R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Reels Kullanıcıları Sevindirecek Yeni Özelliklerini Açıkladı

  TikTok'a rakip olarak oluşturulan Instagram Reels, içerik üreticileri için yeni özelliklerini açıkladı. Yeni güncellemelerle birlikte tüm kullanıcıların platform üzerinde daha fazla zaman geçirmesi planlanıyor.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  04.06.2022 21:13 1949 2 dk okuma süresi
  Instagram Reels Kullanıcıları Sevindirecek Yeni Özelliklerini Açıkladı
  Son Düzenleme:

  Son yıllarda en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, yeni güncellemelerle birlikte kullanıcıları cezbetmeye devam ediyor. Diğer bir sosyal medya platformu olan TikTok popüler hale gelmeye başlayınca Instagram harekete geçerek yeni güncellemelerle birlikte bu yarışta olduğunu bir kez daha ortaya koymuştu. 

  TikTok uygulamasının ardından yapılan en büyük Instagram güncellemesi Reels özelliği olmuştu. Instagram kullanıcıları için büyük bir hareket olan Reels özelliği yapılan yeni güncellemeler sonrasında büyümeye devam ediyor. 

  Instagram Reels Süre Limiti Güncellendi

  Instagram paylaşımları artırmak için içerik üreticilerini olumlu etkileyecek özellikler sunmaya devam ediyor. Bunlardan en sonuncusu ise Instagram Reels’leri için süre limiti oldu. Reels süre limiti 90 saniye olarak duyuruldu. Reels üzerinden içerik üretecekleri olumlu etkileyen bir diğer gelişme ise yeni eklenen ses efektleri oldu. İçerik üreticileri için yeni ve eğlenceli ses efektleri eklendi. Daha önce Hikayeler kısmında bulunan hareketli çıkartmalar ile yapılan son güncellemenin ardından artık Reels kısmında kullanılabilecek. 

  Hazırlanan Reels’ler içerisinde interaktif olarak çıkartmalar ve ses efektleri eklenebilecek. Reels’ler üzerinden anket çıkartmaları kullanılarak takipçilerle bir etkileşim fırsatı da sunulacak. Instagram Reels’leri yeni dönemde içerik paylaşımından daha çok anket ve test çıkartmaları ile hareketlendirilen, emojilerle tepkilere açık bir alan haline getirildi.

  Instagram uygulama geliştiricileri tarafından verilen son bilgilere göre bu özelliklerin ilerleyen dönemlerde artırılması planlanıyor.

  Instagram Çocuk Kaçırma Olaylarının Üzerine Gidecek

  Instagram AMBER

  Instagram kullanıcılar için hayata dair tüm deneyimleri geliştirmeye ve kullanılabilir hale getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’de, kullanıcıların konumlarının özelleştirilmesi adına bir adım atıldı. Asıl amacın çocukların korunmasına yönelik olduğu ifade edilmişti. Son yıllarda sayısı artan çocuk kaçırma ve kayıp çocuk olaylarının ardından, çocukların bulunması için uygulamanın da ön ayak olması bekleniyor.

  Yeni düzenleme ve güncelleme sonrasında kayıp olan çocuğun tüm bilgileri ve farklı açılardan fotoğrafları, uyarılar ile birlikte uygulamanın en üstünde sergilenecek. Uygulama ilk olarak ABD’de “America’s Missing: Broadcast Emergency Response(AMBER)” sistemiyle entegre olarak kullanılmaya başlayacak ve sonrasında da genişletilerek 25 farklı ülkede de hayata geçirilmesi bekleniyor. Böylece spesifik olarak çocukların kayıp ve kaçırılma olaylarına daha fazla ağırlık verilecek. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Instagram Reels Kullanıcıları Sevindirecek Yeni Özelliklerini Açıkladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et