R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Mark Zuckerberg’ten Instagram İçin Tartışma Yaratacak Açıklama “Bence Süper Pozitif Bir Alan”

  Kısa süre önce gençlere zarar verdiği iddiasıyla gündeme gelen Instagram, Zuckerberg’in de odak konusu oldu.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  28.08.2022 13:29 1729 2 dk okuma süresi
  Mark Zuckerberg’ten Instagram İçin Tartışma Yaratacak Açıklama “Bence Süper Pozitif Bir Alan”
  Son Düzenleme:

  Kısa süre önce gençlere zarar verdiği iddiasıyla gündeme gelen Instagram, Zuckerberg’in de odak konusu oldu.

  Meta şirket kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, şirketine ait olan ve milyarlarca kullanıcısı bulunan Instagram ile alakalı gündem olacak bir takım açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda insanların mental sağlığını bozduğu iddia edilen Instagram için, “Bence süper pozitif bir alan” dedi.

  Zuckerberg, “Instagram”, “Facebook” ve “Whatsapp” gibi sosyal medyada çığır açan oluşumları bir arada bulunduruyor. Meta’nın kurucusu Zuckerberg, bir süre önce Joe Rogan’ın podcast programına konuk oldu. 3 saat kadar süren röportajda içerik yöneticiliği, FBI, sanal gerçeklik ve hükümet gibi konular ele alındı. 

  Fakat podcastte konuşulan tek konular bunlarla sınırlı kalmadı. Son zamanlarda çıkan iddialara cevap veren Zuckerberg, iddiaların da asılsız olduğunu ifade etti. 

  Zuckerberg’den Pozitif Açıklamalar

  Zuckerberg, programda yaptığı açıklamada Instagram’ın pozitif bir platform olduğunu söyleyerek, olumlu etkilerine değindi. İnsanların etkileşime geçerek sosyalleştiğini ve Instagram’da zaman geçirmenin oldukça kolay olduğunu ifade eden ünlü iş insanı, Francis Haugen’in iddialarını da yalanladı. 

  Şirket muhbiri olan Haugen, geçtiğimiz yıl Instagram’ın kişilerin yaşam ve bedenlerini karşılaştırma yapmalarına neden olduğunu söylemişti. Genç kızlar ve genç erkekler başta olmak üzere, kullanıcıların mental sağlığını da zedelediğini ifade etmişti. Tüm bu iddiaları tüm dünyaya açık şekilde anlatan muhbir, Zuckerberg’in de istifa etmesi gerektiğini söylemişti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  TikTok, Whee Uygulamasını Tanıttı: Instagram’a Rakip Olacak!

  TikTok, Instagram'a rakip yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Whee'yi tanıttı. Yalnızca arkadaşlarla paylaşım imkanı sunan Whee, Türkiye'de erişime açıldı.

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  Vergi Kararı Ertelendi, Borsa Uçuşa Geçti: Yatırımcılar İçin Yeni Bir Umut Işığı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in borsaya yönelik vergi çalışmalarını erteleme kararı, piyasalarda büyük bir rahatlama yarattı. BIST 100 endeksi, bu açıklamanın ardından ilk işlem gününde yüzde 1,32 artışla güne başladı.

  Follower7: Werden Sie mit Social Media-Marketing zum Marktführer

  Einführung in Follower7 In der heutigen digitalen Ära ist Social Media unerlässlich für Individuen und Marken, die eine breite Zielgruppe erreichen möchten.

  Mark Zuckerberg’ten Instagram İçin Tartışma Yaratacak Açıklama “Bence Süper Pozitif Bir Alan”

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et