R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kısa Video Üreticilerine Müjdeli Haber: Youtube Shorts Geliyor!

  Youtube tarafından yapılan duyuruya göre Youtube Short aracılığıyla kısa video içeriği üretenler, yeni bir iş ortağı programıyla çok daha fazla para kazanacaklar.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  21.09.2022 22:45 2202 2 dk okuma süresi
  Kısa Video Üreticilerine Müjdeli Haber: Youtube Shorts Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya tarihinde Vine ile başlayıp Tiktok ile zirve yapan kısa videolar, hepimizin bildiği üzere büyük güç kazanmış durumda. Bu kadar güçlü bir kitleye hitap eden kısa video izleme ve üretme durumu ise sonunda Youtube’u da harekete geçirdi.

  Yapılan duyuruya göre Youtube Shorts, aynı Instagram Story’leri ya da TikTok’ta olduğu gibi kısa videolar halinde içerik üretenler için harika bir platform olmaya hazırlanıyor. Youtube tarafından yayımlanan yeni bir iş ortaklığı programına göre platform, Youtube Shorts aracılığıyla içerik üretenlere daha fazla para kazanma imkanı sağlayacak.  

  Youtube Shorts'ta içerik üretenler telifli müzikleri kullanabilecek  

  Youtube, yeni bir bildirisinde kısa video içerikleri üreten yaratıcılara telifsiz müzik imkanı sağlayacağını duyurdu. Yeni iş ortaklığıyla birlikte Youtube Shorts aracılığıyla içerik üretenler, diledikleri müziği kullanacaklar.  

  Kullanıcılar, telif haklarına sahip müzikleri videolarına ekleme karşılığında, reklam gelirlerinden bir miktar kesintiyle karşılaşacaklar. Kesinti ise müziğin hak sahibine aktarılacak.  

  Yani, Youtube Shorts üreticileri, her ne kadar telifli müziklere ücret ödemeyecek dense de yine de bir kesintiyle karşılaşacaklar. Ancak bu kesinti, telif ücretine kıyasla daha ucuz olacak. Reklam gelirinden kesileceği için anlık olarak yaratıcının cebinden para çıkmayacak. 

  Öte yandan üreticiler, Creator Music üzerinden telifli müziklerin ücretlerini ödeyerek diledikleri müziği anında kullanacaklar. Yukarıda bahsettiğimiz kesinti,  üretici telif hakkı olan bir müziğin ücretini ödemediği zaman uygulanacak. 

  Bu sayede Youtube Shorts üreticileri, telif nedeniyle kullanamadıkları müziklerden de para kazanabilecekler.  

  Reklamlardan artık daha çok kazanacaklar 

  Öte yandan Youtube Shorts içeriklerini üreten kullanıcılar, videolarda gösterilen her reklamın gelirinin %45’ini alacak. Yani, önceki fiyatlandırmaya kıyasla üreticiler, çok daha fazla para kazanabilecekler.  

  Youtube Shorts iş ortağı programı ne zaman başlayacak? Kimler başvuru yapmaya uygun aday? 

  Youtube Shorts isimli yeni iş ortağı programı için şimdilik net bir tarih bilgisi yok. Yapılan açıklamalarda net olan tek şey, 2023 yılı içinde programın başlatılacağı oldu. Bunun dışında programa başvuru yapabilmek için en az 1.000 aboneye sahip olmak gerekiyor. Ayrıca son 3 ay içinde 10 milyonun üzerinde izlenme kazanmış olma şartı var.  

  Henüz başlatılmamış olan bu iş ortağı programı kısa videolar çekmek isteyenler için oldukça keyifli olacağa benziyor. Peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Merakla Beklenen Uncharted 2 Filmi Geliyor!

  Uncharted serisinin devam filmi resmen duyuruldu. Tom Holland ve Mark Wahlberg'in başrolde olduğu Uncharted 2, yeni maceralarla sinemaseverlerle buluşacak.

  HMD'nin Yeni Tableti: Snapdragon 7 Gen 2 İle Geliyor!

  HMD Global, Snapdragon 7 Gen 2 işlemcili yeni tableti HMD Slate Tab'ı tanıtmaya hazırlanıyor. Güçlü teknik özellikleri ve yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor.

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  Kısa Video Üreticilerine Müjdeli Haber: Youtube Shorts Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et