R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Mark Zuckerberg’ten Instagram İçin Tartışma Yaratacak Açıklama “Bence Süper Pozitif Bir Alan”

  Kısa süre önce gençlere zarar verdiği iddiasıyla gündeme gelen Instagram, Zuckerberg’in de odak konusu oldu.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  28.08.2022 13:29 1456 2 dk okuma süresi
  Mark Zuckerberg’ten Instagram İçin Tartışma Yaratacak Açıklama “Bence Süper Pozitif Bir Alan”
  Son Düzenleme:

  Kısa süre önce gençlere zarar verdiği iddiasıyla gündeme gelen Instagram, Zuckerberg’in de odak konusu oldu.

  Meta şirket kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, şirketine ait olan ve milyarlarca kullanıcısı bulunan Instagram ile alakalı gündem olacak bir takım açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda insanların mental sağlığını bozduğu iddia edilen Instagram için, “Bence süper pozitif bir alan” dedi.

  Zuckerberg, “Instagram”, “Facebook” ve “Whatsapp” gibi sosyal medyada çığır açan oluşumları bir arada bulunduruyor. Meta’nın kurucusu Zuckerberg, bir süre önce Joe Rogan’ın podcast programına konuk oldu. 3 saat kadar süren röportajda içerik yöneticiliği, FBI, sanal gerçeklik ve hükümet gibi konular ele alındı. 

  Fakat podcastte konuşulan tek konular bunlarla sınırlı kalmadı. Son zamanlarda çıkan iddialara cevap veren Zuckerberg, iddiaların da asılsız olduğunu ifade etti. 

  Zuckerberg’den Pozitif Açıklamalar

  Zuckerberg, programda yaptığı açıklamada Instagram’ın pozitif bir platform olduğunu söyleyerek, olumlu etkilerine değindi. İnsanların etkileşime geçerek sosyalleştiğini ve Instagram’da zaman geçirmenin oldukça kolay olduğunu ifade eden ünlü iş insanı, Francis Haugen’in iddialarını da yalanladı. 

  Şirket muhbiri olan Haugen, geçtiğimiz yıl Instagram’ın kişilerin yaşam ve bedenlerini karşılaştırma yapmalarına neden olduğunu söylemişti. Genç kızlar ve genç erkekler başta olmak üzere, kullanıcıların mental sağlığını da zedelediğini ifade etmişti. Tüm bu iddiaları tüm dünyaya açık şekilde anlatan muhbir, Zuckerberg’in de istifa etmesi gerektiğini söylemişti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Depremle Birlikte Wi-Fi Aramaları Arttı! Peki Wi-Fi Araması Nasıl Yapılır?

  Acil durumlarda hayat kurtaracak öneme sahip Wi-Fi araması nedir? Wi-Fi ile arama nasıl yapılır? İşte Android ve iPhone için Wi-Fi araması yapma yöntemleri!

  The Last of Us’a Erteleme Geldi! PC Sürümü İçin Biraz Daha Beklenecek!

  Naughty Dog, resmi çıkışına 1 aydan az bir süre kalan The Last of Us Part 1 PC sürümünün çıkış tarihinin ertelendiğini duyurdu. Hayranlara üzen haberin ardından yeni The Last of Us Part 1 PC çıkış tarihi de belli oldu.

  Instagram’da En Çok Vakit Geçiren Ülke Türkiye Oldu!

  Sosyal medya kullanımına ilişkin yeni veriler paylaşıldı. Yayınlanan son raporda Türkiye, Instagram'da zaman geçirme bakımından liderliği kimseye bırakmadı.

  Instagram Mavi Tik Ücretli Hale Gelebilir!

  Son dönemde Twitter'dan "Twitter Blue" uygulaması gelmişti. Platformda mavi tikli olmak ücretli olmuştu. Şimdiyse benzer bir ücretli mavi tik modelinin Instagram'a gelmesi gündemde. İşte detaylar!

  Mark Zuckerberg’ten Instagram İçin Tartışma Yaratacak Açıklama “Bence Süper Pozitif Bir Alan”

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et