R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Mark Zuckerberg Onayladı: Threads Kullanıcı Kaybetmeye Devam Ediyor!

  Meta'nın Instagram bünyesinde sunduğu uygulama Threads, kullanıcılarının yarısını kaybetti. İşte detaylar ve gelecek stratejiler!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  29.07.2023 17:21 1326 1 dk okuma süresi
  Mark Zuckerberg Onayladı: Threads Kullanıcı Kaybetmeye Devam Ediyor!
  Son Düzenleme:

  Tarihinde ilk defa 100 milyon kullanıcıya en hızlı ulaşan uygulama olan Threads, aynı hızla kullanıcı kaybı yaşayan bir platform haline geldi. Meta'nın Twitter'a rakip olarak Instagram kapsamında piyasaya sürdüğü Threads, son dönemlerde büyük bir kullanıcı kaybı yaşadı. Bu durumu şirketin CEO'su Mark Zuckerberg de kabul etti.

  Threads'un piyasaya sürülmesinin ardından kullanıcı sayısında önemli bir düşüş yaşandığı Mark Zuckerberg tarafından ifade edildi. Threads kullanıcılarının yarısından fazlası, uygulamanın piyasaya sürülmesinden birkaç hafta sonra metin tabanlı platformu terk etti. 

  Zuckerberg, kullanıcı tutma oranının beklentilerin üzerinde olduğunu, ancak "mükemmel olmadığını" belirtti. Zuckerberg, bu düşüşü normal olarak değerlendirdi ve daha fazla özellikler eklenerek, masaüstü erişim ve arama gibi, kullanıcı tutma oranının artacağını umduğunu söyledi.

  Kullanıcı Bağlılığına Odaklanma

  100 milyonun üzerinde insanın kaydolmasının ardından, yöneticiler şimdi Threads'da kullanıcı bağlılığını artırmaya odaklanmış durumda. Meta'nın baş ürün sorumlusu Chris Cox, kullanıcıların geri dönüşünü sağlamak için Instagram'da belirgin Threads'leri gösterme gibi "kalıcılığı artırıcı çözümler" aradıklarını belirtti. 

  Threads'in piyasaya sürülmesinin ilk yedi gününde 150 milyondan fazla indirildiği (iOS ve Google Play'in toplamı) ve bu başarıyı elde eden ikinci uygulamanın hızını 5.5 kat aştığı belirtildi. İkinci uygulamanın, sizin de bildiğiniz gibi ChatGPT olduğunu ekleyelim.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Threads, X'e Karşı Üstünlük Kuruyor: İşte Son Durum!

  Threads, X karşısında kullanıcı artışıyla dikkat çekiyor. Meta destekli platform, indirme ve aktif kullanım oranlarıyla öne çıkıyor.

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Threads, iki yeni özelliğe kavuşuyor: İşte Detaylar!

  Threads platformu, taslak kaydetme ve uygulama içi kamera gibi iki yeni özellikle kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

  Mark Zuckerberg Onayladı: Threads Kullanıcı Kaybetmeye Devam Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et