R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Yorumları Artık Daha İşlevsel: Yeni Anket Özelliği Geliyor

  Instagram ekibi, yakın bir zamanda yorumlar bölümünde anket yapma özelliğini test ederek platforma eklemeyi planlıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  28.05.2023 16:19 2003 2 dk okuma süresi
  Instagram Yorumları Artık Daha İşlevsel: Yeni Anket Özelliği Geliyor
  Son Düzenleme:

  Bir zamanlar basit bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak karşımıza çıkan Instagram hikayeler, yakın arkadaşlar ve Reels gibi çeşitli özelliklerin eklenmesiyle birlikte tam teşekküllü bir sosyal medya platformuna dönüşüm sağladı. Meta'nın çatı kuruluşu altında önemli bir medya ağı olarak kabul edilen Instagram, kullanıcılarına daha fazla katılım fırsatı sunacak yeni bir özelliğe kısa süre içinde merhaba demeye hazırlanıyor.

  Yorumlar Alanında Anket Özelliği Yolda

  Instagram ekibi, son zamanlarda gönderi yorumlarına "GIF" kullanarak yanıt verme yeteneğini ekledi ve şimdi de yorumlar bölümüne odaklanmaya devam ediyor. Ünlü tersine mühendis Alessandro Paluzzi'nin paylaştığına göre, Instagram'ın yeni özelliği, gönderilerin yorumlar alanında anketler oluşturmayı mümkün kılıyor. Bu özellik, Twitter anketlerine benzer bir mekanizma ile çalışıyor.

  Paluzzi'ye göre, bu özelliğin geliştirilmesi tamamlanmış durumda, ancak belirsiz bir nedenle henüz Instagram tarafından aktif hale getirilmiş değil. Anket özelliğini Facebook ve Whatsapp'ta zaten sağlayan Meta, büyük ihtimalle önümüzdeki haftalarda Instagram yorumlar alanında da bu özelliği kullanıma sunacak.

  Instagram: Sosyal Medya Deneyimini Geliştirmeye Devam Ediyor

  Geliştirilen bu yeni özellik, Instagram'ın kullanıcı deneyimini sürekli geliştirmeye odaklı vizyonunu ortaya koymaktadır. Instagram takımının, sosyal medya platformundaki etkileşimleri çeşitlendirmek ve kullanıcıların paylaşımlarına daha fazla katılım sağlamak için bu tür yenilikçi özellikler üzerinde çalıştığı görülüyor.

  Instagram Anketleri: Kullanıcı Katılımını Artıran Bir Özellik

  Yorumlar alanına eklenecek anket özelliği, Instagram'ın kullanıcı katılımını daha da artırma hedefine uygun bir adım gibi görünüyor. Anketler, kullanıcıların bir gönderiye olan etkileşimlerini artırır ve onları daha fazla katılım için teşvik eder.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  macOS Sequoia Güncellemesi: İşte Safari'ye Gelecek Yenilikler!

  Apple'ın macOS Sequoia güncellemesi, Safari'ye yeni özellikler ekleyerek deneyimi geliştiriyor. Yenilikler arasında Öne Çıkanlar ve Video Görüntüleyici modları var.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  Instagram Yorumları Artık Daha İşlevsel: Yeni Anket Özelliği Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et