R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kısa Video Üreticilerine Müjdeli Haber: Youtube Shorts Geliyor!

  Youtube tarafından yapılan duyuruya göre Youtube Short aracılığıyla kısa video içeriği üretenler, yeni bir iş ortağı programıyla çok daha fazla para kazanacaklar.

  Hayrunisa Bayar Hayrunisa Bayar 21.09.2022 22:45 1200 2 dk okuma süresi
  Kısa Video Üreticilerine Müjdeli Haber: Youtube Shorts Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya tarihinde Vine ile başlayıp Tiktok ile zirve yapan kısa videolar, hepimizin bildiği üzere büyük güç kazanmış durumda. Bu kadar güçlü bir kitleye hitap eden kısa video izleme ve üretme durumu ise sonunda Youtube’u da harekete geçirdi.

  Yapılan duyuruya göre Youtube Shorts, aynı Instagram Story’leri ya da TikTok’ta olduğu gibi kısa videolar halinde içerik üretenler için harika bir platform olmaya hazırlanıyor. Youtube tarafından yayımlanan yeni bir iş ortaklığı programına göre platform, Youtube Shorts aracılığıyla içerik üretenlere daha fazla para kazanma imkanı sağlayacak.  

  Youtube Shorts'ta içerik üretenler telifli müzikleri kullanabilecek  

  Youtube, yeni bir bildirisinde kısa video içerikleri üreten yaratıcılara telifsiz müzik imkanı sağlayacağını duyurdu. Yeni iş ortaklığıyla birlikte Youtube Shorts aracılığıyla içerik üretenler, diledikleri müziği kullanacaklar.  

  Kullanıcılar, telif haklarına sahip müzikleri videolarına ekleme karşılığında, reklam gelirlerinden bir miktar kesintiyle karşılaşacaklar. Kesinti ise müziğin hak sahibine aktarılacak.  

  Yani, Youtube Shorts üreticileri, her ne kadar telifli müziklere ücret ödemeyecek dense de yine de bir kesintiyle karşılaşacaklar. Ancak bu kesinti, telif ücretine kıyasla daha ucuz olacak. Reklam gelirinden kesileceği için anlık olarak yaratıcının cebinden para çıkmayacak. 

  Öte yandan üreticiler, Creator Music üzerinden telifli müziklerin ücretlerini ödeyerek diledikleri müziği anında kullanacaklar. Yukarıda bahsettiğimiz kesinti,  üretici telif hakkı olan bir müziğin ücretini ödemediği zaman uygulanacak. 

  Bu sayede Youtube Shorts üreticileri, telif nedeniyle kullanamadıkları müziklerden de para kazanabilecekler.  

  Reklamlardan artık daha çok kazanacaklar 

  Öte yandan Youtube Shorts içeriklerini üreten kullanıcılar, videolarda gösterilen her reklamın gelirinin %45’ini alacak. Yani, önceki fiyatlandırmaya kıyasla üreticiler, çok daha fazla para kazanabilecekler.  

  Youtube Shorts iş ortağı programı ne zaman başlayacak? Kimler başvuru yapmaya uygun aday? 

  Youtube Shorts isimli yeni iş ortağı programı için şimdilik net bir tarih bilgisi yok. Yapılan açıklamalarda net olan tek şey, 2023 yılı içinde programın başlatılacağı oldu. Bunun dışında programa başvuru yapabilmek için en az 1.000 aboneye sahip olmak gerekiyor. Ayrıca son 3 ay içinde 10 milyonun üzerinde izlenme kazanmış olma şartı var.  

  Henüz başlatılmamış olan bu iş ortağı programı kısa videolar çekmek isteyenler için oldukça keyifli olacağa benziyor. Peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Youtube'dan Sonra Sıra Instagram'da: Kullanıcıların 'Hiç İstemediği' Özellik Geliyor

  Meta, Instagram için yeni bir reklam modeli getiriyor. Buna göre Instagram, keşfet bölümü de dahil olmak üzere birçok farklı alana reklam yerleştirecek.

  Reklamlardan Sonra Sıra Çözünürlükte: 4K Youtube Videoları Ücretli mi Olacak?

  Youtube, yakın dönemde 4K video özelliğini çıkaracak. 4K özelliği, sadece Youtube Premium üyelerine özel olacak.

  Youtube Ana Sayfası Değişiyor! İşte Yeni Youtube Ana Sayfa Tasarımı

  Google, Youtube ana sayfa tasarımını web, mobil ve tablet sürümleri için değiştiriyor. İşte yeni Youtube tasarımı ile gelecek tüm değişiklikler!

  T4W World War 3 İçin Tarih Verdi: Ücretsiz Sürüm Geliyor!

  World War 3, artık Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde de ücretsiz olacak. Buna göre Türkiye’deki kullanıcılar da oyuna ücretsiz olarak ulaşacaklar.

  Kısa Video Üreticilerine Müjdeli Haber: Youtube Shorts Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et