R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Reels Kullanıcıları Sevindirecek Yeni Özelliklerini Açıkladı

  TikTok'a rakip olarak oluşturulan Instagram Reels, içerik üreticileri için yeni özelliklerini açıkladı. Yeni güncellemelerle birlikte tüm kullanıcıların platform üzerinde daha fazla zaman geçirmesi planlanıyor.

  Elif Elif 04.06.2022 21:13 1589 2 dk okuma süresi
  Instagram Reels Kullanıcıları Sevindirecek Yeni Özelliklerini Açıkladı
  Son Düzenleme:

  Son yıllarda en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, yeni güncellemelerle birlikte kullanıcıları cezbetmeye devam ediyor. Diğer bir sosyal medya platformu olan TikTok popüler hale gelmeye başlayınca Instagram harekete geçerek yeni güncellemelerle birlikte bu yarışta olduğunu bir kez daha ortaya koymuştu. 

  TikTok uygulamasının ardından yapılan en büyük Instagram güncellemesi Reels özelliği olmuştu. Instagram kullanıcıları için büyük bir hareket olan Reels özelliği yapılan yeni güncellemeler sonrasında büyümeye devam ediyor. 

  Instagram Reels Süre Limiti Güncellendi

  Instagram paylaşımları artırmak için içerik üreticilerini olumlu etkileyecek özellikler sunmaya devam ediyor. Bunlardan en sonuncusu ise Instagram Reels’leri için süre limiti oldu. Reels süre limiti 90 saniye olarak duyuruldu. Reels üzerinden içerik üretecekleri olumlu etkileyen bir diğer gelişme ise yeni eklenen ses efektleri oldu. İçerik üreticileri için yeni ve eğlenceli ses efektleri eklendi. Daha önce Hikayeler kısmında bulunan hareketli çıkartmalar ile yapılan son güncellemenin ardından artık Reels kısmında kullanılabilecek. 

  Hazırlanan Reels’ler içerisinde interaktif olarak çıkartmalar ve ses efektleri eklenebilecek. Reels’ler üzerinden anket çıkartmaları kullanılarak takipçilerle bir etkileşim fırsatı da sunulacak. Instagram Reels’leri yeni dönemde içerik paylaşımından daha çok anket ve test çıkartmaları ile hareketlendirilen, emojilerle tepkilere açık bir alan haline getirildi.

  Instagram uygulama geliştiricileri tarafından verilen son bilgilere göre bu özelliklerin ilerleyen dönemlerde artırılması planlanıyor.

  Instagram Çocuk Kaçırma Olaylarının Üzerine Gidecek

  Instagram AMBER

  Instagram kullanıcılar için hayata dair tüm deneyimleri geliştirmeye ve kullanılabilir hale getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’de, kullanıcıların konumlarının özelleştirilmesi adına bir adım atıldı. Asıl amacın çocukların korunmasına yönelik olduğu ifade edilmişti. Son yıllarda sayısı artan çocuk kaçırma ve kayıp çocuk olaylarının ardından, çocukların bulunması için uygulamanın da ön ayak olması bekleniyor.

  Yeni düzenleme ve güncelleme sonrasında kayıp olan çocuğun tüm bilgileri ve farklı açılardan fotoğrafları, uyarılar ile birlikte uygulamanın en üstünde sergilenecek. Uygulama ilk olarak ABD’de “America’s Missing: Broadcast Emergency Response(AMBER)” sistemiyle entegre olarak kullanılmaya başlayacak ve sonrasında da genişletilerek 25 farklı ülkede de hayata geçirilmesi bekleniyor. Böylece spesifik olarak çocukların kayıp ve kaçırılma olaylarına daha fazla ağırlık verilecek. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Microsoft, Kişisel Verilerinizin Kontrolünü Sağlayabileceğiniz Yeni Özelliği Tanıttı

  Microsoft, kişisel verilerinizin kontrolünü sağlayıp gizliliğinizi koruyabileceğiniz yeni özelliğini tanıttı.

  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!

  Volkswagen tabanlı "buggy" Meyers Manx, 60 yıl sonra ilk kez yeni modeliyle tanıtıldı. İşte elektrikli olacağı açıklanan Meyers Manx 2.0 Electric özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Instagram Reels Kullanıcıları Sevindirecek Yeni Özelliklerini Açıkladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et