R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Mark Zuckerberg’ten Instagram İçin Tartışma Yaratacak Açıklama “Bence Süper Pozitif Bir Alan”

  Kısa süre önce gençlere zarar verdiği iddiasıyla gündeme gelen Instagram, Zuckerberg’in de odak konusu oldu.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  28.08.2022 13:29 1704 2 dk okuma süresi
  Mark Zuckerberg’ten Instagram İçin Tartışma Yaratacak Açıklama “Bence Süper Pozitif Bir Alan”
  Son Düzenleme:

  Kısa süre önce gençlere zarar verdiği iddiasıyla gündeme gelen Instagram, Zuckerberg’in de odak konusu oldu.

  Meta şirket kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, şirketine ait olan ve milyarlarca kullanıcısı bulunan Instagram ile alakalı gündem olacak bir takım açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda insanların mental sağlığını bozduğu iddia edilen Instagram için, “Bence süper pozitif bir alan” dedi.

  Zuckerberg, “Instagram”, “Facebook” ve “Whatsapp” gibi sosyal medyada çığır açan oluşumları bir arada bulunduruyor. Meta’nın kurucusu Zuckerberg, bir süre önce Joe Rogan’ın podcast programına konuk oldu. 3 saat kadar süren röportajda içerik yöneticiliği, FBI, sanal gerçeklik ve hükümet gibi konular ele alındı. 

  Fakat podcastte konuşulan tek konular bunlarla sınırlı kalmadı. Son zamanlarda çıkan iddialara cevap veren Zuckerberg, iddiaların da asılsız olduğunu ifade etti. 

  Zuckerberg’den Pozitif Açıklamalar

  Zuckerberg, programda yaptığı açıklamada Instagram’ın pozitif bir platform olduğunu söyleyerek, olumlu etkilerine değindi. İnsanların etkileşime geçerek sosyalleştiğini ve Instagram’da zaman geçirmenin oldukça kolay olduğunu ifade eden ünlü iş insanı, Francis Haugen’in iddialarını da yalanladı. 

  Şirket muhbiri olan Haugen, geçtiğimiz yıl Instagram’ın kişilerin yaşam ve bedenlerini karşılaştırma yapmalarına neden olduğunu söylemişti. Genç kızlar ve genç erkekler başta olmak üzere, kullanıcıların mental sağlığını da zedelediğini ifade etmişti. Tüm bu iddiaları tüm dünyaya açık şekilde anlatan muhbir, Zuckerberg’in de istifa etmesi gerektiğini söylemişti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Nvidia’dan Dev Hamle: 18.4 Exaflops Gücünde Yeni Süper Bilgisayarını Tanıttı!

  Nvidia'nın yeni Eos süper bilgisayarı, 18,4 exaflops gücünde yapay zeka uygulamalarını hızlandırarak teknolojiye yeni bir soluk getiriyor.

  Mark Zuckerberg’ten Instagram İçin Tartışma Yaratacak Açıklama “Bence Süper Pozitif Bir Alan”

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et