun Mağazasını Açacak!

  Microsoft, temmuz ayında web tabanlı mobil oyun mağazasını açıyor. Bu platform, büyük geliştiricilerin oyunlarını sunarak Google ve Apple'a rakip olacak.

  Apple Store Uygulamasına Canlı Alışveriş Özelliği Geldi: Şimdilik Sadece ABD'de Çalışıyor!

  Apple, App Store uygulamasında uzman rehberliğinde ürün satın alma imkanı sunan canlı alışveriş özelliğini tanıttı. Ancak hizmet, şimdilik yalnız ABD'de aktif!

  Messenger, BeReal Özelliklerini Kendi Uygulamasına Ekliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et