R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram’ın Test Ettiği Bu Yeni Özellikle Geçmişe Dönmeye Hazır Olun!

  Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, internet kullanımının yaygınlaştığı dönemde popüler olan bir özelliği platformda test etmeye başladı. Detaylar haberimizde!

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  19.10.2022 17:32 1522 2 dk okuma süresi
  Instagram’ın Test Ettiği Bu Yeni Özellikle Geçmişe Dönmeye Hazır Olun!
  Son Düzenleme:

  Küresel çapta en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, müzik ekleme özelliğini test etmeye başladı. İnternet kullanımının yaygınlaşmaya başladığı ilk yıllarda MySpace ya da Hi5 gibi uygulamalarda profile müzik ekleme özelliği vardı. Bu nostaljik özellik, Instagram tarafından da dikkat çekti. Uygulama, müzik ekleme özelliği üzerinde test çalışmalarına başladı.  

  Eğer Instagram bu özelliği herkes için uygulamaya başlarsa kullanıcılar, profillerine müzik eklemesi yapacaklar. Böylelikle profil ziyareti yapan kullanıcılar, arka planda, profil sahibinin seçtiği müziği duyacaklar. 

  Eski kullanıcılara nostalji yaşatacak! 

  İnternetin ilk yaygınlaşmaya başladığı yıllarda kullanıcılar, sosyal medya uygulamalarında profillerine müzik eklemesi yapıyordu. Hatta öyle ki MySpace ve Hi5 gibi uygulamalarda profile müzik eklemek, bir adet haline gelmişti. Söz konusu bu özellik ise Alessandro Paluzzi tarafından keşfedilmişti.  

  Geçmişte herhangi bir kullanıcının profiline girildiğinde, profil sahibinin seçtiği şarkı arka planda duyuluyordu. MySpace ve Hi5 gibi uygulamalarda görülen bu özellik, kullanıcıların profillerini kişiselleştirmesinde önemli bir özellikti.  

  Test aşaması başladı  

  Tüm bu bilgilerin ışığında Instagram, müzik ekleme özelliğini kendi kullanıcılarının profillerine taşımak için harekete geçti. Aşağıdaki ekran görüntüsüne göre kullanıcılar, profili düzenleme menüsünden şarkı eklemesi yapabilecekler.

  Daha fazla bilginin yer almadığı bu özellik, şimdilik test aşamasında görünüyor. Bazı kullanıcıların uygulayabildiği müzik ekleme özelliğinin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı şimdilik bilinmiyor.  

  Instagram arka planda sık sık yeni özellikler denediği ve hepsini hayata geçirmediği için bu özelliğin de uygulanıp uygulanmayacağı belli değil. Ancak eğer özellik uygulanırsa, sizler profiliniz için hangi şarkıyı seçmeyi düşünüyorsunuz?

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'a Yeni Favoriler Özelliği Geldi!

  WhatsApp, yeni Favoriler özelliğiyle kullanıcıların en çok iletişim kurdukları kişilere ve gruplara hızlı erişim sağlamalarını kolaylaştırıyor.

  POCO M6 Plus Geliyor: Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı!

  POCO M6 Plus'ın özellikleri ve fiyatı sızdırıldı. 108MP kamera, 120Hz ekran, Snapdragon 4 Gen 2 işlemci ile geliyor ve başlangıç fiyatı da 167 dolar olacak.

  Xiaomi, Yeni Oyun Monitörünü Tanıttı: 180 Hz Yenileme Hızına Sahip!

  Xiaomi, 180 Hz yenileme hızına sahip yeni Gaming Monitor G24i'yi tanıttı. Yüksek performans özellikleriyle donatılan monitör, oyun deneyimini üst seviyeye taşıyor.

  Samsung, Vision Pro’ya Rakip VR Başlığını Bu Yıl İçinde Tanıtabilir!

  Samsung, Apple Vision Pro'ya rakip yeni VR başlığını yıl bitmeden tanıtmaya hazırlanıyor. Ekim ayında geliştiricilere sunulması ve satışa çıkması planlanıyor.

  Instagram’ın Test Ettiği Bu Yeni Özellikle Geçmişe Dönmeye Hazır Olun!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et