R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Mark Zuckerberg Onayladı: Threads Kullanıcı Kaybetmeye Devam Ediyor!

  Meta'nın Instagram bünyesinde sunduğu uygulama Threads, kullanıcılarının yarısını kaybetti. İşte detaylar ve gelecek stratejiler!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  29.07.2023 17:21 1376 1 dk okuma süresi
  Mark Zuckerberg Onayladı: Threads Kullanıcı Kaybetmeye Devam Ediyor!
  Son Düzenleme:

  Tarihinde ilk defa 100 milyon kullanıcıya en hızlı ulaşan uygulama olan Threads, aynı hızla kullanıcı kaybı yaşayan bir platform haline geldi. Meta'nın Twitter'a rakip olarak Instagram kapsamında piyasaya sürdüğü Threads, son dönemlerde büyük bir kullanıcı kaybı yaşadı. Bu durumu şirketin CEO'su Mark Zuckerberg de kabul etti.

  Threads'un piyasaya sürülmesinin ardından kullanıcı sayısında önemli bir düşüş yaşandığı Mark Zuckerberg tarafından ifade edildi. Threads kullanıcılarının yarısından fazlası, uygulamanın piyasaya sürülmesinden birkaç hafta sonra metin tabanlı platformu terk etti. 

  Zuckerberg, kullanıcı tutma oranının beklentilerin üzerinde olduğunu, ancak "mükemmel olmadığını" belirtti. Zuckerberg, bu düşüşü normal olarak değerlendirdi ve daha fazla özellikler eklenerek, masaüstü erişim ve arama gibi, kullanıcı tutma oranının artacağını umduğunu söyledi.

  Kullanıcı Bağlılığına Odaklanma

  100 milyonun üzerinde insanın kaydolmasının ardından, yöneticiler şimdi Threads'da kullanıcı bağlılığını artırmaya odaklanmış durumda. Meta'nın baş ürün sorumlusu Chris Cox, kullanıcıların geri dönüşünü sağlamak için Instagram'da belirgin Threads'leri gösterme gibi "kalıcılığı artırıcı çözümler" aradıklarını belirtti. 

  Threads'in piyasaya sürülmesinin ilk yedi gününde 150 milyondan fazla indirildiği (iOS ve Google Play'in toplamı) ve bu başarıyı elde eden ikinci uygulamanın hızını 5.5 kat aştığı belirtildi. İkinci uygulamanın, sizin de bildiğiniz gibi ChatGPT olduğunu ekleyelim.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Follower7: Werden Sie mit Social Media-Marketing zum Marktführer

  Einführung in Follower7 In der heutigen digitalen Ära ist Social Media unerlässlich für Individuen und Marken, die eine breite Zielgruppe erreichen möchten.

  iOS 18, Yavaş Şarj Cihazlarını Tespit Ederek Kullanıcıları Uyaracak!

  iOS 18, iPhone'larda yavaş şarj cihazlarını tespit ederek kullanıcıları uyarıyor ve pil sağlığını iyileştirmek için yeni şarj sınırı ayarları sunuyor.

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  BİM Marketlerde Bu Hafta: Aksiyon Kamerası, Katlanabilir Bisiklet ve Dahası!

  7 Haziran BİM aktüel kataloğu belli oldu. BİM, Qoocam 3 aksiyon kamerası, katlanabilir bisiklet ve ProZone Intercom sistemi gibi ürünlerini satışa sunacak!

  Mark Zuckerberg Onayladı: Threads Kullanıcı Kaybetmeye Devam Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et