R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Reels TikTok’a Rakip Olacak Yeni Özelliklerini Açıkladı!

  TikTok'a rakip olarak oluşturulan Instagram Reels, içerik üreticileri için yeni özelliklerini açıkladı. Yeni güncellemelerle birlikte tüm kullanıcıların platform üzerinde daha fazla zaman geçirmesi planlanıyor.

  Ecem Ecem 08.06.2022 15:04 1281 2 dk okuma süresi
  Instagram Reels TikTok’a Rakip Olacak Yeni Özelliklerini Açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Son yıllarda en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, yeni güncellemelerle birlikte kullanıcıları cezbetmeye devam ediyor. Diğer bir sosyal medya platformu olan TikTok popüler hale gelmeye başlayınca Instagram harekete geçerek yeni güncellemelerle birlikte bu yarışta olduğunu bir kez daha ortaya koymuştu.

  TikTok uygulamasının ardından yapılan en büyük Instagram güncellemesi Reels özelliği olmuştu. Instagram kullanıcıları için büyük bir hareket olan Reels özelliği yapılan yeni güncellemeler sonrasında büyümeye devam ediyor.

  Instagram Reels Süre Limiti Güncellendi

  Instagram paylaşımları artırmak için içerik üreticilerini olumlu etkileyecek özellikler sunmaya devam ediyor. Bunlardan en sonuncusu ise Instagram Reels’leri için süre limiti oldu. Reels süre limiti 90 saniye olarak duyuruldu. Reels üzerinden içerik üretecekleri olumlu etkileyen bir diğer gelişme ise yeni eklenen ses efektleri oldu. İçerik üreticileri için yeni ve eğlenceli ses efektleri eklendi. Daha önce Hikayeler kısmında bulunan hareketli çıkartmalar ile yapılan son güncellemenin ardından artık Reels kısmında kullanılabilecek.

  Hazırlanan Reels’ler içerisinde interaktif olarak çıkartmalar ve ses efektleri eklenebilecek. Reels’ler üzerinden anket çıkartmaları kullanılarak takipçilerle bir etkileşim fırsatı da sunulacak. Instagram Reels’leri yeni dönemde içerik paylaşımından daha çok anket ve test çıkartmaları ile hareketlendirilen, emojilerle tepkilere açık bir alan haline getirildi. Instagram uygulama geliştiricileri tarafından verilen son bilgilere göre bu özelliklerin ilerleyen dönemlerde artırılması planlanıyor.

  Instagram Çocuk Kaçırma Olaylarının Üzerine Gidecek

  Instagram kullanıcılar için hayata dair tüm deneyimleri geliştirmeye ve kullanılabilir hale getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’de, kullanıcıların konumlarının özelleştirilmesi adına bir adım atıldı. Asıl amacın çocukların korunmasına yönelik olduğu ifade edilmişti. Son yıllarda sayısı artan çocuk kaçırma ve kayıp çocuk olaylarının ardından, çocukların bulunması için uygulamanın da ön ayak olması bekleniyor. Yeni düzenleme ve güncelleme sonrasında kayıp olan çocuğun tüm bilgileri ve farklı açılardan fotoğrafları, uyarılar ile birlikte uygulamanın en üstünde sergilenecek. Uygulama ilk olarak ABD’de başlayacak ve sonrasında da genişletilerek 25 farklı ülkede de hayata geçirilmesi bekleniyor. Böylece spesifik olarak çocukların kayıp ve kaçırılma olaylarına daha fazla ağırlık verilecek. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  MIUI 14 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler!

  Xiaomi, yakın dönemde MIUI 14 güncellemesini yapmaya hazırlanıyor. Güncelleme ile beraber gelecek özelliklere dair bazı detaylar da gün yüzüne çıktı!

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Instagram Reels TikTok’a Rakip Olacak Yeni Özelliklerini Açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et